Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a nagyanyámmal?

Mit csináljak a nagyanyámmal?

Figyelt kérdés

Na,mondom a szitut.A nagyanyámat Németországból hozta(inkább költöztek M.o-ra)papám ide.Mikor megszületett anyum akkor még jó viszonyuk volt,de mikor jött az új baba,anyum öccse akkor kiborult a bili.Nem részletezem,de anyumat szó szerint ki akarta utálni a családból.Aztán lelépett egy hapsival,és egyedül maradtak,Anyu,Attila,és Papa.már több mint 15 éve nem látta anyum,mikor elváltak a nagyapámmal,akkor én is láttam a nagyit.Ez 1 fél évbe történt,de az előtt még azt se tudam hogy a mellettünk lévő városban van egy nagyanyám.Van némi érdeklődésem utánna,de anyámék nem engednék felvenni vele a kapcsit.Ti felvennétek?Mit csinálnátok?S.O.S.

De azért még is csak a nagyanyám.Anyának pedig az anyja.Nem tudom hogy érintette ez aa dolgog,de akkor is a Családfa része...


2009. máj. 21. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, igen, igen! Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a nagymamáddal. Nyilván idős és talán már nem is annyira egészséges. Mindenkinek egy élete van, amit idős korra sem illik megkeseríteni. Édesanyádnak is félre kellene tenni régi sérelmeit és az édesanyja felé fordulni. Próbálj közreműküdni közvetítőként. Az idősek legnagyobb ellensége a betegség mellett a magány. Ne hagyjátok őt egyedül a számára még mindig kicsit idegen országban.
2009. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nehéz véleményt mondani, vagy tanácsot adni, úgy hogy nem voltam hasonló helyzetben. Nekem 2 felnőtt lányom van, úgyhogy az anyaságot ismerem. Meg tudom érteni édesanyádat, hogy nem akarta, hogy felvedd a nagymamáddal a kapcsolatot. Én nem keresném meg, mert nem tudnám megbocsátani neki azt, amit az anyukámmal tett. Mellesleg ha nagyon kíváncsi lett volna rád, megkeresett volna.
2009. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Érdemben tudok véleményt mondani.

Én 16 évesen vettem fel a kapcsolatot a nagyanyámmal, ugyanezen az alapon. Mégiscsak a nagyanyám: habár ő az előző 10-11 éve felénk sem nézett. Se a lányára, se az unokáira nem volt kiváncsi. Én csak meséket ismertem, hisz, amikor utoljára láttam még nagyon kicsi voltam és úgy gondoltam, hogy a mesékre nem adok. Mert az csak egyoldalú és szeretném ismerni a másik oldalt is.

Hát, meg modnom őszintén a mesék igaznak bizonyultak. Bárki megmondhatja, hogy én vagyok a világ legmegértőbb embere. Soha, senkire nem vágtam még be a durcát és a büszkeséget tartom a világon az egyik legnagyobb hülyeségnek és a legrosszabb tanácsadónak, de a nagyanyám kihozta belőlem a legrosszabbat. 5 év ismerettség után úgy döntöttem elég volt belőle és onnantól kezdve felé sem néztem.

Soha azóta, se előtte nem tettem ilyet senkivel. De belőle elég volt. Minden amit róla mondtak beigazolódott.

Tavaly halt meg, de nem voltam ott a temetésén és nem érzek lelkiismeret furdalást sem ez miatt.


Kívánom, hogy a te nagymamádról az ellenkezője derüljön ki.

2009. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én biztosan nem venném fel vele a kapcsolatot, inkább megkérném az anyukámat. Ha nem egyezik bele,akkor hagynám, mert lehet, hogy ezzel őt megbántanám, vagy fájó sebeket tépnék fel.
2009. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Találkozz vele, hogy beszélgethess, ismerkedhess vele! Ezt nem szabad kihagynod, mert később bánnád, hogy nem próbáltad meg. Alakíts ki róla úgy véleményt, hogy megpróbálsz elvonatkoztatni a szüleid véleményétől. Mert ő is a gyökereidhez tartozik, ha rokonszenves, ha nem.
2009. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Hát én tudom, hogy mit élsz át. Az én nagyszüleim már nagyon régen elváltak, a nagymamám újra férjhez ment, én csak az "új" férjét ismertem világ életemben és őt szerettem nagyapámként. De tudtam, hogy nem ő a vér szerinti apukája az én apámnak. Aztán pár éve a fősulin egy tanulmányt kellett készíteni a nagyszülők valamelyikével, le kellett írni, hogy milyen volt az életük, gyerekkoruk, fiatalkoruk... Akkor szóbakerült ugyebár a vér szerinti nagyapám és kiderült, hogy ő anno mikor elváltak, visszament a szülőfalujába. Az a falu 20 km-re van attól a várostól, ahová fősulira jártam. Az egyik csoporttársamnak élnek ott rokonai, és ő megkérdezte tőlük, hogy ismerik-e az én nagyapámat és hogy él-e egyáltalán. Kiderült, hogy él és virul, neki is lett új családja, fia, unokája. Az első szülött fiára meg sosem volt kíváncsi. Én úgy gondoltam, hogy inkább nem keresem fel, pedig nagyon nagy volt bennem a kíváncsiság. Nem tudom, hogy az új családja, a fia, az unokái tudják-e, hogy van egy fia, annak vannak gyerekei és már jönnek sorban a dédunokák. Nem tudom, hogy lenne-e jogom ahhoz, hogy annak a családnak csalódást okozzak, hogy esetleg az apjuknak/nagyapjuknak milyen titkai vannak.

Beszélj anyukáddal, mondd meg neki, hogy te szeretnéd megismerni a nagyit. Egy találkozástól még nem dől össze a világ.

2009. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
mielott dontenel, gondolkozz el azon, hogy egy anya hogy kepes eveken keresztul elzarkozni a sajat gyerekeitol, foleg ha a szomszed varosban el. Talan anyukad csak meg akar vedeni egy csalodastol, hisz o ugy ahogy de ismeri. Beszeljetek meg, es ha beleegyezik, keresd fel a nagyit, de ne eld bele magad tulsagosan
2009. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne "csinálj" vele semmit. Én felkeresném, elé állnék, bemutatkoznék.


A Hellinger féle családfelállítás és terápia egyik alap megfigyelése, hogy senkit nem lehet következmények nélkül kizárni az Őt megillető helyről a családi hierarchiában. Bárkire lehet haragudni, lehet vele nem beszélni, lehet nem tisztelni, örökségből kizárni stb. Ezeknek azonban súlyos következményei szoktak lenni. Ha nem ebben a generációban, akkor egy következőben. Ez a megfigyelés.


Én felvenném a kapcsolatot, aztán majd elválik. Attól, hogy elismerem a nagymamámat, nem kell neki igazat adnom, vagy elviselnem, hogy bármivel is bántson. Nem kell semmit tennem azon túl, hogy elismerem, ha Ő nincs, én sem lennék a világon. Ez viszont olyan elemi, hogy nincs róla mit mondani. Ezért tisztelet illeti meg, bármi egyebet is tett, bármit is "követett el", amiért a többiek nem beszélnek vele, kiközösítették. Az az Ő dolguk, ez meg az enyém.


Ui.: Jó lenne tudni, hogy a kérdező hány éves?

2009. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy baj van.Van pasija,és úgy néz ki mint egy fiatal kis pipi.Mert még csak 50 éves.Nincs egyedül,és inkább hagyom is vele a kapcsolatot.Kiderült róla valami,amit nem szeretnék anyukámban feltépni.
2009. máj. 22. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!