Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ennyire,...

Hogy lehet, hogy ennyire, ilyen gyorsan megváltozott a világ? Miért lett minden ennyire más, ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallani és olvasni, hogy ,,nagyanyáink idejében":

- kinéztek, ha elváltál

- nem volt elfogadott csak egy gyereket bevállalni

- minél hamarabb meg kellett házasodni, szülni

- tipikus női, férfi szerepek

- temploma járás minden vasárnap, keresztelkedés

stb.


Nem azt mondom, hogy rossz irányba változott, de nagyon furcsa, hogy még nagyanyáink idejében tényleg megvolt a rendje az életnek, amit elfogadtak, manapság meg mindenki úgy éli az életét, ahogy neki tetszik. Úgy elválnak, mintha csak szakítanának egy barátnővel, örökbe fogadnak saját gyerek helyett, nem is kötnek egyházi házasságot, nem keresztelik meg a gyereket...már a fiatalok nem a nagycsaláddal laknak együtt, hanem mindenki albérletbe megy. Csak furcsa. Mi okozta ezeket a változásokat? Gondolom a világ már nagyon régóta úgy működött, mint nagyanyáink korában, manapság viszont már nem így mennek a dolgok. Vajon miért? És vajon meddig? Olyan gyors változásnak tűnik ez nekem. Elképzelhető, hogy a világ visszáll a régi kerékvágásba?



2019. nov. 9. 14:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen egyet értek Veled. Nagyon meglazultak az emberi kapcsolatok. Szeretném ha kicsit erkölcsösebb lenne újra a világ. Tisztelet a kiv.nek! Jó lenne amit írtál.
2019. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hány éves vagy, de ha olyan 20 körül, akkor ezek nem voltak igazak nagyszüleink korában. Max. kicsi falvakban.
2019. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

" Elképzelhető, hogy a világ visszáll a régi kerékvágásba?"


Nem. Szerencsére.

2019. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%
Mivel az új világ nem vállal elég gyereket, nem kell sok ész hozzá hogy rágyere, nem lesz hosszú életű. Persze lehet lepontozni, de attól még nem lesz hosszú távon fenntartható a mostani állapot
2019. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Minden egyes családtagom, rokonokom faluról származik, így sok minden még manapság is igaz, ahol lakom.
2019. nov. 9. 14:48
 6/28 anonim válasza:
56%
szerintem a tudománynak és a technologiának, fejlődésnek köszönhető, én úgy gondolom, hogy az istenhit el fog tűnni ilyen formában, és fejlődünk tovább.
2019. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem baj, hogy mindenki úgy éli az életét ahogy neki tetszik. Én imádom ezt. Azzal sincs baj, hogy ha nem ragadnak benne az emberek rossz kapcsolatokban attól való félelemből, hogy majd megszólják a népek, ha elválik. Az, hogy örökbe fogadnak, dicséretes, hiszen azoknak az árva gyerekeknek most van szükséges szülőkre.

A bolygó túlnépesedik, fele ennyi emberrel lenne élhető. Nagyon helyes, hogy sokkal kevesebben vállalnak gyereket, remélhetőleg olyanok, akik komolyan is gondolják. (Sajnos nem feltétlenül, a nyomorba mindig több gyerek született)

Munkahely is egyre kevesebb lesz, hiszen mindent egyre inkább gépesítenek. (Ez nem jó, de ehhez kell alkalmazkodni)

Teljesen normális, hogy nem házasodnak templomban és nem keresztelnek ott, ahol nem hisznek Istenben. Miért tennék, képmutatásból?

Az önálló élet, az egyetemi tanulmányok, a munkában való kiteljesedés mind-mind fontos dolgok,ezekről a (déd) nagyszüleink idejében nem is álmodhattak sokan. Ez a világ nagyon jó, mert végre olyanná alakíthatjuk amilyenre szeretnénk. Ha rossz irányba alakítjuk, akkor az emberiség a rossz, nem a világ.

2019. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
7-es, nagyon igazad van. Mindennel egyetértek.
2019. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Férjemmel közel 5 évig éltünk együtt, mielőtt összeházasodtunk. Ezt akkoriban még nem fogadták el, nagyon sok kellemetlenség adódott belőle. Főleg szegény anyukám hallgatta a lesajnáló megjegyzéseket, hogy a kislányát nem hajlandó elvenni a társa. Nem tudom, mikor változott meg az élettársi kapcsolatok megítélése, de ma már természetes, hogy nem házasodnak össze, sőt, gyerekek is születnek.
2019. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

A mai 70-80 évesek (az én nagyszüleim korosztálya) már nem követte ilyen szigorúan ezeket.

Sokan elköltöztek vidékről.

Ők már csak egy max. 2 gyereket vállaltak.

Ott még fellelhető volt a tipikus női, férfi szerepek, de a nők már dolgozni is jártak. Főleg a városokban.

A saját környezetemben hétvégenként nem jártak már templomba, csak ünnepekkor.

Keresztelkedés is az idősek miatt történt, de őket már annyira nem érdekelte. Pl. én is csak amiatt vagyok megkeresztelve, a gyerekem nincs (majd ha akar akkor megkeresztelkedik) és senki se tette szóvá, mert nem érdekelte őket.

Faluban mindenki tudott mindenkiről a városokban már ez nem lehetséges. Így senki nem fogja megszólni a szomszéd nőt, mert elmúlt 30 és nincs férje és gyerekei. Mert nem érdekel szinte senkit.

A nők kiharcolták az egyenjogúságot. 150-200 éve a férfiak döntöttek, hogy kihez mehet férjhez. Nem végezhettek "férfi" munkát.

Vissza biztosan nem fog állni, de előbb utóbb rá fognak jönni (már kezdik külföldön felismerni a bajt), hogy ha azt akarják, hogy egy nő szüljön, akkor biztosítani kell pl. a 4 órás munkaviszonyt.

Én kíváncsi leszek mi lesz ebből.

2019. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!