Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családodban mik voltak ezek...

A családodban mik voltak ezek közül az életkorod szerint sorrendben?

Figyelt kérdés

A technikai fejlődés érdekelne az otthonodban,tudom sajnos évtizedekkel le vagyunk maradva a külföldi családokhoz képest :) apám 10 éves volt mire tv- jük lett az is fekete- fehér,és még csak bábos mesék voltak,

5 voltam 92- ben, mikor videónk lett videókazettákkal. 1 tv- ének volt.

Alsós koromba volt divat a magnó magnókazettákkal,nintendo, tetris,

11 voltam mikor az osztályban mindenki házába lett vezetékes telefon, 99- ben,parabola volt a tv- hez sok német csatornával,

15 évesen lett első mobilom nokia 3410 asszem,2002- ben, első számítógépem is a nagy fehér dobozos, akkor láttam floppyit még cd-t,

17 évesen ,2004, mp3,mp4,elsö discman,sima és mp3- masom is volt, motorola v300- as összecsukható mobil, zenecsatornákat csak 16 évesen láttam először. Viva,mtv stb.

Kb 2010- ben 97 centis lapos tv, és elsö laptop és összecsukható kis DS Játék,hordozható kis dvd lejátszó,kazettás és cd-és magnó egyben, sima dvd lejátszó,23 évesen,divat volt még a cd író, 27 évesen tablet 2015- ben,patronos nyomtatót is vettem,és később bejöttek az okostelefonok ,okos tv. Nálatok hogy volt ? Kocsik amugy nálunk 90 es évekbe gyerekkoromba ladák minden szönben volt már, most saját van opel meriva 8 éve..


2019. nov. 20. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben nem volt már Mo annyira lemaradva, ez a világ többi részén is kb így ment.


Amikor nagy lemaradás volt az az amerika-európa a háború után. Föleg a keleti blokk és nyugat.


Pl ha megnézel egy amerikai filmet akkor a 60-as években simán tv, hüttö, mosogatógép volt szinte MINDEn háztartásban. Mo-n csak elvátve itt ott.

2019. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:

Mi családilag voltunk ezekkel lemaradva, mert nem volt pénzünk. Autónk sose volt, számítógép sem, kábeltévé sem, nintendó, videólejátszó, ilyesmi sem. Telefont azt hiszem '99-ben vettek egy mobilt, ami otthon volt az asztalon és családi telefonként szolgált ha valaki hívni akart minket.

De amit írtál, az szerintem átlagos, pl. az osztálytársaimnak hasonló időpontban lettek ezek a dolgok.

2019. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Színes tévénk 1985-ben lett, videónk 1989-ben vagy 1990-ben, Ausztriából hoztuk a második tévénkkel együtt (most 3 tévé van szüleimnek, én már külön élek, de nincs tévém, neten nézek mindent).

Magnó egész gyerekkoromban divat volt, 96 körül kezdtünk inkább CD-t hallgatni, lehet, hogy kicsit később az átlagnál.

Nintendóm nem volt, Tetrisem 1992 körül lett. Vezetékes telefonunk már óvodás koromban, osztálytársaimnak nem tudom, de szerintem mindenkinek volt. Viszont nagyszüleimnek falun csak a 90-es évek elején lett telefonja és egy ideig még kézi kapcsolással kellett hívni (felhívod a központot és név szerint kéred a falut meg a 3 jegyű telefonszámot).

Parabola 1990-es évek eleje. (RTL, Pro 7, SAT 1, Super Channel, Sky Channel, de idegesített, hogy nem értem :) Zenecsatornából sokáig csak az MTV volt, kb. a rendszerváltástól fogtuk.

Számítógép 1993-tól, a nagy, fehér dobozos, Windows 3.1-gyel, 1.44 MB-os floppyval (egy osztálytársamnak még a régi nagy floppys volt). Nyomtató 1995 körül.

Mobiltelefon 1998 körül kezdett terjedni a suliban, lehet, hogy kicsit korábban, nekem 2002-ben lett, annyira addig nem érdekelt.

Mp3 lejátszót 2005-ben vettem először, laptopot 2008-ban, annyira nem volt szükségem rájuk korábban.

2019. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, még azt kihagytam, hogy emlékszem, amikor a régi tárcsás telefonunk lett, 80-as évek eleje, azon belül nem tudom, mikor.
2019. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TV:

Színes TV-nk volt, csak tönkre ment. Aztán egy Samsungot vettünk olyan 95 környékén. Akkoriban 6 éves körül voltam, óvodás vagy általános iskola eleje felé lehettem. Ami elég hamar volt, az egy Nintendo. Videónk is volt mióta az eszemet tudom. Illetve nekünk is volt kódolatlan német parabola adás elég sokáig. A színes TV-t azóta sem cseréltük le, öcsém vett magának pár éve "lapos" TV-t.


Számítógép:

97-97 körül volt ismerősöknek Pentium 1-2. Nekem is 2000-es évek körül egy Pentium 1 majd egy Celeron 400Mhz-es gép 2002-2006 között. Igaz akkoriban az már baromi elavultnak számított a P4-esek mellett.

2007 körül lett egész jó Core 2 gépünk, az mai napig megvan felturbózva. Emlékszem akkoriban próbáltam letölteni a Crysis-t ami akkor új volt. Majd egyetemen vettem laptopot 2008-ban és asztali "erőművet" 2011-ben. Azóta is megvannak igaz már összeszámolhatatlan mennyi gép van otthon :D


De még arra is emlékszem, hogy CD íróm sem volt nagyon sokáig csak olvasó.


Internet:

Fogalmam sincs mikor lett pontosan. Ismerősi körben 2002 körül láttam először betárcsázósat. Nekünk 2005 körültől lehet. Emlékszem eleinte ilyen 6-10 kb/s letöltésem volt...Sokáig nem is volt jó netünk, viszont vagy 5 éve beindult az üzekedés jött a Digi, Telekom, stb és azóta van gyors net-tv együtt.


Zene:

Walkmanom volt, cd-s 2000-es évek környékén. Akkoriban kaptam a Bravissimo 7 zene válogatást :D Discman valahogy kimaradt, mp3 lejátszóim voltak valamikor 2005-2007 környékén.


Telefon:

Ismerősi körben első telefonok az örök életű Nokia 3310-esek voltak. 2000 körül. Haverom ballagásra 3510-est kapott ami akkoriban az álom telefon volt. Ez volt 2003-ban. Aztán ejöttek a kamerás mobilok, meg összecsukható, kinyithatósok.


Nekem nagyon sokáig nem is volt telefonom. Első egy Sony Ericcson k510i volt 2006-2007 környékén. Okostelefonom is későn 2012 körül lett. Egy Xperia X8. Sokáig is használtam, 2015-ben vettem egy használt Xperia T-t 2017-ben pedig egy Oneplus 3T-t.


Családban sima nyomógombosok voltak sokáig. Xperia Z1 Compactok voltak véve használtan majd lettek Huaweiek.

2019. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

94ben szulettem akkor mar volt egy jo hifink, ket szines tvnk es egy videonk.


2002ben kaptam egy osdi ilyem fekvos meg windows 95od szamitogepet.


2003ban lett dvd lejatszonk.


2004ben kaptam egy komoly szamitogepet


2005ben lett inteles internetunk es egy nokia telefonom


2007ben lett egy sony telom


2009ben egy mp4em


2011ben egy komoly laptopom es egy iphonom


2014ben egy ipdaom


2015ben egy macbookom es egy uj iphonom

2019. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!