Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban hogyan...

A ti családotokban hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
Hogyan spóroltok, miken? Légy szíves adjatok néhány spórolási tippet, amit ti is alkalmaztok. Ismertek olyat is, aki ezt nagyon túlzásba viszi? Ez miben nyilvánul meg nála?
2019. szept. 21. 15:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Akciós újság vagy előre vásárlok! Értsd úgy pl hogy a fürdőmben ott van két akcióban vásárolt öblítő plusz még egy félig. Mosókapszulát 84 darabosat vettem 5ezerért! És a wcbe is kartonban veszem a wc papírt mert így olcsóbb egy karton 12 csomag 120 tekercs 4000! Ha pénzt akarok félretenni kiveszek a kártyámról 50 ezret és úgy osztom a többi pénzt, mintha az az 50 ezer nem lenne! A gyerekemnek vásárlok inkább de nem hiszti alapon! Amire szüksége van és kell neki ruhák mivel nő és kinövi elmegyek vele a kikbe és veszek! Cipőből nem veszek neki olcsót, hogy a lába ne sérüljön egészséges legyen! Egy jó cipő sokat segít. Ettől független nincs bajom a kínais cipőkkel de ha tehetem magamnak veszek én is drágábbat. 5 évben egyszer kell kifizessem, a kínais szétmegy a lábamon kb 3 hónap alatt, kivéve a téli bakancsok. A legutóbbi kínais bakancsom 6 szezont bírt ki, ami azt takarja hogy október március közt azt hordtam. Szóval a gyerek az első én se nélkülözök. Tudok főzni szerencsére amiket megeszek a gyerekem is szereti :) igaz nekem ruhára meg mindenre kevesebb jut de aki ezt nem tudja elfogadni ne vállaljon gyereket! Én szívesen adok többet mint a gyerekemnek. Ha minden jól alakul jövőre veszünk új autót részletre
2019. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%

-Lekapcsoljuk a feleslegesen égő lámpát.

- Fürdésnél nem engedjük tele a kádat.

- LED-es fényforrás

- Ha tehetem, biciklivel/gyalog megyek helyekre

-Ha valami elromlik,azt megjavítjuk.

2019. szept. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Tömegközlekedéssel járok munkába autó helyett, a párom biciklivel. Ruhákat főleg leárazásokon veszek, és igyekszem vigyázni rájuk, általában évekig hordok egy-egy darabot. Kajánál is inkább az akciós dolgokat veszem meg, illetve a tartós cikkeknél ilyenkor nagyobb mennyiséget is. Utazásoknál az akciós repjegyeket nézzük. Különösebben máson nem spórolunk, mivel így is nettó megtakarítók vagyunk, inkább a dolgok másik végével foglalkozunk: a bevételeinket próbáljuk meg folyamatosan növelni, és a befektetéseket úgy alakítani, hogy ne kelljen azon aggódni, hogy egy péksüti vagy tejeskávé miatt elszáll a havi büdzsé.
2019. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Alapelvem, hogy a spórolás (nem fogyóeszközöknél) azzal kezdődik, hogy vigyázok arra, amim van.

A legnagyobb dolgokon lehet a legtöbbet spórolni: 6 és fél éve 600e Ft-ért vettünk autót, és messze vagyunk attól, hogy a bontóba kelljen vitetni. Költeni persze kellett már rá, pont azért, mert olcsóbb megcsináltatni a kis hibákat, mint hagyni tönkremenni az autót, aztán venni egy másikat.


Első tanácsom, hogy írd következetesen minden hónapban, hogy mire, mennyit költöttél. Hónap végén összegezd költési módok szerint. Ebből pl. láthatod, mennyi ment el élelmiszerre, háztartási dolgokra. Mennyi ajándékokra. Mennyi nagyobb, ritkább dolgok beszerzésére.

Ha egyik hónapban az egyik költség nagyon megugrott, próbáld kideríteni, miért.

2019. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!