Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefáradtam? Segtsetek külső...

Belefáradtam? Segtsetek külső szemmel nézni a házasságunk, mert én képtelen vagyok?!

Figyelt kérdés

az utóbbi időben rengeteget csesztetem a férjem. úgy érzem, magamnak szültem a gyereket és kezdek tönkremenni.

a férjem nem figyelmes, lusta, és az zavar leginkább, hogy nem csinál semmit.

nemhogy a gyerek körül, de a ház körüli munkákban sem. én vágom a fát, hétfő óta a gázpalackot sem volt hajlandó kicserélni, hogy főzni tudjak. és sorolhatnám hosszasan azokat a dolgokat, amiket egy férfinek kellene megcsinálni, mégsem teszi.

ha hazajön, hagyjam békén, pihenni szeretne.

én már fizikálisas lassan tönkremegyek. és most úgy érzem lelkileg is elég volt. utálom magam, hogy sokat csesztetem, próbáltam hetekig, hogy nem szólok semmiért, hátha akkor magától eszébe jutnak dolgok (pl. nyáron fűnyírás, vagy hogy pl. a pihenő szék csavarjait meg kellene húzni, mert nagyon instabil, vagy a zuhanykabin ajtaját hosszas bszogatás után 1 év után volt képes megjavítani stb.), de magától semmi.

most úgy gondolom, feladom, és nem szólok semmiért, mert már szabályosan utál, amiért folyton csak baszogatom. mondjuk, ha végre megcsinál vmit, akkor igyekszem megdícsérni, hogy tök jó, ne érezze rosszul magát.

egy időben még kedveskedtem is neki, de már nincs hozzá erőm, időm, hogy külön energiát fordítsak ilyesmire, mire hazaér, mert mnident nekem kell csinálni.

nincs kedve hazajönni, ahogy én látom, mert sokszor csak mondom a magamét. ha leülünk megbeszélni, akkor én jövök ki szarul, mert én mindenből problémát csinálok.

és biztos igaza van, mert sok a b@sztatás, még akkor is, ha próbálom szépen kérni. de ötvenszer el kell mondani vmit, mire hajlandó megcsinálni, ha hajlandó egyáltalán.

ha be akarok fűteni, akkor tényleg nekem kell fát aprótani a kuglikból.

biztos rátesz a borúlátásomra az is, hogy sokat éjszakázok a babával, ami sokkal kimerültebbé tesz.


nem tudom, mit kellene tennem, hogy változzanak a dolgok, de egyedül képtelen vagyok már.

a férjem azt kérte, hogy ne cseszegessem, szokjak le róla.

ez a legfőbb dolog, amin változtatni kellene. de ő nem akar semmiben. vagy kapok egy gyenge ígéretet, hogy jó, megcsinálja a dolgait, de megint hetek telnek el tétlenül.


mi a fenét csináljak?????????

most tényleg úgy érzem , feladom kicsit, csinálom a dologm, nem szólok neki semmiért, hátha akkor történik vmi.

még utlojára megpróbálom, de aztán mi lesz?


2010. okt. 15. 08:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ő meg szokjon le a lustaságról.Ha megcsinálná, akkor nem lenne neki szólva.Milyen dolog már ez?Mindig ilyen volt?
2010. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
pedig valahogyan beszélni kell a fejével..ha nem szólsz neki semmiért egy idő után elidegenedtek egymástól,elmentek egymás mellett otthon,és a végén együttélő idegenekké váltok.Sajnos anyukáméknál ez van.Vannak ilyen önfejű férfiak.Sajnos nem elég ha csak te küzdessz a kapcsolatért..ezt kellene belátnia.
2010. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik, ha nem csinálsz te otthon semmit? Tehát ellátod a picit, magadnak főzöl, mosol, de az ő cuccaihoz nem nyúlsz? Előbb utóbb fel kellene tűnnie neki, hogy nem tud mit és miből enni és nem tud mit felvenni...
2010. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem próbálj meg csak annyit elvégezni,amit muszály,mikor a baba alszik,aludj te is.Másképp fogod látni a világot.És talán bevethetnél olyat is,pl. favágás után(de csak ha valóban viccet tudsz vsinálni belőle)hogy"kösz,drágám.Ha vágtál volna fát,most nem tudnám magamról,hogy mi mindenre vagyok képes" hátha bekattan neki.De a lényeg a pihenésen van.Ha így is úgy is veszekedtek,hát kezdje ő,esetleg mert nem vágtál fát és hideg van:)
2010. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

külső szemmel nézve én inkább úgy látom, hogy kezd depressziós lenni a férjed. bár nem látom az okát, nem írtál semmi olyan dolgot amitől lehetne... mondjuk egy gyerek önmagában elég nagy felelősség, lehet hogy az az oka.

tapasztalatból írom, mert az én párom ugyanilyen volt, mikor találkoztunk, én "kúráltam" ki :)

sajnos nem túl jó az anyagi helyzetünk, de sikerült másfelé fordítanom a figyelmét, végre van életcélja... na de ne kanyarodjunk el felém.


talán érdemes lenne szakember segítségét kérni ha tényleg ilyen baj van, és rövid időn belül visszakapod a férjed :)

2010. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 08:54


Anyukám is ehhez folyamodott...nemérdekelte!!most ott tartanak már évek óta különkassza,külön hűtő stb....szerinted mennyire paraszt a nevelőapám?

bocs az offért.

Szóval figyelni kell mert csúnya vége is lehet.De ha a férjedben van egy kis lelkiismeret és szeretet feléd(túllép a büszkeségén)akkor talán jobbrafordulhat.

2010. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

őt nem zavarja, ha nincs semmi. elmegy kajázni. ha nincs tiszta vagy vasalt ruha, akkor le vagyok cseszve, ennyi. nem érdkeli különösebben. ha kosz közeén ülünk, az sem izgatja.

azért égen figyelmes volt, a lustaság akkor is megvolt, de azért döcögve mentek a dolgok. amikor terhes voltam, máshogy állt ahhoz is, hogy majd fog segíteni. hát ha annyit kérek, öntse ki a kiskádból a vizet, azt sm teszi meg.

2010. okt. 15. 08:58
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok?

Mert ha régen is ilyen volt, akkor megváltozni már nem fog.

És te sem.Mindig fájni fog hogy nem segít.A vége az lesz, hogy csakis veszekedésből áll majd az életetek.Vagy bele törődsz, hogy ilyen, vagy elválsz.

2010. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek?Lehet,még nem tud mit kezdeni az új helyzettel.
2010. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, a férjed lusta. ez a helyzet, és ilyen is marad. Tehát ha megcsinál valamit is, azt azért tenné, hogy neked kedveskedjen, de úgy látszik úgy érzi nem érdemled meg. (persze ez nem jogos, de ettől még így érzi)


Azt hiszem hogy ha ketten együtt élnek, akkor a lustább fél egyre inkább lustább lesz, mert a rendesebb elkezdni megcsinálni helyette a melót (kimossa a fürdőkádat mert nem bírja nézni a koszt, vagy kitakarít utána...) és mivel ezt igazságtalannak érzi, hogy mindig ő melózik, haragos lesz, a másik a lustább meg szintén, mert szerinte jó úgy koszosan is a dolog. Szóval ebből balhé lesz.


Talán az lenne a megoldás, ha megtehetitek, hogy fogadtok egy szomszéd srácot, aki zsebpénzért nyírja a füvet, csinálja azt amit a kedves férjednek kéne, és ha neked otthonra segítség kell, akkor meg egy lányt, aki segít takarítani... Hát pénzbe kerül, de megszűnik a te b@szogatásod a férjed felé, és ezáltal ő is maradhat lusta meg jobban is érezheti magát.


32/N

2010. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!