Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivagyok bukva az öcsémtől...

Kivagyok bukva az öcsémtől meg anyámtól. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Na szóval...Van egy kisöcsém és már nagyon elegem van belőle...Mindig is a "kis gyenge" szerepet töltötte be itthon is meg az iskolájában is.(Gyakran megverték meg hasonlók, pedig nem lakunk rossz környéken lakunk).Gyakran nekem kellett megvédenem, mert mindig klikk volt.Amikor továbbtanultam, átrakták őt az új sulim általános részébe egy egyházi suliba,ahol vagy a nagyon vallásos szülők gyerekei járnak v. az ugyanolyan szerencsétlenek akiket vertek.Na tehát azért rakták át ide, hogy hátha itt jobban megállja majd a helyét...(Engem sosem vertek ott pedig nekem nem volt nagy bátyóm, de szülők kitalálták, hogy ahova jártunk az egy suttyó suli és biztos nem a kissráccal van a baj)

1 éve jár ide de már megint ott tartunk, hogy tényleg nem veszélyes gyerekek járnak ide.(Egy normális helyen ahol ömlesztve vannak, a tróger gyerekek meg a normálisak mind piszkálva lennének).De az öcsémnek már itt is sikerült klikknek lennie.De azabaj, hogy már rontja az én "hírnevemet" is.Mert múltkor pl. telehányta a buszt.(2 évet lehúztam de még senki nem hányta tele) 2hétig csak ő volt a téma még a középsuliban is.Annyira félénk az emberekkel a srác, hogy nem mer megszólalni, dadog meg kapkodja a levegőt meg hasonlók, meg izzad a keze stb.És ez már tényleg szánnivaló, de azabaj, hogy velünk nem ilyen.Hanem a néhány tényleg nagyon gáz haverjának, avval vág fel, hogy be mer szólni nekem egy középsulisnak...Azok meg ugyanolyan nyomorultak és nagyon rajnak hiszik...Nem tetszik a szituáció, hogy a klikkek aki mindegyik 30 kilós kis szemüveges suttyó belőlem csinálnak viccet.Mikor ha ezt nem ismerős gyerek csinálná nem merné.(Mert értelmes gyerek nem köt bele az idősebbekbe).

Na és most ezek izélnek engem.Meg minden hülyeséget amiért az öcsémet kiröhögik az átlag diákok énis megkapom mert az öcsém...(Meg nekem kell kifizetni a tisztitást hirtelen berohanva pestre suli helyett amikor összehánnya a buszt)

Ezek magyaráznak nekem amikor egyik sem azt csinálja amit a normális gyerekek, hogy fociznak mint mi az ő korukban stb. hanem számítógépeznek éjjel nappal...(Nem tudok az öcsémtől sokszor leckét írni, mert ha félbeszakítom a kedvenc minimax jáátéka közben sikítozni kezd és jön muter, hogy nem baxtassam azért mert kisebb)...


Én meg mondtam, hogy nem bántom, de nem akarok róla tudomást venni, mert nem érdemli meg...

Erre mindig mindent a fejemhez vágnak, hogy azért utálom csak mert kisebb és hogy mekkora tróger vagyok, meg nem süllyed le a sziintemre...


A másik pedig a suliváltás a gondom:

4+1 NYEK-es osztályba kerültem, de már tavaly leérettségiztem angolból és letettem egy ECDL-t is.Most 4 éven keresztül még itt leszek és hallgatom az egyházi baromságokat.(És ezeken kívül semmit nem ad csak érettségit)

De anyám meg nem enged sulit váltani egy szakközépbe...Hogy tanuljak vmi szakmát is.Mert azt hiszi, hogy nem akarok tanulni és lenézem azt aki tanul.

Ma is egy olyan primitív vitát kellet levágnom vele.Irracionális hülyeségeket magyaráz erre amikor szóba kerül néhány észérv a szakközép mellet. ill. a befejezett gimnázium ellen ilyet mond "hogy nem beszélget velem, mert nem süllyed le a szintemre"... Gratulálok!


Mit lehetne velük kezdeni?Mert egy dolog, hogy idegesít az öcsém, de mindketten komolyan gátolnak abba, hogy elérjem azt ami bennem van...Előre is köszi minden válaszért...

16/F


2011. szept. 15. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Azta, de komplex! Hát, nem lehet könnyű neked sem, először azt kellene valahogy elérni, hogy édesanyád komolyan vegye, amit mondani szeretnél. Hülyén hangozhat, de esetleg levél formájában leírhatnád neki a gondolataidat. A soraidból úgy vettem ki, hogy apukád nem nagyon lehet a segítségedre, de vagy őt, vagy egy közeli rokont, nagyszülőt, nagynénik, akárkit, akinek van valami minimális tekintélye, belevonhatnád a játszmába. Ha már kénytelen vagy játszmázni! Elmondhatnád mindezt valakinek, aki hatásosan tudná anyukád felé tolmácsolni ezeket a gondolatokat. Igazából az a gond, hogy fogalma sincsen, hogy mit érzel. Megkérdezte valaha, hogy hogyan érzel ezekkel kapcsolatban?
2011. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Apám egy alkoholista aki 3 családot tett rajtunk kívül tönre ezért őt kivontam az egyenletből:p...Édesanyámmal meg nem egy hullámhosszon vagyunk erre már rég rájöttem.Én inkább mindent racionális próbálok megközelíteni...(Így ítélem meg azt is hogy milyen sulira lenne szükségem)

Ő azt látja csak, hogy ahova most járok 500Ft-ból kijön a bérlet és közbe tud beszélgetni a barátnőivel...

Anyámmal beszélő viszonyba vagyok, de amikor az öcsémet szóbahozom egyből ge*i vagyok, mert csak azért utálom mert kisebb és tanul...(Szóval nagyjából ezen a szinten tartunk)...

És ivel mindennap beszélünk és mindig is összeveszünk elég hülyén jönne ki egy levél...Azabaj, hogy nem aggondék ezen, mert már nem sokáig vagyok jogilag cselekvőképtelen, de a hülye sulijuk miatt 20 évesen lesz csak érettségim, szóval sokáig kell, hogy "eltartsanak" még ha az ő rendkívül alacsony szintükön is.(Azért nem megyek bele ebbe sem, mert egyedül még ennyit sem tudnék egyenlőre produkálni)

2011. szept. 15. 21:18
 3/25 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, csak igyekszem gyorsan írni:)
2011. szept. 15. 21:19
 4/25 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és milyen nemű?

Értem, hogy neked ciki az öcséd! De tudod ennek a szegény gyereknek sürgős gyerekpszichológus kellene és azonnal kivenni az iskolából, és vagy otthon kellene taníttatni egy darabig, vagy magántanárnál!!! Mindaddig, amíg a pszichológus valamennyi önbizalmat bele nem ráz és helyre nem hozza! Erre anyukádnak már régen rá kellett volna jönnie, mert ha nem csinál valamit, nem lesz egészséges felnőtt belőle... sajnálom azt a gyereket nagyon. Kicsit képzeld magad bele a helyzetébe, a dadogás, tenyér izzadás, hányás (ha nem vírus) mind pszichés tünet! Nem azért csinálja ezeket, hogy Téged idegesítsen! Sürgős segítségre lenne szüksége, nagyon szomorú, hogy mindezt a családja nem veszi észre! Neked is inkább az önbizalmát kellene növelni! Iskolában is útálják meg még otthon is? Szerinted milyen rohadt érzés lehet? Segíts neki!!! Segíts rajta, állj mellé! Te is jobban jársz hosszú távon!

2011. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Anyukáddal kapcsolatban szerintem azért beszél így veled, mert látja, hogy a kistestvéreddel hogyan viselkedsz! Én értem, hogy kiakasztó a gyerek, de nem ok nélkül ilyen az öcséd!!! Tiszta lelki sérült! Karold fel szegényt! Csináld okosan! Ha a többiek azt látják, hogy még a testvére sem áll mellé, mégjobban bántják!
2011. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Én megtettem amit szerintem a bátynak kell.Védtem, vittük volna focizni a haverokkal stb...Nem ő inkább a gépezést választotta, mindenkitől fél, de nekem meg visszamagyaráz nyilvánosan mert az "raj".Az öcsém egyébként 12 éves és fiú.Szerintem sem jó neki ez a suli, mert itt már tényleg nem érik káros hatások...Meg a körülötte lévő gyerekek is kirekesztettek...Édesanyám csak azt látja, hogy én szégyenlem az öcsémet...(Amire meg is van az okom, de nem mondhatják, hogy nem próbáltam...)Most nem fogok egyfolytába utánna szaladgálni, meg babusgatni.Közbe meg hallgatni a "raj" dumáit, hogy a szintén olyan haverjai akikkel az utcán nem mutatkoznék rajtam röhöghessenek...

(Ez egy gyakori jelenet:A legnagyobb haverja szintén 12 éves és v. 130 kiló 160 centihez)...Az öcsém meg nem tudom v. 40...Na és ezek ketten mennek az utcán és telefonoznak...Nem hinném, hogy be kéne állnom harmadik muskétásnak...Ha jót akarok magamnak.

2011. szept. 15. 21:42
 7/25 anonim ***** válasza:
segíts a tesódnak,utána mindenjobb lehet
2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
ezekről a "raj" vdumákról le kéne szoknia,mert azok igazából csak álcák.helyre kéne jönnie.ha nem lenne ilyen akkor anyád se piszkálna ennyit.és a tesódnak is jó lenne
2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: tisztában vagyok vele, hogy a tagolatlan zavart beszéde, a hiperhydrózis neurológiai tünet...És csak psihiópátria útján enyhíthető/gyógyítható egy adott mértékig...(Amiben egyébként nem hiszek)Nekem 15 éves koromig a hülye apámtól 150 volt a vérnyőmásom.Most már lehigattam annyira, hogy ha egyedül vagyok akkor nem vagyok ideges.Semmi bajom nem lenne, ha normális kisöcsém anyám, meg apám lenne...De nem aza típus vagyok aki szeretne még a saját bajai mellett a vállára venni még 80 óvodakomplexus lelkisérültet.
2011. szept. 15. 21:47
 10/25 anonim ***** válasza:

A kérdező pártját fogom. 12 évesen egy fiú ne legyen már ekkora nyámnyila.

Lehet, hogy félénk és visszahúzódó, én sem vagyok fiú létemre az osztály hangja, és ebben a középiskolában amibe én járok igen agresszív és hülye emberek is megfordulnak (90%-uk a tanulóknak fiúk), mégsem pisálom össze magam, ha el kell mennem mellettük, pláne nem hányok tele egy buszt félelmemben.

Én azt javaslom, ha van pénzetek, írassátok be valami önvédelmi sportra, akár különtanárhoz, hogy ott is egyedül lehessen, és a saját tempójában tudjon haladni (bár ez elég szép pénz), és talán lenne némi önbizalma.

A későbbiek során ennél csak rosszabb lesz a helyzete, ha ennyire betoji ember lesz belőle, és ezt nem bántásból mondom. Mindenhol kiszűrik a nyámnyilákat, és nagyon komolyan megszivatják, vagy kiközösítik majd.

Testvérként amit tehetsz, az az, hogy azon leszel, hogy ne egy számítógép előtt ülő kis puhány legyen, hanem legyen némi bátorsága. Járj el vele edzeni, sportoljatok együtt, vagy valami. De ez így semmiképp nem állapot.


Anyukád pedig csak elfogult az öcséddel szemben, ő nem tudhatja, mi a valódi helyzet. Ne is törődj vele.

2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!