Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefáradtam. Mit tegyek?

Belefáradtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne,hogy egyszerűen nincs pénz,mindenki ki cseszik apámmal(ő nevel)egész nap dolgozik és kap 2e ft-ot, amit egyből kajára költ és el is megy,hol van munkája,hol nincs sajnos.Annyira nincs már pénz,egyszerűen 1 napra nem tudunk elmenni nyaralni:(Én mehettem volna nyári munkára,ami el is lett intézve,de 1 hetem csúszott és utána meg már nem volt kedvem menni.Amit olyan szinten bánok,hogy már szétmarcangol a bűntudat és a lelkiismeretem, már ettől is ki vagyok,hogy,hogy lehettem ilyen lusta,mert,akkor most lenne pénz:(de nincs mit tenni, nem mentem...annyi dolog van ahova szeretnék járni és beiratkozni,de erre nincs pénz és nem is lesz,ha csak nem nyerünk,vagy nem lesz apámnak munkája.Anyám segít amennyit tud,de még ez is kevés,szóval amennyink van az mind benzinre,meg kajára megy.Próbálok gyűjteni,de hát nagyon ritkán kapok és,akkor is nagyon keveset és ezzel, így se megyek sokra.Apám teljesen ki van már,hogy nem tud semmit megadni,amit szeretnék és még ráadásul a bátyám,se akar rajtunk segíteni,egy forintot nem ad. Szóval senki nem segít,se munka,se szerencse és ráadásul a házat se tudjuk eladni és ha nem adjuk el,akkor elveszik....

Mit tehetnék?:(

Nagyon kész vagyok anyám,apám egyaránt.

Sokan írják/mondják,hogy a pénz nem boldogít,na ez a legnagyobb baromság,ha van pénzed,mindent megkaphatsz és megvehetsz,ha nincs pénzed,egy senki vagy a világ szemében:(

Bocsánat nagyon hosszú lett,de remélem veszitek a fáradtságot,hogy elolvassátok és válaszoltok rá...Köszönöm

15/L


2010. júl. 14. 18:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Nincs pénzetek és nem volt kedved menni dolgozni? nem akarok okoskodni de szerintem nem volt heyes dolog. sajnálom a helyzeteted. de mindnekinek meg van a sorsa sajnos valakinek nehezebb apukádnak segitened kell. ( ha anyukádnak jobb a helyzete mért nem ott laksz?)

amit tehetsz keresel ujra munkát.

2010. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Szegénykém:( Sajnos sok mindent nem tudsz csinálni. Amiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, hogy nem mentél dolgozni. Még gyerek vagy, nem a te feladatot pénzt keresni. Persze jó lett volna, de most már teljesen mindegy. A legjobb amit tehetsz, ha próbálsz minél többet segíteni a szüleidnek, főzni, mosni takarítani. És spórolni. A spórolás nem feltétlenül azt jelenti, hogy gyűjtöd a pénzt. Olyan dolgokkal is hihetetlen sokat tudsz gazdálkodni, amiket észre sem veszel. Pl. hogy csak nagyon keveset kapcsolod be a tv-t, rövid ideig fürdesz, így sokkal kevesebb lesz a vízszámla, áram stb. Ügyelsz a ruháidra, hogy minél kevesebbet kelljen venni, tehát iylen minimális dolgokra figyelj oda, és már ez is hatalmas segítség én úgy gondolom. Nagyon drukkolok nektek, hogy rendeződjön az anyagi helyzetetek! 16L
2010. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem volt helyes és ezért is vagy ki,hogy, hogy lehettem ekkora idióta!Anyám innen elég messze lakik és nem tudnék onnan bejárni a sulimba,ahova most felvettek,de ott se lenne sokkal jobb. Mindenkinek megvan a saját sorsa?Hát,akkor köszönöm, én ebből nem kérek...már nem1x öngyilkos akartam lenni, szüleim elég csúnyán váltak el rohamaim voltak,de mind1 nem lényeg,csak a mostani helyzet nagyon bánt és az én idiótaságom...
2010. júl. 14. 18:26
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért anak itt ellent mondások...Egy kocsit nem olcsó mulatság fenn tartani.Legközelebb nem azt kell nézni, hogy van e kedved menni dolgozni.

Az én lányom most meggyet szed, gondolod van kedve a 40 fokban?

Neharagudj, de ha te sem segítessz magadon, akkor ki segítsen?Lenne is lehetőség, tehát csak élni kell vele, nem csak várni a sült galambot.

2010. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Mindent megfogok,tenni,hogy jobb legyen,de ha nincs munka,akkor nincs munka:(Semmi nem jön össze és az apám az idegösszeomlás szélén áll nem 1x sírva is fakadt...én meg már, nagyon feladtam mindent...

2010. júl. 14. 18:29
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok segitséget kérni a helyi önkormányzattól,vöröskereszttől stb. nem irtál arról, hogy ezeket a lehetőségeket kihasználtátok-e. A gondolatot vezsd el, hogy öngyilkos leszel, minden helyzetből van kiut, próbáljátok apával átbeszélni, hogy mit tudtok közösen tenni.
2010. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Tudom,pont ugyan ezt mondta apám is és azt mondta jó oké,akkor ne menj és én meg be sértődtem,de ezt már annyiszor hozzám vágták főleg apu,hogy már ettől is kivagyok és csak még jobban emésztem magam...
2010. júl. 14. 18:32
 8/27 A kérdező kommentje:

Kapunk segélyt,ilyen gyors segélyt negyed évente, meg ugye a gyerek tartás,de ez mind csekkek befizetésére megy.

Mást nem...

2010. júl. 14. 18:34
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja és a kocsi,ha most nem adjuk el,akkor jövőre nem tudjuk levizsgáztatni...és nem lesz autó, így is nagyon sok pénz el visz...
2010. júl. 14. 18:41
 10/27 A kérdező kommentje:
bocsánat,ha jövőre a HÁZAT nem adjuk el...
2010. júl. 14. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!