Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom iszonyúan figyelmetlen...

A párom iszonyúan figyelmetlen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Például az utóbbi pár hónapban elhagyta a sapkáját, a havi általános bérletet, most meg a kerékpáros bukósisakját. Volt, hogy a fényképezőgépét egyszerűen egy padon felejtette és ha nem lettek volna becsületes emberek, ma már az se lenne meg. És még sorolhatnám. Legutóbb én szóltam rá, biciklizésnél, menet közben! hogy a napszemüvege a csomagtartón van, csak a csoda segített, hogy le nem repült.

Ő meg csak néz maga elé. Állítólag sajnálja, meg zavarja, azt mondja majd jobban fog figyelni, de aztán persze semmi nem változik. Az a baj, hogy ott az Amex hitelkártyája, abból "pótol" mindent.

Nem olyan horribilis összegekről van szó, nem márkás cuccok, de akkor is.

Engem ez már nagyon idegesít, miért nem tudja megbecsülni amilye van? Rengeteg programunk ment tönre a figyelmetlensége miatt. Most épp a hétvégi kerékpáros túránkat baltázta el, mivel új bukóra jelenleg nincs pénzünk és ahová mentünk volna, ott e nélkül nem is indulhatunk.

Igyekeztem, igyekszem segíteni neki, de ma reggel betelt a pohár. Több tízezer forintokat dob ki az ablakon, szerintem ez azért már luxus így, ráadásul meg se engedhetjük magunknak. Mivel már évek óta együtt élünk, nem tudok szó nélkül elmenni emellett.

Mégis mit csináljak? Mondjam meg neki, hogy ne használja többet a hitelkártyáját (egyébként így is eléggé mínuszban van)? Hogy végre lássa, milyen az ha tényleg elfogy a pénze és ha valamire nincs pénz, hát nincs?

Elnézést, ha kicsit dühösre sikeredett amit írtam, de még mindig nagyon ideges vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. júl. 15. 09:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmi engem is dühít, nagyon megértem a kérdezőt. Nem bárkiben, hanem akit szeretsz és aki fontos neked. Hiszen nem a cuccokért aggódsz, hanem miatta!

Nekem a szüleim ilyenek, olyan dolgokat csinálnak, mintha teljesen szenilisek lennének. Évente legalább 5-ször van zárcsere, mert elszórják a kulcsot. Apu rendszeresen elveszti a pénzét, legutóbb többezer eurót, amit külföldre vitt vásárolni. Fogalma sincs mi hol van, a számára legfontosabb iratokat pillanatok alatt elszórja, pedig normális amúgy. Anyu is ilyen...több százezer forintot elvesztett csak ebben az évben és nem tanul semmiből. Megvesz egy drága repjegyet és otthon azonnal eltűnik, mint valami értéktelen fecni.Amíg van pénze, azt mindig el fogja veszíteni, utána meg sír, hogy nem tudja fizetni a rezsit. Néha úgy érzem, az ilyen embereknek az a legjobb, ha hosszú ideig egyáltalán nincs pénzük, különben soha nem értik meg, hogy az értékek megtartása az ő felelősségük.

A pároddal is ez lehet, vagy nem érzi annyira a pénz értékét vagy esetleg mindent megvettek, pótoltak gyerekkorában és megszokta, hogy "ezek csak tárgyak"?

Rossz lehet neked!:( Próbáld meg elvenni az értékeit, magadnál tartani, ha éppen közös programotok van. Ezzel tudnál neki segíteni és te is nyugisabb lennél.

2010. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Többen felvetettétek ezt a pszichés, lelki dolgot. Lehet, hogy igazatok van, most, hogy így belegondolok, történtek vele dolgok az utóbbi időben, lehet, hogy azok miatt kicsit másfele jár az agya.

Tudom, hogy nagyon felidegesített most a dolog, de valószínűleg tényleg jobb ezt nyugodtan, kettesben megbeszélnünk.

Viszont lehet, hogy a hitelkártyáját egy időre félretetetem vele, max. marad a végszükség.

Hálás vagyok a javaslatokért, ötletekért, máris nyugodtabb vagyok kicsit.

2010. júl. 15. 10:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hitelkártyám de egyszer "elszálltam" vele, akkor szépen kettévágtam és nem volt több probléma.:)
2010. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tilka válasza:

az én párom is ilyen, szóval eleinte csak ezek voltak, aztán már rám sem bírt figyelni minimálisan sem. MOndjuk ő a munka miatt ilyen - nem bírja lelkileg. és ez az ágyban is látszik ezt csak azért írom mert ennyire kihat rá. Több százezer forintunk bánja - két fényképezőgépre ült rá és tette tönkre, állandóak a parkolási bírságok, stb. (jómagam meg évekig voltam beteg mellette, sajnos olyan tünetekkel amikkel féltem orvoshoz menni - ami szintén egy tünet volt - szóval ő azt is elnézte mert olyan figyelmetlen)

Nála a stressz okozza. Nincs rá gyógyszer, talán ha nyugdíjaznák - de még csak 37.

2011. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!