Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kellene bocsánat...

Tényleg nekem kellene bocsánatot kérnem anyámtól?

Figyelt kérdés

Tegnap anyu már be volt rúgva, mire hazaértünk a barátommal. Kérdeztem tőle, hogy be lett-e hozva amit apu vett a boltban, hogy tudjunk vacsorázni. Mondta hogy nem, mi meg ki akartunk menni a kertbe. (Kb 80m-re van a kertünk). Mondta hogy ő kimegy, mert neki van kulcsa, és az ajtó már be van zárva (apukám kint aludt). Ő kiment, mi meg hazajöttünk. Anyu hazaér, és elkezd üvölteni, hogy ő lemaradt a Barátok köztről, mert én lusta vagyok, hogy nem voltam képes kisétálni a kertbe. (A barátom előtt hisztizett, pedig ő is hallotta, hogy anyu ajánlotta fel, hogy kimegy). Jól összekaptunk, én próbáltam ellökni magamtól, ő elesett és beverte a fejét. Utána nem tudott felállni, beverte a fejét mégegyszer. Miután bement a szobájába, felhívta a barátomat telefonon, hogy menjen át. Átment, azt mondta kérjek bocsánatot. Anyu idejött, ordibált, majd kiment apuért a kertbe.

Egész este sírtam, hogy hogy alázhatja meg magát és engem ennyire. Úgy gondolja hogy azért mert ő az anyám, joga van részegen megaláznia? A barátom szerint bocsánatot kellene kérnem. Nekem valahogy nem megy. :(

Már a részeg,drogos, ingyenélő szomszédunk is mondta, hogy látta anyut tegnap, hogy mennyire be volt b*szva. :(

(Reggel levittem a kutyát, akkor találkoztam vele. Estére az egész ház erről fog beszélni)

És persze azt vágta a fejemhez, hogy ez az ő lakása, el lehet költözni. Lenne hova mennem, de a kutyámat nem vihetném, és nem akarom itt hagyni. Így maradok.


Alig bírtam aludni, csak folyamatosan sírtam, hogyha nem az előszobában esik el, hanem a szobában, és rossz helyre üti a fejét, nagy baj is lehetne belőle.


2010. júl. 15. 06:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Én sem tudnék bocsánatot kérni. Ne sírj! Meg kell erősödnöd, nem lesz könnyű életed. Én már elköltöztem volna, pláne, ha lenne hová menni. 40/L
2010. júl. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha elmennék, a nagyszüleimhez mennék. Ha ők megtudják, mi történt, abból csak agy családi veszekedés lenne. És a mamám szíve ezt nem bírná ki. Ennyit meg nem ér az egész.
2010. júl. 15. 06:47
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor testvéren kívül más rokonhoz nem túl előnyös költözni hidd el. Nekem sem túl... hmmm... nem is tudom, hogy fogalmazzam meg, nekem sem túl "értelmes" az "anyám". Azért tettem idézőjelbe mert ő maga mondta azt, hogy nem vagyok a gyereke. Ha anyai ágon mamád, akkor szerintem még véletlenül se költözz oda mert úgyis anyádnak fog igazat adni. Ha apai ágon akkor az már más, viszont ha apukád anyádnak hisz akkor ez megint nem megoldás. Nem tudom hány éves vagy de ha elég idős akkor a megoldás a különköltözés mielőtt még úgy járnál mint én. Nekem szerencsére szeptemberben kezdődik a fősuli és legalább 250km-re leszek az "otthonomtól".
2010. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Anyukám anyukájához mennék. Tudom, hogy nekem hinne.

Apukám nem haragszik. A helyzet az, hogy rég elmúltam 18, bármikor kidobhat itthonról.

2010. júl. 15. 07:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a javaslatom, hogy ne várd meg, hogy kidobjon otthonról. Sokkal békésebb lenne az elválás ha te mennél el.
2010. júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha apukáddal jól kijössz, akkor ne költözz el a szülői háztól.Mi lenne apukáddal akkor?

Részeg anya nem téged aláz, hanem magát.

A rettenetes viselkedéséért nem neked kell bocsánatot kérni.

2010. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is költözz és kezdj saját életet, értelmesebbet!

Sajnos őt megváltoztatni nem tudod, de a saját életeden változtathatsz. A kutyától köszönj el, ha nem viheted magaddal, esetleg ajándékozd el egy megbízható barátnak, de ne múljon ezen az életed.

2010. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tényleg megalázóan viselkedett veled szemben, de te lökted el magadtól, ráadásul, úgy, hogy a fejét is beverte. Lehet, hogy nem akartál nagyot lökni, de neki részegen ennyi is elég volt.

Én sose lökdösném az anyámat. Ha másért nem is , ezért bocsánatot kéne kérni.

2010. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja, és nem neked kell bocsánatot kérned! A szülő tartozik felelősséggel a gyerekért és nem fordítva!

Az, hogy mi lesz apukáddal?! Ő is magáért felelős és te is most már magadért, hiszen felnőtt vagy, sajnos meg kell tanulnod, hogy magadra számíts és ne másokra.

07:59

2010. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Azért löktem el, mert belém csimpaszkodott, szorította a kezemet. Nem akart elengedni, sem békén hagyni.

Most meg nem áll velem szóba.

2010. júl. 15. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!