Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családodban lusta,...

Van a családodban lusta, dolgozni nem akaró ember, hogyan viszonyulsz hozzá?

Figyelt kérdés

Nyilván a mentálisan beteg ember kivétel, vagy aki egyéb okok miatt nem tud dolgozni.

Tehát olyan ember, aki például semmit nem csinál, ami nem okoz neki örömet, és másoktól várja el a házimunka, ügyei intézését és ezt természetesnek veszi.


2017. júl. 28. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére nincs ilyen, a szüleim és a férjem szülei is jó példát állítottak mind a kettőnk és testvéreink elé egyaránt.


Ketten élünk férjemmel, de nem csak mi, hanem a testvéreim, a szüleim,a férjem huga, a férjem szülei is mindenki dolgozik, intézkedik, kiveszi a részét mindenből. Szerintem ez neveltetés kérdése.

2017. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Sajnos van. Mi a család többi tagjával Összeültünk, és elmondtuk neki hogy előbb utóbb kezdenie kellene magával valamit. Akkor persze vérig sértődött, de belátta hogy neki is jobb lesz, ha lesz rendes munkája. Ezek után persze több figyelmet igényelt, így többen is úgy döntöttünk finanszírozunk neki egy OKJ-s tanfolyamot amit szabadon választhat. Persze segítettünk neki válogatni az érdeklődéséhez mérten. Ma már felesége, gyerekei vannak, és egy biztos állása.
2017. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen igen. Nem tudok vele mit kezdeni, mert nálam idősebb személyről van szó, tehát az alapvető tiszteletet megadom.

Mikor néha-néha beleszól egy-egy dologba, hogy miért nem kéne költöznünk (saját pénzből) vagy miért nem kéne elvállalni még egy félállást valahol, akkor többnyire az arcába röhögök, persze nem ilyen nyíltan.

Szóval kb. elfogadom, tiszteletet mutatok felé, de mélységesen elítélem ezt a magatartást és a tanácsai abszolút nem érdekelnek. Alig találkozunk vele és ez így van jól. Nagyon önző, azért keres magának partnert az életre (elvált), hogy legyen aki a háztartását intézi helyette.


(Apósom ez a szeretett személy amúgy).

2017. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van.

A fölös energiáját napközben a konditeremben vezeti le.

Nem tetszik, meg is vetem érte, de nem szólok bele.

Eleinte próbáltam neki jobbnál-jobb munkahelyeket ajánlgatni, de sikertelenül, ezért abbahagytam.

Hosszú a történet.:(

Ha a párjának ez megfelel, hát lelke rajta!

2017. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Van >>> Taigetosz
2017. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, de nem a közvetlen családban, a nővérem élettársa. 1-2 hónapnál tovább sosem volt még egy munkahelyen, igaz csak 8 általánosa van(nem C tipusu pedig) és nem is akar többet. Most azért nem dolgozik mert ő 'elkezdte a KRESZ-t(!!)'. A nővérem tartja el több mint 5 éve, a pasi nagymamájával, apjával és a bátyjával laknak. A nővérem a főiskolát hagyta ott érte, külföldről meg adóssággal jöttek haza mert munka helyett elmentek autókázni a tengerpartra
2017. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen az anyám meg a testvérem. Annyira pofátlan hisztis önsajnáltató pénzéhesek lettek. Elköltöztem, megszakítottam velük a kapcsolatot és nem támogatom őket.
2017. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a rokonságban, bár nekem nem családtag.

A nagynéném élettársa. Most épp dolgozik, de csak nyáron szakácsként. A fizetését teljes mértékben valami adósságára fordítja, őt pedig a három gyerekes nagynéném tartja el (nem közös gyerekek). Plusz alkoholista, rosszul bánik mindenkivel.


Úgy viszonyulunk hozzá, hogy elviseljük, ha muszáj, amikor nagynénémet látogatjuk meg, de ő nem jöhet hozzánk, egyikünk otthonába sem.

2017. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, te jó Isten, nem gondoltam volna, hogy ennyien írnak. Látom valahol jó vége lett a dolognak, akkor reménykedek én is, bár az összeülés-szembesítés nálunk nem használt, sem a tanfolyamra való befizetés.

Elkeserítő ezeket olvasni. Mások szívnak, mert van egy idióta. :/

2017. júl. 28. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Nővérem pasijának a testvére.

Dolgozik de el is veri egyből azt a pénzt amit megkeres. Otthon semmit nem segít. Nem is igazán száll be a rezsibe.

2017. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!