Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy esetleges válás esetén...

Egy esetleges válás esetén ilyen körülmények között mire számíthatok? Lehetnek nálam a gyerekek attól függetlenül, hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

A válást fontolgatom. Tudom, forduljak ügyvédhez, de egyelőre még csak tájékozódom, azt nem mertem meglépni, hogy fel is keressek valakit ezügyben. Szóval megköszönném, ha segítenétek, ha jártasok vagytok a témában!

Két gyerekünk van, a nagy 3,5 éves, a kicsi most lesz 2. Én vagyok velük többet, a mindenük vagyok. Az apjukat is szeretik nyilván, de ő közel sem tudja úgy kivenni a gyereknevelésből a részét, ahogy kéne. Pl. megnyugtatni csak nehezen tudja őket, az altatást nem is vállalja, stb. Szóval a lányok inkább anyásabbak. Viszont nem dolgozom, nem is dolgoztam 6 éve, akkoris csak fél évig. Ettől függetlenül passzív jövedelmem az van, és az anyagi helyzetünk is biztosított lenne, ha a válás mellett döntenék. A bíróság mennyire veszi azt figyelembe, hogy nem dolgozom/dolgoztam? Nyilván az utóbbi időben a lányok miatt... A másik az, hogy a férjem vállalkozóként minimálbérre van bejelentve, viszont az életszínvonalunkból látszik, hogy pl nem a minimálbéres fizetésből vannak olyan autóink, amilyenek, tehát ebben az esetben a gyerektartás hogy alakulna? Ugyanúgy a minimálbért vennék figyelembe?

Továbbá, én a gyerekekkel szeretnék innen elköltözni (vissza Budapestre). Ide senki, semmi nem köt, segítségem sincs itt. A férjem ugye ezt nem akadályozhatja meg?


Ez nem kimondottan a gyerekekhez kapcsolódik, viszont a házunkat már a házasság alatt építettük, és közös tulajdon. Azonban ugye ebben nekem sok pénzem nincs... Ilyenkor is 50-50% lesz a vagyonmegosztásnál? Mindkét autó az én nevemre lett véve, azokkal mi lesz? Továbbá még kaptam a szüleimtől egy lakást, de az még a gyerekek, házasság előtt volt. Ahhoz ugye a férjem nem nyúlhat hozzá, az abból befolyó pénz nem érinti őt? (Jelenleg ki van adva, és mivel Budapesten van, egy elég jó környéken, nem szeretném, ha annak ugrana az 50%-a...).


Plusz, egy válás mennyi idő alatt zajlik le? Vagyonmegosztással, elhelyezéssel, mindennel együtt?


2019. okt. 1. 18:49
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
78%

Igen, 31-es, egyenjogúság van. Éppen ezért, kispofám, két év testi amortizáció is kell az apának is, ami a két terhesség plusz szoptatás, plusz ideje 100%-ában nevelje, logisztikázza és állon helyt az apa, folyamatos készenlétben. És ezek után meg lehet beszélni, hogy a pénz IS felezzék.


Olyan nincs, hogy a tested nem megy tönkre egészségileg, küllemben, nem megy rá a kereső éveid jó része, az időd 100%-a és még azon is vered a palávert, hogy de a pénznek csak a felét adod, amibe a gyerekek kerülnek ...


Ha már az egyenjogúságot citáltad ide, haver.

2019. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
41%

41-es, jó hogy nem azt állítod hogy a férfinak semmi szerepe egy család életében, mert mindent a nő csinál, aki szegény 0-24-ben anya, és semmi másra nem jut idegrendszere, meg ereje. Nehéz gyereket nevelni, de azért ne mártírkodjunk már. És ezt mint nő mondom. Ki nem állhatom azokat a nőket, akik lóf**zt nem csinálnak, csak ülnek otthon, még főzni is dívik, mert hogy ő "gyereket nevel" és másra "nincs ideje". Meg a jó édes k. anyjukat akkor. :D Ezért (is) hagyják el a férjek a feleségüket. Az apa meg legyen lecarva ugye? Dolgozni tök könnyű amúgy meg minden, főleg ha 14-15 órákat nyom le egy nap alatt, a folyamatos stresszről nem is beszélve. Fogadjunk, amikor a kocsit kapta a nyakába ugrott a kedves lusta férjének, most meg ugyanez a férj, a cart kapja vissza. Lehet sírni ríni, hogy csak este jön haza, de valakinek este se jön haza, mert hogy külföldön dolgozik és csak havonta jár haza vagy 2-3 hetente.

Persze lehet, hogy ebben a helyzetben, ami a kérdezőé, tényleg nem csinál semmit a férfi, és nem szereti a családját, de akkor ott van más is a háttérben. Én speciel pont azt érzem szerencsének, hogy "csak" háztartásbelinek kell lenni.

Ha meg gondja lenne a kérdezőnek, miért nem lehet megbeszélni? Ha vállalkozó, jöjjön haza hamarabb. Vagy hétvégente menjenek el kettesben valahoa. De az gazdagéknál nem divatos. :D Csak a pénz tartja össze őket. Minek is szültél 2 gyereket akkor? Rögtön azután hogy megszületett az egyik, pár hónap és csináltattad is fel magad, gondolom hogy gyesen maradhass. Elmondanád egyáltalán, hogy mi baj a férjeddel, azon kívül hogy sokat dolgozik? (Amiből aztán eltart téged). Akkor nosza, mondd a férjednek, hogy eladjátok az autókat, és akkor lesz pénzetek, ő meg dolgozhat kevesebbet. Haha. De azt már nem vállalnád gondolom.

2019. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

73%-os válaszoló! Süt belőled az utálat, ellenszenv és előítélet. Ilyen nagy fröcsögés után nem kell letörölni otthon a billentyűzetedet? Gondolkozz már el kérlek, hogy milyen stílusban nyilvánulsz meg! Csodás nőszemély lehetsz ilyen stílussal, éppen a kapanyél nem lóg még ki...



A többieknek köszönöm a válaszokat, tanácsokat! Így már kicsit tisztábban látok, de természetes az lesz a biztos, ha felkeresek egy ügyvédet majd.

2019. okt. 2. 17:01
 44/49 anonim ***** válasza:
29%

#41 Nő vagyok és anya, kispofám. A terhesség nem vág tönkre egy életre, a szoptatás sem egy elképesztő mutatvány, 16 hónapig csináltam. Ezt a habisztit nyugodtan tartogasd a férfiaknak meg a gyerektelen nőknek, ők majd elhiszik. Ha életében nem dolgozott egy értelmes napot a kérdező, akkor nem túl nagy kérés, hogy nevelje a gyerekeket, nem gondolod? Tudod mikor tartanám el a volt feleségemet... Majd ha a ló köp!

Azt mondanám, hogy legyen igazságos, amennyit ő költ a gyerekekre, annyit adok én is. Ezzel a legtöbb egyedülálló nő nagyon is meg lenne elégedve.

2019. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
De én nem kérem, hogy később is eltartson, egyszerűen fizesse ki a háznak a felét, meg utána a gyerektartást majd, és ennyi. Azt a pénzt, amit kapok a váláskor, pedig befektetem.
2019. okt. 2. 17:25
 46/49 anonim ***** válasza:
32%

#megélhetesianyuka

#megelhetesifeleseg

2019. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
23%

44-es


"habisztit"

Ja, így mindent értek, hová tartozol szociokulturálisan.


Neked valóban nem kaland egy magatehetetlen emberi lény életben tartása, és te valóban azt hiszed, hogy a terhesség és szoptatás egészségügyileg nem vesz ki pont annyit a testből, amennyi az tudományosan bizonyított, de a tények ne zavarjanak össze.


Kispofám.

2019. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

47-es, te pont az az anyuka lennél akkor aki nem csinál otthon semmit, mert gyereket nevel?

Aha, láttam már ilyet, az anyuka vécére sem mert kimenni a baba miatt, a főzésről már nem is beszélve. Takarítás? Az meg mi? Persze amikor a férj meg haza ért (és segített mindenben, főzés, takarítás, mosás), akkor meg ő volt a car, és ment a tányér dobálás, mert szegény feleség, ő már anyuci, nagyon nehéz neki a gyereknevelés és blablabla. Közben a ház rá is rohadhatott volna ha a férfi nem csinál meg MINDENT. És még így is a férj volt a hibás mindenért, aki ugyebár dolgozik, dehát az ugye semmi, mert a gyereknevelés, na az aztán.

Másik család, az anyukának van 1 gyereke, szül még egyet. Emellett főz, mos, takarít, bevásárolni jár a gyerekkel (!!), és még így is élvezi az életet, várja otthon a férjét, aki jó, ha este 8-ra haza ér. Soha nem nyavajog, max ha kérdezik el elmondja, igen, NEHÉZ, DE (!!) azért nem kell átesni a ló túloldalára. Ő ugyanolyan most, mint azelőtt. Tessék róla pédát venni. :)

2019. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
74%

Ne mártírkodjatok már ez szánalmas. Én is anyuka vagyok, soha ilyen rohadt könnyű dolgom nem volt.


Én nem titkárnő meg hasonló semmirevaló munkát végeztem előtte, keményen dolgoztam, jól is kerestem.

Az anyaság ehhez képest nehézségben egy vicc. Nem tudom miért vannak egyesek annyira belehalva, vagy hogy mi a fenét csináltak előtte.


Ismerős kismama dettó, pedig ő pincérnő volt. Azt mondja soha ennyit nem aludt és pihent, mint most. A negyedik babát várja.


Nem ment egyikünk teste sem tönkre.


Szóval lehet sírni állandóan, de sehol nincs 3 év GYES az anyukáknak meg hasonlók, dolgoznak, mégis normális gyerekeik vannak és nem haltak éhen.

2019. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!