Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy esetleges válás esetén...

Egy esetleges válás esetén ilyen körülmények között mire számíthatok? Lehetnek nálam a gyerekek attól függetlenül, hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

A válást fontolgatom. Tudom, forduljak ügyvédhez, de egyelőre még csak tájékozódom, azt nem mertem meglépni, hogy fel is keressek valakit ezügyben. Szóval megköszönném, ha segítenétek, ha jártasok vagytok a témában!

Két gyerekünk van, a nagy 3,5 éves, a kicsi most lesz 2. Én vagyok velük többet, a mindenük vagyok. Az apjukat is szeretik nyilván, de ő közel sem tudja úgy kivenni a gyereknevelésből a részét, ahogy kéne. Pl. megnyugtatni csak nehezen tudja őket, az altatást nem is vállalja, stb. Szóval a lányok inkább anyásabbak. Viszont nem dolgozom, nem is dolgoztam 6 éve, akkoris csak fél évig. Ettől függetlenül passzív jövedelmem az van, és az anyagi helyzetünk is biztosított lenne, ha a válás mellett döntenék. A bíróság mennyire veszi azt figyelembe, hogy nem dolgozom/dolgoztam? Nyilván az utóbbi időben a lányok miatt... A másik az, hogy a férjem vállalkozóként minimálbérre van bejelentve, viszont az életszínvonalunkból látszik, hogy pl nem a minimálbéres fizetésből vannak olyan autóink, amilyenek, tehát ebben az esetben a gyerektartás hogy alakulna? Ugyanúgy a minimálbért vennék figyelembe?

Továbbá, én a gyerekekkel szeretnék innen elköltözni (vissza Budapestre). Ide senki, semmi nem köt, segítségem sincs itt. A férjem ugye ezt nem akadályozhatja meg?


Ez nem kimondottan a gyerekekhez kapcsolódik, viszont a házunkat már a házasság alatt építettük, és közös tulajdon. Azonban ugye ebben nekem sok pénzem nincs... Ilyenkor is 50-50% lesz a vagyonmegosztásnál? Mindkét autó az én nevemre lett véve, azokkal mi lesz? Továbbá még kaptam a szüleimtől egy lakást, de az még a gyerekek, házasság előtt volt. Ahhoz ugye a férjem nem nyúlhat hozzá, az abból befolyó pénz nem érinti őt? (Jelenleg ki van adva, és mivel Budapesten van, egy elég jó környéken, nem szeretném, ha annak ugrana az 50%-a...).


Plusz, egy válás mennyi idő alatt zajlik le? Vagyonmegosztással, elhelyezéssel, mindennel együtt?


2019. okt. 1. 18:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%

"de ha normalis akkor majd lelkiismeretfurdalas matt ugyis mindent megvesz a gyerekeidnek"


Ketten csinálták meg a gyerekeket, vegyenek meg ketten mindent nekik. Egyenjogúság van, nem?

2019. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyagi életszínvonal maradna, mint írod,max pozitív csalódás lenne mellé, ha nem a pitiáner 40-50000et adná neked gyerektartásnak, hanem lelkiismeretére hatva jóval többet...akkor, ha egyedül is fenn tudod tartani a megszokott színvonalat, akkorcsak a kocsik és a ház tulajdonosa a kérdés?
2019. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
33%
Munka nélkül képtelenség fenntartani. Hiába a lakás, azért kap max 200at. Annyiból ő normális életszínvonalon nem nevel gyereket. Hiába kap gyerektartást, munka nélkül nem lehet megélni. Ha lenne 4-5 lakása akkor igen, de ez is csak ideig óráig van így.
2019. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
64%

A korábbi válaszolók közül szerintem sokan írtak jó válaszokat a feltett kérdésedre, kedves kérdező, így én nem erre reagálnék, hanem inkább az érdekelne, hogy jól meggondoltad te ezt a válást?


Egy vállalkozás non-stop meló, persze, hogy a magas életszínvonalért áldozatokat kell hozni és el kell fogadni, hogy a férjed egy elfoglalt ember, nem lehet azt megcsinálni, hogy mindig veletek legyen közben meg mégis mindenetek meglegyen - hacsak nincs kiadva 20 ingatlanja és akkor mindketten csak passzív jövedelemből élnétek együtt boldogan a nap 24 órájában egymás kezét fogva - tényleg, ez a neki is legyen csak passzív jövedelme, de sok, ez nem lenne járható út? :)


Szereted?


Ő szeret téged vajon?


Vagy már elmúlt, megcsal, azért jön mindig későn?


Csonka családban nem jó felnőni és a gyerekeknek apa is kellene....


Nincs mód a házasságotok megmentésére?


Vele beszéltél már a problémákról?


Azért ezt még gondold át!

2019. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Savlekotő ***** válasza:
41%
Előző apa kell,igen valódi,nem biodíszlet aki csak pénzt ad haza,itt viszont apuka aludni megy haza évek óta,nincs házasélet,ugyan ugy csonka ez is,kíváncsi lennék apuka akarta e a gyerekeket,mert ha igen nem ez lenne a szitu h hajnaltól éjjelig nem megy haza. Anyuka egyedülálló évek óta így is úgyis max van egy jó életszínvonala de férje csak papíron és gyanítom h apukának is évek óta fix csaja van.
2019. okt. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
78%

Van diplomád kezdj el munkát keresni ,akkár részmunkaidőst is ,gyerekeket ad bölcsibe ,oviba,máris megtudnál élni egy szerényebb színvonalon.

Ha van diplomás akkor nem kell 3 müszakba dolgoznod ,de még 2 müszakba sem.

2019. okt. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
87%
Huuuuu, de okos itt mindenki..
2019. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
24%

"pofám nem lenne a fél házát vinni, ha egy fillérem nem lenne benne"


Külföldön elek, itt is házasodtam, a férjem külföldi állampolgár. Amikor mi házasodtunk, a törvény azojnnali vagyonkozosseget teremtett a házasok között. Ez azt jelenti, hogy attól a pillanattól, hogy én a -félesége lettem, a teljes vagyonának a fele az enyém, ahogy az én teljes vagyonomnak is a fele az övé. Ez azért érdekes, mert neki volt már egy háza. Mar az eskuvo elott is momdta, hogy bizony onnantol, hogy hozzámegyek, a ház felé az enyém lesz, de én úgy voltam vele, hogy csak huyleskedik. Hat nem. Nemrég egy banki ugyintezes során derült ki a számomra, hoyg bizony a fél ház az enyém, természetesen a hozza tartozó hitel felével együtt. Nem tervezek válni , de ha mégis arra keruilne a sor, akkor bizony viszem a ház felet. A nem lenne pofám részhez meg annyit, hogy kénytelen leszek vinni, mert a hitellel együtt az enyém.

2019. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
72%
Tévedés, hogy minimalbért vennének alapul, nálam is elöadta az exem a hattyú halálát, hogy ő majdnem hajléktalan es semmije sincs, mégid megkaptam amit kértem.
2019. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
92%

Sok minden hasznosat és kevésbé hasznosat írtak itt, én annyit tennék hozzá, hogy nekem ez fura, hogy "egy barátodhoz" költöztök, és a saját lakásod marad kiadva és abból fogtok élni. És hosszú távon is ez lenne a felállás. Ebből arra következtetek, hogy az új párodhoz költöznétek, és te továbbra sem tervezel dolgozni.

Ennél sokkal biztonságosabb lenne, ha most azonnal munkát keresnél magadnak, a bérlőket pedig kiraknád és ti élnétek a lakásodban. Már csak azért is ezt kéne tenned, mert amíg a házasság, azaz a házastársi vagyonközösség fennáll, addig a kiadásból befolyó összeg igenis "érinti" a férjedet, vagyis a fele az övé. Te vagy a tulajdonos 100%-ban, de a kiadásból adódó bevétel már közös. Ezért is javasolnám én ez utóbbi megoldást. Persze te tudod, csak mivel kívülálló véleményét kéred, én így látom így ismeretlenül, csak a leírtakból kiindulva.

2019. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!