Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés? Aki már a...

Külföldre költözés? Aki már a családdal együtt kint él, tudna mesélni?

Figyelt kérdés

Férjem gyerekkori barátja egy éve Nèmetországban dolgozik. A párom épp munkát keres, nekem most jár le a GYED. 3 gyerekünk van.

Igazából jó lehetőség lenne, és beszéltünk is arról, hogy jobb lenne külföldön.

Èn jól beszélek németül, a gyerekek évek óta tanulnak a suliban, a párom egy szót se. A munkahelyen többnyire magyarok vannak, úgyhogy ez nem akkora gond.

Két szobás lakást tudnánk bérelni. Ez szokatlan lenne a nagy kertesház után.

Együtt akarunk menni, az nem opció, hogy csak a férjem utazik, és havonta látjuk.

De most, hogy itt a lehetőség, félek nekivágni.


2019. jan. 21. 19:09
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, de nálunk Angliában 3 gyerekkel törvény szabályozza, hogy 4 szobás ház a minimum, plusz nappali.
2019. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
90%
Facebook német csoportokban kėrdezösködj ,vagy fėrjed baråtjånål .Mi is csalådostol fogunk ki költözni idén .
2019. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

3

Nincs sok arab, nem arrafelè vannak sokan.

Egy darabig lesz ilyen szűkös, aztán egy év múlva tudunk venni saját otthont.

Inkább az idegennyelvi környezettől félek, és nagy a távolság.

2019. jan. 21. 19:50
 4/57 anonim ***** válasza:
80%

"Nem féltenéd a gyerekeket? Ha nem magánsuliba mennek,járhatnak a török, arab gyerekek közé. Itthon nem tudtok dolgozni?"


Na megjött az első migránsozós szerencsétlen "okoska". Mintha a török, arab gyerek ne menne magánsuliba, ha szüleik megengedhetik maguknak. Ismerek is arab családot, ahol szülők elismert orvosok, gyerekeik TOP-magánsuliba járnak.

Hihetetlen komolyan.

2019. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
97%

Az elmúlt 4 évben éltem Németországban és most Svájcban, a csoportokban olvasottakból és ismerősöktől hallottakból kiindulva azt tudom mondani, hogy érdemesebb nem együtt kijönni (legfőképp értve a három gyereket), hanem sajnos az egyik félnek előre és megalapozni egy kicsit (általában 2-4 hónapot mondanak, annyi idő alatt azért már látható, hogy biztos-e a munkahely), hogy legyen biztos hely mindenki számára.


A két szobás lakást viszont nem fogjátok megkapni 5-en, törvényileg van szabályozva, hogy hány főre mekkora lakás kell. Nem találtam egész Németországra kiterjedőt, de a legtöbb helyen az szerepel, hogy 9nm/személy és 6nm/gyerek ami 6 éves korig számít, utána itt is 9 érvényes.

2019. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
56%

Attol rosszabb nem lehet, mint most Mo-n :s szoval menjetek! Sok sikert kivanok nektek!

Az arabozonak kivanom h a csaladodba hazasodjon be egy, es legyel boldog anyos xD

2019. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
20%

Utolso

Persze... igaz hogy a 90% a analfabeta de hogyne...

2019. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
70%

"A migrans helyzet pedig valos fenyegetes. Migransokbol kifojolag tobb szaz ember halt mar meg. Az oskolaban is sokszor bantjak az osztalytarsakat, youtubeon kb 10000 ilyen video van amin migransok vernek nemet gyerekeket. + nekik nincs ertekrendjuk siman fog egy kest es elvagja a nyakad mert te semmit se jelentessz neki. Gondolj bele az o kulturajukbam a no az kb egy kecskevel egyenrangu akkor mirol is beszelunk utolso?"



Nekem inkább a helyesírásod a valós fenyegetés.

2019. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
23%

Hihetetlen hogy az egesz mondanivalobol a helyesiras a lenyeg....


Ezt el kell hogy fogadd sajnos...

Telorol igy irok ez nem helyesiro verseny :)

2019. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
16%

Emlits meg 3 hibat az elozo irasombol


Gondolom nyelvesz professzor vagy ez egyertelmu

2019. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!