Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nagyanyámmal?

Mit tegyek a nagyanyámmal?

Figyelt kérdés
Elegem van a nagyanyámból.4 éve lakunk vele,előtte külön éltünk,azért költöztünk vissza,mert nagyapám meghalt.A problémám az,hogy mindenbe beleszól,mindenhol ott van,semmi magánélete nem lehet mellette az embernek.Apámmal többször veszekedett ez miatt,nekem is egyre jobban szúrja a szemem.Ebből jön a kétszínűsködése,amikor apám itthon van,anyuék szobájának a közelében sem lehet látni,amikor dolgozik,akkor meg mindig bejön,meg amikor itthon van megy a "szegény így meg úgy",amikor melózik akkor meg elmondja mindennek.Az én szobámba is bejön,rendezkedik,pakol.Amikor meg szól érte az ember teljesen jogosan,akkor meg megsértődik.Mit lehet mégis csinálni?
2010. júl. 17. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyit minimum meg kell neki nyomatékosanmondani, hogy a SAJÁT szobájában pakolásszon, nincs ezen mit megsértődni, a privát szféra mindenkinek jár, neki is, nektek is. Attól még hogy együtt élnek kényszerűségből emberek, nemmuszáj egymás vérét is szívni feltétlenül....Amúgy meg szerintem unatkozik a mama.
2010. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, meg kell neki mondani, hogy oda ne menjen be. Ám neki sem lehet könnyű. A pakolászásból meg abból, hogy "mindenhol ott van" is látszik, hogy nem találja a helyét. Szerintem is unatkozik. Az idősek ilyenek, de nem is lehet könnyű a gyerekek "nyakán" élni. A szülővel nagyszülővel való együttlakás mindig nehéz. Te majd legalább tanulsz belőle és más leszel idős korodra.
2010. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is unatkozik..ém is laktam a nagymamámmal, bár személyiségünknél fogva nem nagyon voltunk alkalmasak rá.


de az öregekkel tök jól el is lehet beszélgetni... pl háborús időkről, a fiatalkorukról, hogy akkor mi volt a divat meg ilyenek. próbáld a kedves úton... mást úgysem tehetsz, kár harcolni vele, ha amúgy nem rosszindulatú.

pakolászik, mert szeretné hasznosnak érezni magát... kérd meg hogy kössön neked pulcsit vagy süssön pogácsát vagy mit tudom én... vagy ha takaritasz kérj segítséget, hogy csináld :) akkor ki van takarítva és később nem megy be pakolni.

2010. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
akaszd ki az ajtóra: "a házsártos, kíváncsiskodó, minden lében kanál, kétszínű nyanyának TILOS a belépés, különben lelövöm a pi.csába." hidd el, ez hatásos lesz.
2010. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
öld meg
2010. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

költözzetek vissza ahol laktatok ha van rá lehetőség

szegénykém sajnállak az én mamán is ilyen.pl: az enyém meg lek*rvázott mert a párommal összeköltözünk

de annyibol szerencsés vagyok hogy tölem 190km-re lakik

2010. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!