Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy ne érezzem...

Mit tehetnék hogy ne érezzem magam letörtnek amit apukám mondott annak ellenére hogy tudom hogy miért mondta azt amit?

Figyelt kérdés
Nos a történet a következő: A családomban sajnálatos módon mindenki túlsúlyos anyukám és apukám is és az ő szüleik is túlsúlyosak voltak, mondanám hogy a genetika miatt de nem, hanem az életmódjuk miatt, sajnálatos módon én is már kisgyerekként is egész végig dagadt voltam a kamaszkorom pedig úgy alakult hogy egészen mostanáig 18 éves koromig sincs túl sok önbizalmam ezért úgy gondoltam hogy ha lefogynék akkor talán a megjelenésemen változtathatnék egy picit és talán több lenne az önbizalmam, sajnos a családom ebben nem támogatott egyáltalán mindig is ellenezték sose készítettek külön nekem olyan ételeket amik egészségesek lettek volna ezért én a kis zsebpénzemből készítettem el magamnak az ételeket, de állandóan kaptam a beszólásokat hogy miért eszek ilyen hülyeségeket és hogy szerintük egészségtelenül étkezem(míg ők húst hússal ettek zsírt pedig zsírral)... ez a sok beszólás nem vált sose előnyömre, sose támogatott senki abban hogy egészséges életet akarok élni, de ma kaptam egy számomra elég fájdalmas megjegyzést apukámtól miszerint nagyon szarul nézek ki meg úgy nézek ki mint egy darab szar és hogy miért nem étkezem normálisan(nála a normális étkezés az ha estére megeszik valaki 2000 kalóriát, kolbászt szalonnát meg minden egészségtelen dolgot) és ezt úgy mondta hogy pontosan tisztában van azzal hogy nincs sok önbizalmam viszont én tisztában voltam vele hogy ő ezt azért mondta mert nála az a normális ha valaki 120 kiló vagy több és lóg a hasa, de mégis rosszul esett ez a megjegyzés... azt hittem ha lefogyok legalább annyira hogy átlagsúlyú legyek akkor boldogabb leszek, mit tehetnék hogy ne érezzem magam ilyen szomorúan a családom beszólogatásai miatt úgy hogy tudom hogy miért mondják azt amit?

2019. szept. 16. 20:42
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
52%
ha ennyire elhízottak akkor biztosan betegek.pl cukrosak?korán el fognak menni,vagy ápolhatod őket.majd akkor aggódj,az ilyen megjegyzéseken ne töprengj,inkább p_fázz vissza bátran.gondolom 1Km-t nem tudnának lefutni.
2019. szept. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Savlekotő ***** válasza:
54%
Irigyek az akaratodra,és eleve mérgező családod van,persze h semmi önbizalmad. Ma aki nem 100 kilós zsírdisznó az van kikiáltva betegnek,pedig ők azok agyilag is sajnos,akinél a túlzabálás szemét evés az egyetlen öröm az elrekedt egy szinten és akinek semmi más nem ad örömet csak a zabálás és 120 kilos a normális kinézet ott eleve baj van.
2019. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
75%
Tudod, hogy egészségtelen az életmódjuk és a saját részedről szeretnél rajta változtatni, ami teljesen rendben van. Te már látod a problémát, amit ők nem és nem is fognak, mert nekik a kövérség a természetes. Élj ahogy szeretnél, étkezz egészségesen, mozogj és le fogsz fogyni, de nem szabad foglalkoznod a beszólásokkal, mert te tudod mi a helyes. Próbáld meg elengedni a füled mellett, bár tudom, hogy nehéz. Én ilyen esetben óvatosan egyeztetném a két álláspontot, oké, ők ezt szeretik, éljenek úgy. Te viszont mást szeretnél, ezt pedig tartsák tiszteletben. Képzeljék el, ha ők minden nap kapnák a kövér disznó beszólásokat, nekik hogyan esne? Ha semmilyen módon sem lehet velük beszélni, akkor talán csak a költözés a megoldás, amint lesz lehetőséged rá. Addig viszont élj egészségesen, ne foglalkozz a beszólásokkal és kitartás!
2019. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Jól csinálod, hogy próbálsz egészségesen étkezni. A szüleid megszoktak egy képet rólad, azt, hogy duci vagy, és nehéz megszokniuk, hogy másként nézel ki. Ettől függetlenül, amit apukád mondott, az egy tudatlan ember bunkó beszólása volt. Bocs, hogy ezt mondom apukádról, de így van. Annyi lehet a mentsége, hogy valószínűleg nem volt tudatában, hogy letöri az önbizalmadat, mert nem olyan embernek tűnik, akit mások érzései egy kicsit is foglalkoztatnak. Ha máskor is beszól, mosolyogj a szemébe, és mondd azt, hogy márpedig én így érzem jól magam. Ja, és ne az ő visszajelzéseik alapján építsd a személyiségedet, hanem a saját elvárásaid alapján.
2019. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mi ez, egy pályázat a “Világ Leghosszabb Mondata” versenyre?
2019. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de aki húst hússal eszik, az nem hízik el. A kolbászt, szalonnát bátran falhatod, attól sem. Ui. hamar eltelsz tőlük.

Amitől el tudsz hízni: a szénhidrátok, cukros dolgok.

Pl. cukros üdítők, amikből nagyon könnyű egy litert is meginni. Vagy ilyen tekercs, olyan piskóta, sajtos rúd, keksz stb.


Világéletemben nagy húsevő voltam, ehhez képest 25 éves koromban 60 kg voltam 180 cm-hez. Most, 46 évesen, ülőmunkát végezve 70 kg. És nagy családi ebédeken 5-6 szelet húst is meg bírok enni (krumplival, rizzsel, savanyúsággal, előtte meg persze húslevest főtt hússal).

Ha a hús hizlalna, akkor nem 70 kg lennék, hanem háromszor annyi.

2019. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
"Úgy nézel ki mint egy darab szar" - hát ez barátok között is durva beszólás... ezek után ne hagyd magad, csakazértis mutasd meg nekik,hogy te más vagy és másképp gondolkodsz
2019. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináld tovább amit elkezdtél,és ne is törődj az ilyen beszólásokkal.Szerintem irigyek,hogy te képes vagy megcsinálni amit ők nem.Ne add fel.
2019. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Mint az én anyám aki túlsúlyos (az is volt világ életében) és mikor elkezdtem fogyni akkor én is kaptam a beszólásokat, hogy gebe meg anorexiás akarok lenni, meg hogy nézek már ki. Ez puszta frusztráció a részülről. Mindig is utáltam ezt az emberi hozzáállást, hogy ha neked szar akkor legyen másnak is.

S mondok neked valamit amit jegyezz meg jól. Amit ők veled művelnek az nem szeretet. Ha szereted a gyerekedet az egészségére törekedsz. És ha kicsit telt vagy mert neked úgy tetszik akkor az jó, ha kicsit sovány vagy mert úgy tetszik az is. De egészségtelenné formálni a gyereked mert azt várod el tőle hogy olyan legyen mint te, hogy ne érezz kisebbségi komplexust mert többet ért el, a legundorítóbb dolog valaha.

Ezt csinálja minden mamahoteles felnőtt pátyolgató anyukája aki arra kéri ne menjen el, ezt csinálja minden hajcsároló szülő aki a gyerek minden szabad percét egy magánórára tolja hogy a gyerekéből legyen valaki. Feltételhez kötik a szeretetet.

Szabadulj ki abból a közegből mielőbb, hidd el, tapasztalatból mondom.


19/l 15kg minusszal költözés után

2019. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ne vedd magadra 🙂

Téves hiedelmei vannak. 40+-osok már nehezen változnak. Szóval az elfogadást javaslom neked. Amit mond, az csak azt jelenti, hogy „ő a helyedben...”, és nem többet. Ő jót akar, csak buta hozzá. Érted? Így akar motiválni a szerinte „jó irányt jelntő út” felé. Empátiahiányos. Nem tudsz vele mit tenni, ő az apád.


Amúgy a hússal nincs gond, pontosabban a sovány hússal, mert a magasabb fehérjebevitel az mind a fogyás, mind a tömegnövelés (izom) alapja, ezért szoktak kiegészítőül fehérjeport venni.

Szénhidrátokból is csak a feldolgozottakkal van baj (fehér liszt, cukor). Teljes kiőrlésű gabona fontos a mindennapi étrendben. Én zabot reggelizem, vacsira pedig TK egy zsemle.

A zsír az viszont mindenképp ellenség (ketogén diétát abszolút hülyeségnek tartom).


Szóval... én azt javaslom, hogy:

1) diákmunka! Többnyire fizikai jellegűek, tehát testmozgásnak is megfelel, de a lényeg, hogy ebből van bevételed, amiből tudod finanszírohni az étkezésedet.

2) edzés. Nálunk több helyen van ilyen „életmód klub”, és hasonló elnevezésű programok, ami gyakorlatilag csoportos konditermi edzés. Ez nyilván drágább, mint a sima kondibérlet, viszont itt segítenek megtanítani használni a gépeket (ízületkímélés), vannak oktatások a fogyás tudományához kapcsolódóan, étrendtippek, és közös főzés is akár 🙂

Ha sportot kellene ajánlanom még, akkor az úszás ami a legjobb a túlsúlyosaknak, az ízületkímélés miatt.

3) szigorúan kell tudnod tartani magadat az étrendhez! Nem maradhat ki tápanyag (pl kalcium = tejtermékek, vagy ha az nem jó, akkor tabletta/egyéb mesterséges), ugyanakkor a zsíros-cukros dolgok csábításának nem szabad engedni. Eszel egy cukros dolgot, az felnyomja az inzulint, amitől rohadtéhes leszel, és falási rohamod lesz. Ezt el kell kerülni. Bár maga a fogyás kezdetben olyan sokat akar etetni veled, amennyit nem tudsz. Zöldségek a sok rost és vitamin miatt jók, kevés kalória, nagy térfogat. Napi ötszöri étkezés. Ilyenek vannak. Nekem gyakorlatilag jóval többet kellett ennem fogyáskor, mint előtte, csak könnyű-egészséges ételekre váltottam.


Szóval ezekre kell figyelni, én így csinálnám. Helyeselnék apunak, megköszönném, hogy jót akar nekem, de amúgy leszarnám a dolgot, a saját utamon járnék, a tudatosság felé, és nem kérném, hogy támogassanak benne, megoldanám magam.

2019. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!