Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy esetleges válás esetén...

Egy esetleges válás esetén ilyen körülmények között mire számíthatok? Lehetnek nálam a gyerekek attól függetlenül, hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

A válást fontolgatom. Tudom, forduljak ügyvédhez, de egyelőre még csak tájékozódom, azt nem mertem meglépni, hogy fel is keressek valakit ezügyben. Szóval megköszönném, ha segítenétek, ha jártasok vagytok a témában!

Két gyerekünk van, a nagy 3,5 éves, a kicsi most lesz 2. Én vagyok velük többet, a mindenük vagyok. Az apjukat is szeretik nyilván, de ő közel sem tudja úgy kivenni a gyereknevelésből a részét, ahogy kéne. Pl. megnyugtatni csak nehezen tudja őket, az altatást nem is vállalja, stb. Szóval a lányok inkább anyásabbak. Viszont nem dolgozom, nem is dolgoztam 6 éve, akkoris csak fél évig. Ettől függetlenül passzív jövedelmem az van, és az anyagi helyzetünk is biztosított lenne, ha a válás mellett döntenék. A bíróság mennyire veszi azt figyelembe, hogy nem dolgozom/dolgoztam? Nyilván az utóbbi időben a lányok miatt... A másik az, hogy a férjem vállalkozóként minimálbérre van bejelentve, viszont az életszínvonalunkból látszik, hogy pl nem a minimálbéres fizetésből vannak olyan autóink, amilyenek, tehát ebben az esetben a gyerektartás hogy alakulna? Ugyanúgy a minimálbért vennék figyelembe?

Továbbá, én a gyerekekkel szeretnék innen elköltözni (vissza Budapestre). Ide senki, semmi nem köt, segítségem sincs itt. A férjem ugye ezt nem akadályozhatja meg?


Ez nem kimondottan a gyerekekhez kapcsolódik, viszont a házunkat már a házasság alatt építettük, és közös tulajdon. Azonban ugye ebben nekem sok pénzem nincs... Ilyenkor is 50-50% lesz a vagyonmegosztásnál? Mindkét autó az én nevemre lett véve, azokkal mi lesz? Továbbá még kaptam a szüleimtől egy lakást, de az még a gyerekek, házasság előtt volt. Ahhoz ugye a férjem nem nyúlhat hozzá, az abból befolyó pénz nem érinti őt? (Jelenleg ki van adva, és mivel Budapesten van, egy elég jó környéken, nem szeretném, ha annak ugrana az 50%-a...).


Plusz, egy válás mennyi idő alatt zajlik le? Vagyonmegosztással, elhelyezéssel, mindennel együtt?


2019. okt. 1. 18:49
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
37%

"Én vagyok velük többet, a mindenük vagyok"

Tudod ezt egy 2-3 éves gyerek még nem tudja felmérni, hogy kit hogy szeret. Igen te vagy velük többet, de csak mert nem dolgozol, hanem háztartásbeli vagy.


"Viszont nem dolgozom, nem is dolgoztam 6 éve, akkoris csak fél évig."

Szóval dolgozni azt nem szeretsz, igen látjuk, de azért amit a férjed a finnyás feneked alá rakott 2 kocsit arra már fáj a fogad mi?

"passzív jövedelmem az van, és az anyagi helyzetünk is biztosított lenne"

Mi az a passzív jövedelem? Fekete munka? Az a bíróságot nem érdekli, csak ami után adózol. Mivel is biztosítanád két gyerek felnevelését, ha munkába menni nem akarsz?

" a férjem vállalkozóként minimálbérre van bejelentve"

Ez mit jelent? Nem adózik a vállalkozása után? Abba most válás során csúnyán megütheti a bokáját ha kiderül, és ha valami nem tisztán volt csinálva, akkor annak a terhe, a pénz büntetés szerintem megy rád is szépen. Amennyiben nem lesz belőle semmi, úgy pedig igen, a minimálbéréből kapsz egy picikét, de nem annyit hogy a te 0 kereseteddel fenn tudj tartani egy lakást meg hármótokat.

A saját házad a tied marad, minden más, a mostani közös ház, és a két kocsi is közös.

Valszeg a két kicsi gyereked nálad fogják elhelyezni, így szokás, kivéve ha teljesen bizonytalan a helyzeted. Spec nekem ebből nem úgy tűnik hogy biztos lábakon állsz. Jó pont hogy van lakásod, de el kellene kezdenem dolgozni is. Mire a tárgyalások véget érnek a gyerekek már bőven ovisok lesznek, és előfordult már, hogy apucinál lettek elhelyezve a gyerekek. Mert nem azt nézik, hogy jujj anyucisak, hanem hogy meg van e minden körülmény a felnevelésükhöz.

2019. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
45%
A kommentjeid alapján meg ritka gusztustalan ember vagy, akinek 2 fűszálat arrébb tenni már nagy munka. A férjed megdolgozott nektek mindenért, te meg nyavajogsz hogy jajj, neked kellett intézni, hogy milyen legyen a gyep, meg a festés, meg a bútorok. :D Ez SEMMIT nem jelent, megnyugodhatsz. A bíróságon senkit nem fog érdekelni. Házasság után született, tehát közös vagyon "ne aggódj", nem rakhat ki belőle. A házasság előtt szerzett lakásod is a tied, azt csinálsz vele amit akarsz.
2019. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
19%
A bíróság nem hülye. Tudni fogja az életszínvonalból hogy a férjed egy hazug alak, és sokkal több a jövedelme.
2019. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
65%

""pofám nem lenne a fél házát vinni, ha egy fillérem nem lenne benne.""


Már hogy a pitsába ne lenne benne neki? A kérdezőnek is van jövedelme, közösen építették, és igen, a férje azért tud a vállalkozására koncentrálni, mert nem kell a háztartással, gyerekekkel a napi rutint vinni.


A szüleidtől kapott lakáshoz a férjednek semmi köze.

A bíróság sem hülye, ha a férjed életszínvonala nem magyarázható a bejelentett jövedelmével, akkor becsülni fogják a ténylegest.

2019. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló (73%-os), kicsit el vagy tájolva, és nyugodtan visszavehetsz a stílusból. Köszi!


"Tudod ezt egy 2-3 éves gyerek még nem tudja felmérni, hogy kit hogy szeret."

Látom nincs gyereked. Azért szerintem elég árulkodó, hogy bármi van, csak hozzám rohan, én tudom megnyugtati, este velem alszanak el, stb.

"Igen te vagy velük többet, de csak mert nem dolgozol, hanem háztartásbeli vagy." Egy közel 2 éves gyerek mellett mit kéne csinálnom, három műszakban dolgozni?!


"Szóval dolgozni azt nem szeretsz, igen látjuk, de azért amit a férjed a finnyás feneked alá rakott 2 kocsit arra már fáj a fogad mi?" Nem szeretem-szeretem kérdése ez, hanem hogy a lányok előtt TANULTAM. Tudod, amit az ember az előtt tesz, hogy munkát vállalna. Közben dolgoztam fél évet a Zarában, de oda nem szándékozom visszamenni. Az autók felől azért érdeklődtem, mert mindkettő az én nevemen van.

"Mi az a passzív jövedelem? Fekete munka? Az a bíróságot nem érdekli, csak ami után adózol. Mivel is biztosítanád két gyerek felnevelését, ha munkába menni nem akarsz?" Nem az, hanem a lakásom bérleti díja. Egyelőre ha költöznénk, egy barátomhoz mennénk a gyerekekkel. Utána meglátjuk, hogyan tovább, de valószínűleg maradna ez a felállás, és a lakásom ugyanúgy maradna kiadva, tehát a jövedelmem nem szűnne meg. Plusz a szüleim is támogatnának mindenben, mondták hogy segítenek anyagilag is, vigyáznak a gyerekekre, vagy bármi (szerencsére jó anyagi helyzetben vannak, szóval ez nem jelenteni nekik terhet).

"Ez mit jelent? Nem adózik a vállalkozása után? Abba most válás során csúnyán megütheti a bokáját ha kiderül, és ha valami nem tisztán volt csinálva, akkor annak a terhe, a pénz büntetés szerintem megy rád is szépen. Amennyiben nem lesz belőle semmi, úgy pedig igen, a minimálbéréből kapsz egy picikét, de nem annyit hogy a te 0 kereseteddel fenn tudj tartani egy lakást meg hármótokat." Ezt valahogy kétlem, de nem hiszem, hogy majd az lenne, hogy fizet 40-50 ezret gyerektartásként a lányokra, azt a lelkiismerete szerintem nem bírná. De igazából egyelőre úgy kalkulálok, hogy nem működne együtt, esetleg a tartásdíjat sem fizetné, szóval max. lesz egy pozitív csalódás.



És nem kell engem szidni itt, meg lehordani a sárga földig. Főleg úgy, hogy amúgy a házasságunkról 0 fogalmad van, semmi háttérsztorit, előzményt nem ismersz.

2019. okt. 1. 19:57
 16/49 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, hogy a férjemnél mégis hogy lehetne jobb helyük, mikor konkrétan sötétben megy el itthonról, és sötétben is jön haza?! Majd a lányok egyedül járnak oviba/iskolába, vagy neveli őket az alkoholista anyósom, vagy egy idegen bébiszitter?
2019. okt. 1. 19:59
 17/49 Savlekotő ***** válasza:
36%
Szóval még csak suliztál de jött mr nagy ő és egyből lebabáztál,a gyerekkel alszol,csodás, nem csoda h nem működik a házasságotok.
2019. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy milyen okból válsz? Megjegyzem a gyerekeknek szar a válás és az évekig pereskedés. Meg ha idősebbek lesznek akkor megint mehettek a bíróságra ha apukának úgy tartja majd kedve. A jelenlegi életszinvonaladat pedig nem tudod majd fenttartani.
2019. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy bírom az itteni válaszolókat. "ha te nem tettél bele pénzt pofátlan vagy ha akarod a vagyon felét" Hát kérem. Az úgynevezett "láthatatlan munka is számít. Ugyanis attól hogy nem visz pénz a házhoz valaki, még bőven van munka a nyakába szakítva. És az is számít hogy mennyit gürizett ingyér, megbecsülés nélkül a kérdező, hogy minden a vállalkozó férjecske pici popój alá legyen tolva. Ami jár az jár, főleg ha szarik a családjára apuci.
2019. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Nem a gyerekekkel alszom, mindenki megy este a saját szobájába. De igen, elalvás előtt van meseolvasás, és olyankor közéjük fekszem, összebújunk, és ha igénylik, itt vagyok, amíg el nem alszanak.


Bonyolult, miért döntök így, nem is szeretném ezt itt ecsetelni. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy bárki a pártomat fogja, vagy hogy ócsárolják a gyerekeim apját. És de, marad a jelenlegi életszínvonalunk is.

2019. okt. 1. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!