Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz az albérletesekkel...

Mi lesz az albérletesekkel öreg korukban, Akiket a család nem tud magához venni?

Figyelt kérdés

Azon agyaltam, hogy amilyen albérlet árak vannak, azt egy nyugdíjas hogyan fizeti ki? Márpedig rengeteg mai fiatal van, akinek nem jön össze önhibán kívül a saját ingatlan. Ameddig fiatal az ember oké, valahogy megoldja, sokan élnek együtt, munkahelyet vált, stb.


Mi van, ha megöregszik, csak a semmitmondó 100 körüli nyugdíja van? Ápolásra nem szorul, szociális otthonba nem veszik be.


Ismer valaki ilyen esetet?


2019. okt. 13. 20:32
1 2 3 4
 21/32 Savlekotő ***** válasza:
5%
130 ezer... Hát aki nem tanult az így járt. Tanulni kell,akkor nem 130 ezret fog az ember keresni.
2019. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Én is külföldön élek. Baromi drága a bérlés és a rezsi is. Fizetésarányosan is. Viszont gyerek, kutya nem akadály. És befektetésnek veszik a lakásokat, nem valószímű, hogy a tulaj miatt kell költöznünk.
2019. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%

" Oké, külföldön nem trendi (a saját lakás), de külföldön arányaiban nem kerül ennyibe a bérlés (fizetéshez arányosítva). Ha mégis, akkor pedig abszolut értékben akkor is több marad a fizuból"


Igen, ha csak szobát bérelsz, és nyolcad magaddal élsz 2 szobás lakásban mint az arabok.


De ha lakást bérelsz akkor egy átlagos fizetésed el is megy csak a lakásra. Én nem Londonban élek. Az albérlet, rezsi, counxil tax, internet, biztosítás, autó költsége több mint 1500 fontba kerül. 1870 font a fizetésem ami itt kint jó fizetésnek felel meg.

2019. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%
Tesóm sem Londonban él, hanem Chelmsfordban (megyeszékhely). Mondjuk ő bő 3-szorosát keresi, mit te. Négy szobás családi házat bérelnek. (Férje is kb. úgy keres, mint ő, az egyikük informatikus, a másikuk mérnök, negyvenes korosztály, nem most kezdték). Ennyi alatt azért nem érdemes kimenni nagyon, szóval a 700 ezres fizuddal elhiszem, hogy nem rúgsz labdába. Itthon a mérnök vejem megkeresi a 600 nettót.
2019. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
63%
23-as, azért a tied nem egy olyan hű de milyen fizu. Egyáltalán nem számít jó fizunak Angliában, ne nevettess már. Takarítasz vagy hambit sütsz? Tényleg nem bántani akarlak.
2019. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%

Ez hülyeség hogy külföldön nem vesznek az emberek saját hazát/lakást.

Jelenleg gyakornokként dolgozom egy multinál Hollandiában, kb az összes kollégámnak van saját lakása. Nyilván nem tudom ezt mindenkiről, de akikkel én beszéltem és szóbajött, ők mondták hogy van. Pl a supervisorom egy 26 éves fiatal hölgy, aki a párjával együtt vett egy házat most nem rég.

Kérdésedre válaszolva: szerintem is sokan örökölnek, azért a szülőknek már rendszerint van ingatlan a birtokukban. Ha nem így, akkor vidékre költöznek, vagy faluba ahol jóval olcsóbb a lakhatás.

2019. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: hő, 1 ember vett lakást, azta mekkora arány. Nyilván ott is vesznek lakást az emberek, de nem minden 19 éves, aki épp h végzett a középsikolával, de már ide írogat, hogy nincs kedve évekig dolgoznia azért, hogy legyen egy lakása, milyen sz.r is itt élni
2019. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Oké, tanulni kell, én pl. mérnök vagyok, ellenben a legjobb barátom sötét, mint az éjszaka. És ez halál komoly, iszonyú jó lelkű ember, de végtelenül buta. Neki esélye sincs, hiába szorgalmas, egyszerűen egy bonyolultabb mondatot nem ért meg. Viszont tényleg a legjobb barátom, irtó jó ember és nem tehet róla, hogy az anyja le se szarta, végig cigarettázta a terhességet és még sorolhatnám.


Na most csak mert ő nem született mérnök ésszel akkor sose legyen saját tulajdona?


Megértem, hogy az emberek nem egyenlőek. Én sem hiszem, hogy egy mérnöknek annyit kell keresnie, mint egy végzettség nélkülinek, de az túlzás, hogy egyik elvan valahogy, ha nincs háttere, a másik éhen döglik.


Mindenkinek meg kellene tudni egy alap szinten lenni, a több tanulás pedig az extrákat kellene jelentse.


Aki írta, hogy az anyját magához kell vennie, nagyon sajnálom :(

Ha nem önszántadból teszed, akkor szerintem erre te nem vagy kötelezhető.

2019. okt. 14. 19:13
 29/32 anonim ***** válasza:
18%

Ha van 100.000 nyugdijad de egyedulalo vagy akkor keresel part, ha neki is van 100.000 nyugdija az meg 200E.

Elkoltoztok egy kis faluba ahol 30-40.000 az alberlet es igy mar ki is jottok a nyugdijbol.


Nekem ha nem lesz nyugdijas koromra hazam akkor olyan helyre megyek ahol olcsok a hazat. Ilyen helyeken ugye nem nagyon van munka de a nyugdijast ez nem erdekli.

En kulfoldon elek. Mondtam a felesegemnek hogy ha keves lesz a nyugdijunk oreg korunkra akkor megyunk Magyarorszagra es ott meg normalisan megtudunk elni a kulfoldi kisnyugdijbol.


Az is opcio hogy pl lekoltozol afrikaba ahol 100.000 forintos nyugdijjal te leszel a leggazdagabb a kornyeken :D


Kulfoldiek azt csinaljak hogy szegenyebb orszagba koltoznek nyugdijaskent.

Nezd meg mennyi nemet nyugdijas van Magyarorszagon.

2019. okt. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Talán ez hangzik eddig a legjobban.


Külföldi nyugdíjjal én max az egészségügyi ellátás miatt nem jönnék vissza Magyarországra, de anyagilag mindenképp. Ugyanazért a pénzért itt jóval több mindent kapok.

2019. okt. 15. 07:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!