Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem dolgozik, nem főz...

Anyám nem dolgozik, nem főz mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta nem dolgozik, egész nap a tv előtt ül közben nyomja a telefonján a facebookot. Mindig úgy kell aprozni a pénzt mert nincs más jövedelem csak gyerektartast, csaladipotlek, segély, stb. Ez így soknak hangzik, de nagyjából 100-120 ezer Ft. Más gyereknek a szülei dolgoznak, együtt haza visznek 300-350 is, és van főtt kaja az asztalon, rendes ruhák, nyaralás. Itt semmi, sosem főz mert "kenj egy kenyeret magadnak, más annak is örülne".

Én nem hiszem el hogy csak ez a sz*r nélkülöző élet létezik. Mit tegyek? Egyszerűen nem lehet elzavarni dolgozni.


2019. okt. 20. 18:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Menj be a helyi önkorményzathoz és jelents a helyzetet, illetve az iskola, ahol tanulsz is tehet azért, hogy te jobb lehetőségeket kaphass.


Nem, nem neked kell főzni anyád helyett, takarítani sem kell. Te azt tudod tenni, hogy tanulsz, mint a güzü, EHHEZ kérsz magadnak segítséget, és 18 éves korodban olyan messze húzol anyádtól, amilyen messze csak lehet, és mivel egy elhanyagoló, tohonya, agresszív, önző ember, igyekszel nem ilyenné lenni magad. Megteremted magadnak azt az életet, amiben te akarsz élni. Ehhez kell segítség, de ehhez kell. A tanáraid és az önkormányhzat szociális részlege tud tenni érted. Vannak iskolapszichológusok is, meg ifjúsági pszichiáterek és pszichológusok is.


Kérj szaksegítséget!

2019. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%

2017-ben még 15 éves fiú voltál.Nemváltó műtéted volt és lefagyasztottak?

Egyébként (hogy a kamu kérdésre is válaszoljak),2 év és költözhetsz.Más megoldás nincs,mivel édesanyád sosem fog elmenni dolgozni.Majd leshet,mikor majd 18 évesen neked fogják utalni a gyerektartást,nem pedig neki.Na majd akkor talán elmegy dolgozni.

2019. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha így folytatja anyád, előbb-utóbb csöves lesz.
2019. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
2019. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mond el apadnak mi a.helyzet hátha átköltözhetsz hozzá. Hm? Vagy valami más rokonhoz?
2019. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Üss.
2019. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Savlekotő ***** válasza:
73%
Naná h apuka lelépett, de ha lett volna gerince a gyereket nem hagyja egy mosléknőre.. :(
2019. okt. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Kezdj el főzni te valami finomat, és óvatosan próbáld meg bevonni anyudat is. Nem biztos, hogy sikerül, de egy próbát talán megér.
2019. okt. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#12 Hol írta, hogy lány? Nézzük csak... Sehol!
2019. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Anyám is ilyen volt, neki az volt a dumája, hogy lelki betegségei vannak, azért nem tud elmenni dolgozni. Elivott sok mindent, de én nem akartam így élni, így saját lábamra álltam. Meg lehet csinálni. Nem tudom miért csinálják, nem is érdekel. Én nem lettem ilyen.
2019. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!