Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több pénz vagy több együtt...

Több pénz vagy több együtt töltött idő? Nem idevág teljesen a téma de mégis.

Figyelt kérdés
Apával azon vitázunk folyton, hogy kevesebbet kellene dolgoznia szerintem, hogy több időt tölthessen velünk, ő pedig azt mondja, hogy kell a pénz, ez közös érdek. Ne értsetek félre, nem tragikus a helyzet, csak a szombatokról van szó.
2010. jan. 22. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

ez nálunk is így van. de páromnnak muszáj bevállani a szombatokat is :(

majd csak lesz jobb is.

én év végén megyek vissza dolgozni. elég nehéz de megoldjuk valahogy mindig.

párom három műszakban dolgozik

2010. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen nehéz kérdés.Míg pici a baba,addig talán még oké,hogy többet dolgozik,de később,mikor már hiányolja az apukát is a játszásból,akkor már többet ér az együtt eltöltött idő.Most is többet ér,de reálisan gondolkozva pénz is kell a teljes boldogsághoz.
2010. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne mindkettő. Nálunk egyenlőre a pénz a fontosabb. Elég rosszul állunk....na nem vészes, de minden fillérnek megvan a helye. Mi csak vsaárnaponként találkozunk, mert H-Sz-ig csak aludni meg enni jár haza. Korán megy és későn jön.
2010. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindketto fontos dolog, foleg ha mar gyerek van.Nemtudom mi a munkaja, de lehet nem eznek jo szemel ha nemet mondani arra, hogy dolgoznia kell.az szerintem befolyasolhatja az allasat.Manapsag nagy a munkanelkuliseg,barmikor talalhatnak helette mast.Persze csaladra is szannia kellene idot.
2010. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Meg kell találni az arany középütat.

Nekem apukám jut mindig az eszembe, pici gyerekkoromtól állandóan dolgozott, maszekolt, 52 évesen tüdő és csont daganatos lett, 1 év alatt teljesen leépült, és meghalt.

Ekkor tudatosult bennünk, h mire volt jó az a sok meló.

Ezt mondom mindig a férjemnek, ő is meló után maszekol, akár hétvégén is, nem midnig eza megoldás. A munka nem mehet a család és egészség rovására.

2010. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem csak nálunk ez a helyzet...
2010. jan. 22. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Kislányunk 5 hónapos múlt. Születése előtt sikerült apának "jobb" munkát találnia, ami anyagilag kell egy gyerek neveléséhez, viszont két hetente van velünk 3 napot, mert az ország másik végén dolgozik. Mérlegelnünk kellett. Nem mondom hogy jó így, mert borzasztó nehéz, de sajnos nincs más lehetőségünk.
2010. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Az én párom kamionozik. 2 kicsivel vagyok egyedül, segítség nélkül. Egyik 3 éves, másik 3 hónapos. Ők már abba születtek bele, hogy apát keveset látják. Nálunk apa tavaly tavasszal abbahagyta 7 hónapra a kamionozást, mert elvesztette a munkáját. Mivel nem talált másikat egyből, eléggé elúsztunk anyagilag. Közben szerencsére akadt neki újabb meló, de megint nagyon keveset van itthon. 3 hetente 3 napot.
2010. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony ebben az országban olyan alacsonyak a bérek, hogy muszáj az embernek halálra dolgoznia magát, ha el akarja tartani a családját. Sok cég kihúz az alkalmazottjából minden életerőt. Postásként elgondolkodtam azon, hogy hiába dupláznák meg a fizetésem, akkor is kevés lenne.

De van más is, a fogyasztói kultúra. A fiaméknak a minimális megélhetéshez elég lenne az egyszeri fizetésük, de ők szabadon akarnak költekezni a boltban, ezért bevállalnak minden kínálkozó munkát, és így gyorsabban romlik az egészségük.

2020. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!