Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék drága...

Hogyan segíthetnék drága Édesapámon? Apukám 56 éves, kb.16 éves kora óta cigizik és 20 éves kora óta iszik, tehát alkoholista.

Figyelt kérdés

Ha valami fájdalma van, eltitkolja. Sosem jár orvoshoz, fogorvoshoz, és sorolhatnám. A gyomra állandóan ég évtizedek óta, szódabikarbónát szokott bevenni erre. Gyakran köhög, fáradékony, sárga a szeme fehérje, és lomha, lassú a játása.

Szülei rákban haltak meg viszonylag elég korán (apja 50 éves kor körül). A családdal keveset beszél, sokat tűnődik, gondolkozik. Velünk sem jó a kapcsolata. Ennek ellenére nagyon féltem, és nagyon szeretem!!! Már minden nap imádkozom érte (és a családomért), és szeretném elérni, hogy változtasson életmódot: tegye le a cigit, amit már nem egyszer próbált egyik napról a másikra,, sikertelenül, és az italt. Rettentően konok és makacs, a segítő szándékot durván elhajtja, azt mondja: "majd én tudom nekem mi a jó, te ne foglalkozz vele" és ehhez hasonlók. Sokszor kiabál is, ha utalgatunk a kevesebb cigizésre, vagy italozásra (mondjuk ez "érthető"). Egyszerű fizikai munkás, egyszerű és maradi gondolkodású ember.

Kicsit bő lére eresztettem, de muszály volt képet adni apukámról, hogy tudjatok javasolni ötleteket.

Szeretném, ha elmenne orvoshoz, kivizsgáltatná magát, és hallgatna a segítő emberekre! Ez az állapot neki sem jó! Erre példa, hogy többször nekiveselkedett a cigileszokásnak is.


2010. júl. 17. 19:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még agykontrollal vagy a titok-féle módszerrel segíteni rajta. Ha lehet ilyen, akkor hogy álljak hozzá?
2010. júl. 17. 19:46
 2/19 anonim válasza:

az az érzésem hogy nem tudsz neki segíteni(az én apám is ilyen)

acigi leszokásnál egy a rossz:Ha valaki nagyon sok ideje cigizik akkor a keszokás veszélyes lehet a szervezetére,mert már a szervezet megszokta a cigit teljesen és már természetesnek tartja hogy van!

sajna ez a baj hogy az ilyeneken nem lehet segíteni:(

apámon én is próbáltam de nemtudtam:(

2010. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

de orvoshoz azért eltudtam vinni apám és hát nagyon sok rossz hírt kaptam ott:(

tüdűje kilukadt, májával van baj...stb még sorolhatnám:(

2010. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
de ez mind neki nem volt tanulság és tovább folytatta mintha semmi baja nem lenne
2010. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Te jó ég, sajnálom.:(

Ettől félek én is, hogy aput sem ösztönözné a rossz eredmény az életmódváltásra. Nekmsokára megszületik az unokája, olyan jó lenne, ha sokat tudnának együtt lenni. :(

És az orvoshoz te hogy tudtad rábírni, hogy elmenjen?

Két rokonom is leszokott 50 valahány éves korában a cigiről. Eddig semmi bajuk nincs.

2010. júl. 17. 19:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne orvoshoz cipelned,mert ha sárga a szeme fehérje,akkor tuti beteg a mája.Ez az egyik tünete!
2010. júl. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Átkozom őket igaz, de most azt mondom, hívj egy szcientológust.


Hátha.

2010. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, én is tudom, hogy a mája.. és a tüdeje is, mert köhög. De hogyan vegyem rá, hogy menjen orvoshoz?? Mindig lepattint a szoksos ne törődj vele szöveggel.

A szcientológust miért is javasoltad?

2010. júl. 17. 20:04
 9/19 anonim ***** válasza:

Én hozzájuk fordulnék, mert talán ha valahogy összehozod az egyiket apáddal, akkor biztosan fog tudni hatni rá.


Nagyon sokféle kommunikációs technikát ismernek, és tudják formálni a segítségre szoruló embert, anélkül hogy az észrevenné.


Apád nem fog rendbejönni, ha nem kerül orvoshoz, oda meg csak úgy jut el ha ő úgy dönt.

Ebben segíthet egy szci.

2010. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szal én a helyedben keresnék egyet, elmondanám neki a helyzetet, és megkérném hogy valahogy segítsen, de ne téged tanítson, hanem hogy te bemutatod őt mint egy ismerősödet, és onnantól a többi az ő dolga.


Építsen ki kapcsolatot a depressziós apáddal, és hozza fel ebből az állapotból, egy magasabb tudati szintre.


Legalább annyira, hogy belássa hogy nem jó amit csinál, és úgy döntsön hogy változtatni akar ezen..

2010. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!