Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkoztatok olyan családdal...

Találkoztatok olyan családdal akik nem is akartak dolgozni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy találkoztatok e olyan családdal, akik nem is akartak dolgozni amellett, hogy rosszul éltek. Milyen körülmények voltak? Mire hivatkoztak miért nem dolgoznak? Én próbáltam velük beszélni, de mindig kifogásokat kerestek.
2019. szept. 5. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Kivel próbáltál beszélni? Kijük vagy?
2019. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, apósom. Neki volt egy vállalkozása, ami lassan 10 éve becsödölt. Azóta nem hajlandó dolgozni, pedig az életszinvonala rohamosan csökken.
2019. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Van a családunkban ilyen, nem vagyok rá büszke.

Ahogy bezárt a bánya a 2000-es évek elején, a férj "otthon maradt", anyuék úgy tudták hogy az orvos nem engedte vissza dolgozni, és le lett százalékolva, igen ám, csak ez nem teljes egészében volt így, mert alapvetően semmi baja, és jelenleg is dolgozhatna aktívan akárhol, ehelyett szerintem a drága orvos jó pénzért, otthon tartja, vagy nem tudom hogy megy ez, illetve lehetséges-e, bár mindent lehet csak pénz legyen.

Utána jön a felesége, teljes munkaidőben soha nem dolgozott, mindig itt egy kicsit, ott egy keveset. 50 valahány évesen, kitudja hány éves munkaviszonya van... Persze neki is volt esze, még időben elmenni az orvoshoz aminek köszönhetően kap valamennyi pénzt, beképzelt betegségre. Szóval egy nagy zagyvaság az egész, lényeg hogy már több mint 1 évtizede tengődnek, ami vélhetően így is marad. A kapcsolatot annyira tartjuk velük hogy az utcán köszönünk egymásnak de semmi több.

Minket mindig megszóltak, 19 éves koromtól dolgozom én is, úgy gondolom 23 évesen nem volt nagy durranás egy 2,5milliós autó hol ott nem friss jogsihoz lett véve. Mégis jöttek a hülye dumával hogy ez igen, nem hiába akinek van pénze annak jó.

Különös módon amire kell pénz arra összekaparják.


Ha mondtuk nekik hogy menjenek dolgozni addig míg van rá lehetőség, ez volt közel 40 éves koruk körül, arra mindig meg volt a válasz, hogy nem kelnek fel fejenként 140-160ezer ft-ért, na mondom akkor vesszetek meg csórón, bezzeg arra nem panaszkodtak soha hogy ketten éltek 150-200ból ha kaptak egyáltalán ennyit, és még számla nem is volt fizetve.

Jelenleg ők már a hülyeségük mellett, a semmittevésbe rokkantak bele.

2019. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az anyósom, köszöni ő fáradt és neki ne mondja meg senki hogy mit csináljon.


De a munkahelyemen is ezt látom, jön az álláshirdetésre egy két jelentkező, de dolgozni nem akarnak, mikor megtudják hogy tényleges fizikai munkát kell végezni

2019. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ismerek ilyet én is. Ő egy 23 éves fiú,aki úgy él,hogy a badón,ês hasonló társkereső oldalakon keres magának olyan hölgyeket,akiket át lehet verni.koolyan mondom,én csodálkozom rajta,hogy egy nő hogy tudja odaadni a bankártyáját pinkóddal együtt,egyszeri légyott után?! De neki ez sikerül. Vagy kifizetteti a rezsit kp van valamilyen indokkal.
2019. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Anyu húga 17 évesen lelépett egy oláh cigánnyal, most 40 évesek és természetesen egyikük sem dolgozott még egy percet sem életében csak várják a segélyeket és nagyanyámat húzzák le folyamatosan. Egy hatalmas 8. kerületi lakásban élnek ahol már évtizedek óta nem fizetnek semmit. Ingyen élő semmirekellő népség és a gyerekeik is azok. Nekem az a véleményem hogy az ember vagy szorgosnak születik vagy lustának és az is marad.
2019. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
iIgen,az egyik unokatesóm.Egyik munkahely se tetszett neki,1-2 hónapnál tovább nem birta,mindig valami kifogása volt.Az anyukájával és a tesójával tartatja el magát.
2019. szept. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Munkámból kifolyólag elég sokkal. Mindig volt kifogás, pl sok gyerek csak apukának volt jogsija hozni-vinni kellett iskolába-óvodába a kicsiket, nem keresne annyit hogy megérje elindulni, másikuk állandóan "beteg" volt, le akarta magát százalékoltatni, harmadik a gyerekekből akart megélni, meg az adományba kapott ruhákat adták el stb...


Aki nem akar dolgozni annak akármit mondhatsz akkor sem fogja meghatni.

2019. szept. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Pécs, Istvánakna tele van iylyen családdal. A náci magyarok nem adnak nekik munkát, szegényeknek.
2019. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!