Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám munkanélküli és én is...

Anyám munkanélküli és én is az vagyok. Apám dolgozik. Anyám pénzt akart tőlem kérni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyám nem dolgozik már gyerekkorom óta. kb 10 éve legalább. Apám pénzét költi. Pl elmegy boltba vesz magának csokit, banánt, joghurtot, de nekem nem hozna. Úgy bánik a pénzzel, mintha ő lenne 23 éves, és megvenné magának azt ami kell neki a pénzéből. Közben apám keresete szerintem a családé. És sosem követelőztem. Most sem mondom anyámnak egy szóval sem, hogy ő mennyi mindent megvesz magának az apám pénzéből. Gyerekkoromban sem tudtam soha pénzt kérni. Most hogy befejeztem a sulit, és munkát keresek 3 hónapja, már minden baja van, ki van akadva tőlem, hogy menjek már dolgozni. 65 helyre adtam be a jelentkezésemet, de nem szólnak sehonnan. Anyám pénzt akar tőlem kérni, hogy adjak neki havi 30 ezeret, a kajába, rezsibe. Tudja hogy van megtakarított pénzem, hiszen diákmunkából kerestem, amit nem költöttem el. Csak azt vettem meg belőle amit muszály volt, van félretéve, de eszem ágában sincs odaadni anyámnak, mert úgysem venne itthonra több kaját. Sőt ugyanúgy szólna azért is, ha heti 2 adag cuccot kimosok.

Miért ilyen? Hogy tud pénzt kérni tőlem? Persze elvárja azt is hogy ő karácsonyra, névnapra és mindenre kapjon tőlem ajándékot. Kap is, mindig veszek neki. De ő, még a 18. születésnapomra sem vett semmit! Kajak semmit, 18. évesen az első nap bőgtem hogy milyen családom van, hogy tojnak rám. Azóta sem kapok tőle semmit se szülinapra, se semmire. Nagyon rossz így hogy ilyenek :(



2012. máj. 7. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Vásárolj be néha a hűtőbe, és szállj be a számla fizetésbe, úgy, hogy te adod fel a csekket. Ha otthon laksz, illik valamennyivel beszállni a rezsibe.
2012. máj. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De mégis miből? A félretett pénzemet meg 3 hónap alatt szórjam el?

Anyám sem száll be 5 ft-tal sem a rezsibe 10 éve.

2012. máj. 7. 10:42
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Anyukádnak semmi joga pénzt kérni tőled, nem az ő pénzéből élsz, ő nem tart el téged.

Apukáddal beszéld ezt meg, hogy ő mit gondol a dologról. Ha ő nem kér pénzt (szerintem nem fog, hiszen tényleg keresel munkát, nem tehetsz róla, hogy még nem találtál), akkor anyukád ebbe nem szólhat bele!

2012. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Apám sosem fogadna el tőlem pénzt. És haragszik anyára már nagyon, hogy nem keres munkát.
2012. máj. 7. 10:48
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ignoráld anyukádat.

Amíg ő maga nem keres, addig ehhez a dologhoz semmi köze.

2012. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem édesanyád tart el téged tehát nincs joga pénz kérni.Édesapádnak lenne rá joga.
2012. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Semmilyen esetben se adj anyadnak penzt.
2012. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
és mi lenne ha apád nem adna lovét anyádnak? ugyis csak hülyeségre költi. ossza el ö a pénzt hisz ö keresi. eldöntheti kinek mit vesz.
2012. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
12%
Ez hülyeseg amit az apjakeres az az anyjáé is a hazassagban minden közös.
2012. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy ha otthon laksz illik beszállni a költségekbe? Akkor igen, ha volna keresete, de mivel NINCS, így miből fizessen be számlát, miből vásároljon be, kedves első?! Idióta vagy
2012. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!