Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválnál a férjedtől 30 év...

Elválnál a férjedtől 30 év után, mert soha nem áll ki melletted?

Figyelt kérdés
Jó férj, kiváló apa, gondoskodó, kedves, az emberek szeretik. De első mindig a saját családja, szülei és testvérei. Bármilyen családi rendezvényt lemond, otthagy, ha a szülei, vagy testvérei kérnek tőle valamit. Mindenki azt mondja, remek ember, (tényleg az) de én soha nem voltam fontos. Most érett meg a gondolat, hogy érdemes-e tovább maradni ebben a házasságban? Mindenki azt mondja, ezért nem kell elválni, de én egyre depressziósabb vagyok emiatt. Vagy én vagyok a hibás, felfújom?
2019. szept. 11. 18:23
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
57%

Igen,valami ilyesmi lehet így a leírtak alapján a háttérben,amit az utolsó ír.

Megfelelési kényszer,vagy fél tőlük,és ennek keveréke.

2019. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Kerdezo elvaltal vegul?
2021. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Teljesen másként alakult a helyzet. Nem váltam el, mert hirtelen egyik napról a másikra leestek a lábukról az öregek, és 2, illetve 6 hónap után meghaltak. A testvérek szinte teljes egészében kisemmizték a férjemet a vagyonból, (mint kiderült, már jóval haláluk előtt nevükre lettek íratva az ingatlanok), és valótlan, a férjemre nézve negatív dolgokat mondtak róla a tágabb családtagoknak. No, ekkor jött a fordulat, megmondta a testvéreinek, hogy többé nem ismeri őket. Azóta már többször próbáltak "békülni", de ma már a telefont sem veszi fel nekik.

A kapcsolatunk teljesen megváltozott, rengeteg programunk van, a gyerekeink nagyon sokszor jönnek. A pandémia idején mi vigyáztunk az unokákra, szinte megfiatalodtunk. Néha még most sem tudom elhinni, hogy, így utólag nézve, mennyire tönkre tette a házasságunkat, családi életünket ez a kapcsolat a szülőkkel és a testvérekkel.

Örülök, hogy nem váltam el, pedig akkor már nagyon közel álltam hozzá. Néha szinte félek, hogy ez csak egy álom, és jön vissza az elmúlt 30 év.

Nemrég beszélgettünk, és megkérdeztem, nem hiányoznak-e a testvérei. Azt mondta, nem is érti, miért nem tudott anno soha nemet mondani, és lehet, hogy érzéketlen, de alig gondol a szüleire, a testvérei meg idegenebbek az idegeneknél.

2021. szept. 6. 18:57
 44/47 anonim ***** válasza:
Legalább a saját kárán megtanulta meghúzni a határvonalat. Valakinek sajnos ez kell, a férjednek is. Egyébként a seggedet megcsókolhatja, amiért ilyen xarfaxú volt és be se adtad a válási papírokat, mert más nő maximum 1 éven belül beadta volna.
2021. szept. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Orulok h vegul rajott kire szamithat :)
2021. szept. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Valahogy én sejtettem, hogy mindent meg fognak tenni az örökségért, de hogy mindent elvesznek, azt még én sem gondoltam. Viszont nekünk (a gyerekeknek meg nekem) 10szer ennyit is megért volna, hogy végre rájött, milyen a családja. Ez a szabadság, nyugalom, hogy végre saját magunk urai vagyunk, minden pénzt megér.
2021. szept. 6. 19:36
 47/47 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jó elvagytok. Becsüljétek meg egymást, sok boldogságot kívánok!
2021. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!