Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szándékosan csinálja ezeket a...

Szándékosan csinálja ezeket a sógornőm, vagy csak figyelmetlen?

Figyelt kérdés

A sógornőm egy nagyon kedves, intelligens nő. Ezért sem értem az utóbbi hónapokban történteket. Nem állunk szoros kapcsolatban, havonta ha egy alkalommal találkoztunk régebben egy-két órára, és csak általánosságokról beszélgettünk. Vitánk sosem volt. Ő középkorú, gyermektelen, egyedülálló. A várandósságom alatt kezdődtek a számomra furcsa dolgok. Először az engedélyem nélkül a táskámból kivéve elolvasta az orvosi leleteimet. Aztán a munkatársaitól hallottam vissza, hogy elmondása szerint a gyermekünknek ő lesz a keresztanyja. Erre nem kértük fel és nem is akarjuk a fiúnkat megkereszteltetni. A gyermek születése után, az első pár hétben hetente háromszor elhozatta magát a férjemmel látogatóba (magától a mai napig nem jön el, pedig egy városban lakunk). Néhányszor még főzött is nekünk, aminek nagyon örültem, és meg is köszöntem neki. Abból, amit hozott, összesen egy alkalommal tudtam enni, ugyanis a babám hasa a puffasztó ételektől fájt, ő viszont gyakorlatilag csak olyanokat készített. Ezzel nem is lett volna gond, a férjemnek jól jött a meleg étel, nekem pedig az, hogy nem kellett a főzéssel is foglalkozni. Viszont a sógornőm külön felhívta a figyelmem minden egyes alkalommal arra, hogy mit rakott az ételbe, ami miatt én nem ehetek belőle, majd leült az édesanyjukkal együtt az asztalhoz, és jóízűen megvacsoráztak. Abból, amit „nekünk” hozott, a mi lakásunkban. A névnapomon nem köszöntött fel, pedig a férjem, amikor elhozta hozzánk, útközben megemlítette neki, hogy előző nap volt. Mi ajándékkal köszöntjük minden egyes alkalommal. A konyhaszekrénybe kérdés nélkül többször belenyúlt, a gyerek szekrényébe is belenézett. Ami miatt ez a kérdés most felmerült bennem az, hogy kirándulásból jövet a fiamnak és a férjemnek is hozott ajándékot, nekem nem. A fiúnkat egyébként nagyon szereti és jól is bánik vele.


Szóval a kérdésem: ezek szándékosak lehettek e, vagy adódhatnak figyelmetlenségből? Mert ha szándékosak voltak, akkor leülnék vele és megbeszélném, de ha csak figyelmetlenség, akkor nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. A férjemnek erről nem beszélek, véletlenül sem szeretnék közöttük feszültséget szítani, mással nem tudom ezt a problémámat megbeszélni. Lehet, hogy csak én fújom fel ezt a dolgot?


2011. márc. 10. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes.. nah..Ahogyírtad nincs gyermeke, lehet, hogy irigy volna? Másik felől meg lehet, hogy annyira örvend a babának, hogy már alig várja!! De nem értem, hogy veled akkor miért ilyen furcsa..
2011. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem hogy szándékos,inkább tudatalatti...

Párom nagynénje ilyen,most már 50es nő,gyerek és férj nélkü,páromat ugy szereti mint ha sajátja lenne,elhalmozza picikora óta mindennel,és a tesójának(párom apja) is kedvében jár,érdeklődik,minden.De párom anyjávan nem annyira.Jól elvan vele is,de nem ugy.De végülis ő nem vérrokon,lehet ez van benne.

A leletre meg kiváncsi volt,csak lehet nem merte elkérni,egyszerűbbnek tűnhetett rákukkantani titokban.

amig nem követ el égbekiáltó bűnt,addig én hagynám a dolgot,még a végén túlzott felesleges feszültség lesz

2011. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irigység. Aki önzetlenségből, tiszta jó szándékkal főz ebédet egy kismamának és családjának, az különösen figyel arra, hogy az anyukának is jó legyen (főleg, hogy külön felhívta a figyelmedet arra, hogy miért nem ehetsz belőle - tehát nem mondhatjuk, hogy nem tudta). Ráadásul ahogy írod, ez nem is egyszeri eset. Ez nem figyelmetlenség, ez irigységből fakadó rosszindulat.
2011. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is irigy. De attól még nem biztos, hogy rosszindulatú. Csak tudat alatt csinálja, neki fel sem tűnik, csak igy vezeti le a féltékenységet. Én ráhagynám. A gyerek szekrényei meg gondolom a gyerekszobában vannak, oda nem feltétlenül engedném be, mert az a gyermekem birodalma. És ha ezen megsértődik, legyen.
2011. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Szerintem nem te fújod fel a dolgot. Néha figyelmetlenségből becsúsznak ilyen hibák, de nem ilyen formában és nem ennyiszer mint nálatok.Szerintem is féltékeny a sógornőd. Vagy ha nem, akkor nagyon tapintatlan.:( Biztosan önbizalom hiányban és uralkodni vágyásban szenved hogy így fontoskodik. Elég bunkóság hogy nem olyan kaját csinált amiből te is ehetsz.Elnézte hogy mindenki eszik csak te nem.Olyan érzés ez mintha téged ki akarna rekeszteni a családból. Az ajándék dolgot szerintem meg úgy lehetne megoldani hogy te sem köszöntöd fel a sógornődet semmivel. Próbáld meg finoman megbeszélni ezeket a férjeddel, hiszen ő áll hozzád a legközelebb.

2011. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A tudatalatti irigységben lehet valami, majdnem biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan csinálja. Azt hiszem, megpróbálom ezt lerendezni magamban. Ha valakinek van még ötlete, szívesen várom :)
2011. márc. 10. 11:29
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem szándékosan csinálja, akkor egy retardált. Ne mondja már senki, hogy nem szándékos, hogy úgy főz, hogy mindenki egyen csak te nem, úgy vesz ajándékot, hogy mindenkinek csak neked nem, te felköszöntöd, de ő nem meg ilyenek. Irigy savanyú banya.
2011. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem irigy. Irod h kozepkoru es gyermektelen. szerintem erzi h a bilogiai oraja ketyeg es legbelul teged hibaztat h neked van ferjed egy gyereked, mig neki nincs.

Pl az en sogornom amikor nekunk szuletett a baba, es neki meg nem volt, be sem jott a lakasunkba, hanem kint a kocsiban megvarta tesomat mig vegzett nalunk, sokszor akar egy orat is vart a hideg kocsiban.... hmmm erdekesek neha a nok...

2011. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ő okos nő, csak nem sajnálja a testvérétől a boldogságot. Vagy ez nem intelligenciától függ??
2011. márc. 10. 14:35
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát intelligensnek nem nevezném a sógornődet. Okosnak meg végképp nem hogy az ilyen húzásaival kockáztatja a családi békét! A férjed ezeket a dolgokat nem vette még magától észre?
2011. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!