Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért állandóan a pénz a téma?

Miért állandóan a pénz a téma?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt vettem észre,hogy az emberek másról sem tudnak beszélni mint a pénz.Én már ezt úgy unom...kinek milyen autója van,hova ment kirándulni ,miből van rá neki stb.Nem mintha én luxusban élnék de sztem vannak tőle sokkal fontosabb dolgok is.
2010. júl. 18. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor az én családom. Én sem tudom, itt 10 rosszabb esetben 5 percenként azt hallom hogy nincs pénz :(
2010. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerű.Mert van akinek csak ez a fontos.:))
2010. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

ha belegondolsz, volt régebben a "kommunizmus" vagyis inkább nevezzük szocializmusnak, ahol a pénz nem volt nagy dolog, hisz nem volt magántulajdon, mindenki "egyenlő" volt, persze ez túlzás mert nem. De a lényeg, hogy az embereken volt a hangsúly, nagyon, ez persze átesés a ló túlsó oldalára.


ahogy most is, most megint átestünk a ló túlsó oldalára, a kapitalizmussal, ahol a pénz dukál, pénz beszél, kutya ugat. Ma a pénz áll mindenek és mindenki felett. Erről szól a világ, sajnos.

2010. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
én is unnom már. jó lenne ha kitalálnánaka z emberek egy uj témát :P
2010. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert már ez a hülye büdös levegő nem kerül a mai világban pénzbe. Mi a párommal 1 éve nem tudunk elhelyezkedni és emiatt nagyon nehéz, hogy sehonann nem jön semmi egy csokit nem tud megvenni, 1x nem ehet ami igazán jól esik. Mindennek a pénz áll az útjában, mi is kész vagyunk na meg attól, hogy mindenkinek körülüttünk meg van mindene. Drága cipő, lakás autó... Esetleg kisebb kiruccanás. Naggyon idegesítő ez, hogy ha nincs pénz akkor boldogtalan vagy, mert sajnos a mai világ erről szól, hogy: Igenis a ruha teszi az embert és igenis a pénz boldogít... Régen az embernek volt kis földje meg kertje, háza legalább kajája volt. Mostmeg haljunk éhen! Nincs pénzed, akkor nem tudsz semmit csinálni!
2010. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
En is utalom ezt es van egy (kozeli) rokonunk, aki csak errol tud beszelni. Ilyen emberekkel probalni kell minel kevesebb kontaktot tartani, mert megvaltozni ugysem fognak.
2010. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Lehet utálkozni és nem törődni a pénzzel -akinek van. Akinek nincs, az azzal kel és azzal fekszik: pénz, pénz, pénz.Akinek este korog a gyomra, annak bizony központi téma, különösen, ha reggel még ugyanaz az éhség gyötri.

Akinek van, annak nem ügy, őt idegesítheti az ismételgetése.

Flegmáskodhat, elítélhet miatta másokat, de a szememben egy érzéketlen tahó.

2010. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
első - dettó.
2010. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

15:41-nem vagyok érzéketlen tahó,nagyon is érzékeny ember vagyok...

Mint írtam nem élek luxus körülmények közt,pl.öreg autónk van,nem járunk kirándulni,örülök,hogy néha egy napra el tudom vinni a gyerekem valahova egy napra és nagyon meg kell gondolnom mire adhatom ki a pénzt,de attól még ,hogy erről fogok reggeltől estig beszélni nem lesz több.

Én azt vettem észre inkább a tehetősebbeknél a téma ez.Van egy ismerősöm aki csak magára keres és amúgy is jó családból származik nála csak a pénz a téma,egy alkalommal viszont már nagyon untam és többórás monológja után rászóltam a társaság előtt,hogy befejezné-e már.Nagy csönd támadt,majd később a többiek megköszönték,hogy végre valaki beszólt neki.

2010. júl. 18. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

1, Millió dologról lehet beszélni, a pénz csak egy ezek közül. Pláne a neten meg lehet találni azokat, akik a téged érdeklő dolgokról beszélnek.


Aki azon sopánkodik, hogy nincs pénz, annál nem a pénz, hanem a panaszkodás a lényeg. Ha azonban a megoldást keresi a pénzhiányra, akkor az nagyon hasznos, és kell is beszélni róla. Folyton csak a pénzről beszélni éppen ugyanolyan hiba, mint a pénz témáját látványosan kerülni. Mindkettő kártékony. A pénzről kell beszélni, de nem mindegy milyen hozzáállással.

2010. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!