Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom elfogadni hogy...

Nem tudom elfogadni hogy meghalt az anyu! Hogy lehetne enyhíteni ezt a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Most volt 7 hónapja hogy elveszítettem az édesanyámat pontosan húsvét másnapján. Azóta az életem semmit nem ér. Számomra az anyu volt a minden az egyetlen személy az életembe aki mindig mellettem állt. Nagyon szoros volt a kapcsolatunk ritka az ilyen. Én 29 évig vele éltem 1 évre hagytam magára utána visszaköltöztem hozzá. Most vagyok 31 éves. Az anyuval olyanok voltunk mint a sziámi ikrek elválaszthatatlanok. Nagyon szeretett engem imádott én voltam a szeme fénye a kedvence. A testvéreimet is szerette de engem sokkal jobban. Nincs olyan nap hogy ne gondoljak rá. Nem tudom még a mai percig sem elhinni hogy ő már nincs többé. Hogy lehet ezt feldolgozni? Ennél nagyobb fájdalom nincs is a földön minthogy valaki elveszítí az édesanyját. Nem tudom elfogadni. És ha belegondolok hogy már soha az életbe nem láthatom a szivem is beleremeg. Nagyon rossz és minden nap csak szenvedek. Sokszor gondolok az öngyilkosságra is hogy megyek az anyu után de valahogy mégsem tudom megtenni. Hogy enyhíthetnék a fájdalmamon? Adjatok tanácsot nagyon szenvedek. Hiányzik az anyukám :(
2018. nov. 15. 15:42
 1/7 anonim válasza:
100%

Gondolj arra, hogy vajon az édesanyád minek örülne jobban?

Annak, hogy marcangolod magad, a halálon gondolkodsz vagy annak, hogy sikerült elfogadnod a helyzetet és tovább tudsz élni a veszteséggel és lesz egy boldog életed.



Szerintem eléggé egyértelmű. Ha szeretted az anyukád, akkor ne hagyd, hogy miattad aggódjon, légy boldog! Csak az ő kedvéért is!



ui: A pszichológus/pszichiáter szakembereket pont emiatt találták fel.

Ők segítenek, ha egyedül nem tudod feldolgozni.

2018. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fura, de én is harminc-valahány évesen veszítettem el, én is vele éltem, én is húsvétkor. Nagyon sokszor álmodtam azt, hogy csak egy rossz álom volt, hogy már nincs, felébredek és minden a régi. Néha még most is (10 éve már). Nagyon nehéz volt. Közhely, de valóban csak az idő segít. Ne legyél sokat egyedül.
2018. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem!
2018. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fogadd együttérzésemet. Édesanyád nyugodjék békében!


Létezik pszichológus vezette gyászfeldolgozó csoportterápia. Neked is segítene.

2018. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Foglald el magad, hogy ne egész nap anyukádon járjon az eszed. Természetes, hogy fáj a szeretteink elvesztése, viszont ettől még ugyanúgy megy tovább az élet, el kell végeznünk a munkánkat, gondoskodnunk kell a saját családunkról vagy azokról, akiknek fontosak vagyunk, nem léphetünk csak úgy ki az életből a szomorúság miatt. Anyukád sem szeretné, ha örökké miatta szomorkodnál vagy eldobnád magadtól az életet, ha szeretett, akkor annak örülne a legjobban, ha boldognak látna téged. Próbálj olyan dolgokkal foglalkozni, amik boldoggá tesznek, legyen az egy hobbi vagy időtöltés a barátaiddal, családoddal. Mindig fájni fog anyukád elvesztése, nem lesz olyan pont az életedben, amikor ne szorulna össze a szíved, ha rá gondolsz, ez természetes. Az a cél, hogy ne ennek a szomorúságnak legyen központi szerepe az életedben, hanem annak, hogy boldog vagy és olyasmivel töltöd az időd, ami örömet okoz neked. Ha úgy érzed, hogy nem sikerül túllépni a gyászon, akkor nyugodtan keress fel egy pszichológust, ő biztosan tud majd olyan tanácsokat adni, amik segítenek.
2018. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te voltál a szeme fénye. " A testvéreimet is szerette de engem sokkal jobban."


De büszke lehetsz.

2018. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most lesz egy ève hogy meghalt a 4 napos babánk...èn amint lehetett elmentem dolgozni ...a munka egy kicsit lekötött...itthon sokszor nehèz de a fèrjem miatt erős kell hogy legyek...szerintem normális hogy sokat gondolsz rá...főleg jön a karácsony is...nagyon fontos hogy ne legyèl egyedül...ha nincs párod vagy közeli barátod talán mèg egy szoba kutyus is segìthet aki kicsit lekötne ...sètáltatás stb...
2018. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!