Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz az albérletesekkel...

Mi lesz az albérletesekkel öreg korukban, Akiket a család nem tud magához venni?

Figyelt kérdés

Azon agyaltam, hogy amilyen albérlet árak vannak, azt egy nyugdíjas hogyan fizeti ki? Márpedig rengeteg mai fiatal van, akinek nem jön össze önhibán kívül a saját ingatlan. Ameddig fiatal az ember oké, valahogy megoldja, sokan élnek együtt, munkahelyet vált, stb.


Mi van, ha megöregszik, csak a semmitmondó 100 körüli nyugdíja van? Ápolásra nem szorul, szociális otthonba nem veszik be.


Ismer valaki ilyen esetet?


2019. okt. 13. 20:32
1 2 3 4
 11/32 Savlekotő ***** válasza:
20%
Külföldön többség bérel,mert nem óhajt 20 30 40 évet gürcölni egy házért ami röghöz köti,csak magyarok mániája a birtoklás rendszerváltás óta ez a mánia van odahaza.. Normális ember meg bérel ,amint megy újat bérel,és nyaral él,jól él,nem picsog,az értelmes emberek meg eleve menekülnek vidékről faluról,én vén fejemmel se mennék soha vissza egy faluba ahol egyetlen találkozási pont a sok tanulatlannak kocsma :( ..
2019. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%
11-es. Attól hogy van egy lakásod még nem vagy röghöz kötött. Kiadod, te meg bérelsz ott ahol élni akarsz, de a lakás befektetés. A fejtegetésed tipikus vesztes felfogás.
2019. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Savlekotő ***** válasza:
7%
Mégse én élek otthon,és nem én keresek feleannyit odahaza nem én élek hitelből,nem én élek putriban,nem én leszek a vasfüggöny szarabb oldalán ha visszatér a múlt,és sorolhatnám,na ki a vesztes...
2019. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%
Anyáméknak volt Pesten önkorményzati lakásuk, elváltak, apu úgy tönkretett minket, hogy anyum inkább albérletbe ment velem amikor 6 éves voltam. Évekig éltünk albérletben. AMikor felnőttem, anyum 40 évét is betöltötte, kiderült, hogy 20 éven át mindig tett félre egy kevesett. Nemrég vett vidéken 2 szobás házat 4 millió forintért. Most újítgatja, rendezgeti be. Nem lakik ott, de mindig mondja. Mire nyugíjba megy a felújítás is kész lesz, és lesz hova mennie. Hát így csinálta. Kis csendes falu Nográd megyében. Mondta, hogy tudja, én nem fogok ott élni, de ha meghal, és eltudom adni pár millióért már megéri nekem is majd. Így kell csinálni, és hosszabb távon tervezgetni
2019. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk késöbb vesznek, örökölnek saját házat
2019. okt. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nyilván sokkal okosabb gondolat a hitelt fizetni. Félreértés ne essék, nekem van sajátom, csak egyszerűen látom az albérlet árakat és számomra elképzelhetetlen, hogy valaki ezt 130ból kifizeti aztán még félre is tesz. Akkor miből eszik?



Külföldi munkavállalással kapcsolatban pedig:


Attól, hogy valakinek van sajátja mehet nyugodtan külföldre. Aztán ha ott nem jön be, megy tovább. Sokan ugy tekintenek külföldre, mint a mannára, de általában ez nem igaz. Olyannak való, aki beszél idegen nyelveken, vagy legalább az adott ország nyelvén és lehetőleg van valami végzettsége.


Laknak kint rokonok,közvetlen családtagok is nem egyszerű ott sem az élet. Az egyik fizetés a lakbérre megy e

2019. okt. 14. 03:52
 17/32 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Értem a kérdésedet sokaig en is agyaltam, ilyeneken, mint te. De az az erdekes, hogy most többen nyugdíjba mentek körülöttem, es nem kapnak olyan rossz nyugdíjat ám. En a minimalberhez viszonyítom. Hogy egy kezdő fiatal jóval kevesebbet kap 8 óras munkáert. A csaladban van olyan akit iden nyugdíjaztak es alberletben lakik. Tudja belőle fizetni, mert fedezi. Nyilvan így nem nagy lábon él.De meg tud élni. A mostani fiataloknak már nem lesz ilyen összegű nyúgdíja meg a mostani csokra keszült gyerekeknek.
2019. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
95%
Apám elherdálta a saját házukat,a két nagyszülői örökséget.70 fölött van, albérletben élnek,nincs pénzük.Ha ő meghal,anyám lakhatását nekem kell megoldani,úgy hogy senki nem kérdezte, hogy akarom-e(soha egy forintot nem örököltem).
2019. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%

" Még külföldön sem trendi ez. "


Oké, külföldön nem trendi (a saját lakás), de külföldön arányaiban nem kerül ennyibe a bérlés (fizetéshez arányosítva). Ha mégis, akkor pedig abszolut értékben akkor is több marad a fizuból, amit másra (rezsi, kaja, ruha, napi dolgok, utazás, spórolás)tud költeni. A másik, hogy külföldön egy nyugdíjas mondjuk a nyugdíjából is kifizet egy albit (nem 4 szobás lakást, de mondjuk ha a gyerekei elköltöztek, akkor gy garzont öregkorában). Itthon ezt próbálja meg valaki, szerintem erről szól a kérdés is. Itthon azért nyugdíjas kort elérve nagyon nem egy hátrány, ha van egy kifizetett lakása, mert az itthoni nyugdíjból nem fog bérelni + megélni.

2019. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%

"Külföldön többség bérel,mert nem óhajt 20 30 40 évet gürcölni egy házért ami röghöz köti,csak magyarok mániája a birtoklás rendszerváltás óta ez a mánia van odahaza.. "


Kicsit nézzél körül, mielőtt hülyeséget szajkózol. Külföldön direkt bérlakások vannak, van kultúrája a bérbeadásnak, lakásbérlésnek. Itthon a felesleges lakást adja ki az ember, amit éppen nem használ. Olyanok is egyébként. Borzasztó, hogy Pesten milyen igénytelen szar lakásért elkérnek 150+rezsit. Itthon ha a Mancika meg a Pali összeköltözik, akkor kiadják a Mancika lakását. Kb. lakhatsz benne addig, amíg nem gondolnak egyet, és felmondanak neked. Persze van felmondási idő, de ki a fene akar gyerekekkel a hóna alatt (vagy akár gyerek nélkül is) 2 évente költözni. Külföldön igen, tesómék is Angliában ugyanabban a házban laknak már 15 éve. Bérlik. És hacsak nem megy haza huszadmagával tökrészegen, és nem veri szét a házat, akkor benne is maradhat, nem csak amíg "Mancika és Pali" szakítanak.

Ez a nagy különbség. Ne csinálj úgy, mintha soha nem éltél volna itt.

2019. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!