Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te felismernéd/felismerted...

Te felismernéd/felismerted volna, mikor kell kirakni az elmebeteg rokont a családból?

Figyelt kérdés

Dokumentumfilmet néztem az egyik 19 éves amerikai lövöldöző életéről. Mindig is fura kissrác volt, bántotta a testvéreit és a háziállatot is. 13 éves korában rovarirtót tett az anyja üdítőjébe, aki érezte a fura ízt, ezért csak 2 kortyot ivott. Valószínűleg ezért nem halt bele.. aztán este amikor annyira rosszul volt már, hogy mentőt akart a férje hívni, akkor vallotta be a srác, hogy mit csinált, de azt mondta tréfából.


Az anya itt már megijedt, ki akarta tenni a családból, kezeltetni, de a férj még ragaszkodott, hogy gyerek még, és nem fogta fel, meg nem szabad kitenni a családból. Később tovább szemétkedett, lopott, fenyegetőzött, hazudott, majd 18 éves korában behívta az iskolapszichológus a szülőket, mert olyan rajzok voltak a fiúnál, ahol a teljes családja holtan, megkéselve és felakasztva volt. A szülők ekkor áttúrták a szobáját, a fiókja tele volt késekkel. Itt vitették el végül kényszer-gyógykezelésre.


1 év múlva nyáron onnan kikerült, de nem ment haza, kerestek neki albérletet, munkát, lett egy barátnője is. Decemberben pedig 8 embert megölt egy plázában... az anyja azt zokogta a dokumentumfilm végén, hogy nem érzi hibásnak magát, nem tudja mit tehetett volna, mikor kellett volna durvábban reagálni a viselkedésére, mert csak az ő fia. Ezen elgondolkodtam, ki tudná hasonló helyzetben, hogy a kisfia egy pszichopata, az ellensége, egy beteg állat aki mindenáron ölni fog, vagy családon belül, vagy idegeneket, de meg fogja tenni?


2019. nov. 12. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Kivülálló sokszor jobban látja. Sajnos a mi családunkban is tragédiával végződött egy hasonló eset, ott a saját apját ölte meg a 35 éves "gyerek". Pedig az egész család tudta, hogy baj van, nem normális a srác, próbáltak ők beleszólni, de sajnos a szülők homokba dugták a fejüket. Meg ugye kik vagyunk mi, hogy beleszóljunk. Remélték, hogy a kezelés, gyógyszerek elegendőek lesznek.

Itt én már a rovarírtós résznél elvittem volna szakemberhez, de ez ugye én vagyok kivülállóként. Az anyja, apja is érezte, hogy valami nem okés, de ráfogták nyilván, hogy csak gyerek.

Jaj, nagyon szörnyűek az ilyen esetek.

2019. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem az anyja, a mostohaanyja volt az.

Nem, nem valószínű, hogy az ember el fogadja hogy a gyereke egy szornyeteg.

2019. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyebirant a rovarirtos eset utan korhazi kezelesen vett reszt, mert tovább fenyegette a mostoha anyját azzal, hogy megoli.



[link]

2019. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos egyre több és több mentálisan sérült gyerek születik, amire csak rátesznek a filmek, játékok, a mindent megengedő nevelés és a szülői elfogultság. Valamiért ilyenné "kell" alakulnia a világunknak.

A tágabb családunkban is van család, ahol a három gyerekből egyik sem normális és borítékolható, hogy a legnagyobb 15 évesen minimum verni fogja a szüleit, de a fejüket a homokba dugják, még csak szóba se lehet hozni.

2019. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Úgy tudom, hogy gyógykezelésre nem lehet senkit kényszeríteni, csak ha ön/közveszélyes.


Nem hinném, hogy bárkire is rá lehet bizonyítani, hogy közveszélyes, amíg csak rajzolgat, kisebb dolgokat csinál...

2019. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

A rovarirtós esetnél? Á dehogy! Sokkal előbb föl kellett volna ismerni!

Már ott, hogy kisgyerekként bántja a testvéreit (bár ez még lehet testvérféltékenység) és a háziállatot. Az én kisfiam még élettelen tárgyakkal sem agresszív, nemhogy egy kisállattal vagy a testvérével.

És akkor még nem kirakni kellett volna, hanem rendbe hozni, ami zavar volt a lelkében. De foglalkozni a problémával!

Mindig vallottam, hogy Amerika a korlátlan hülyeségek hazája. Ez a történet ismét megerősített véleményemben.

A szülők neveléséről a véleményem: ki mint vet, úgy arat.

2019. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Ja, mostohaanya?

Akkor eszerint volt egy válás. Ha apuka nevelte tovább, akkor komoly zűr lehetett anyával. Már a válás alatt készülni kellett volna rá, hogy ez nagy trauma neki, és utólag rendbe kell hozni a lelkét.

2019. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Goldmund!


Jó szöveg. Kár hogy itt nem a nevelés volt a probléma. A gyerek mentális beteg volt.

2019. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Amiben nyilván van genetika, de biztos a nevelés (környezeti hatások) is számítanak.

A génekkel nem lehet mit csinálni, de ha valaki beteg, akkor kezelni kell. És nyilván minél korábban kezdődik a kezelése, annál jobb eredmény várható.

2019. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Hiába mondanám, hogy felismerném, mert egyáltalán nem biztos. Mármint teljesen más benne lenni, mint kívülről szemlélni. Bár az állatok bántalmazása köztudottan a pszichopátia egyik jellemzője.


De ha mégis: sok szülő azért nem tesz semmi szerintem, mert fél. Fél, hogy mit fognak szólni a rokonok, az ismerősök, hogy az ő nevelésükben van a hiba, hogy miattuk olyan a gyerek amilyen. Sokan azt hiszik, hogy ha valaki a családban súlyos mentális beteg, akkor az mennyire kínos, ezért képesek és elbagatelizálják a dolgot.

2019. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!