Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A trágár, csúnya beszéd...

A trágár, csúnya beszéd mennyire megszokott a családodban?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 21:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Elég megszokott.

Egyik nagypapám mindig is elég sokat káromkodott, minden második mondatában található valami káromkodás. Ha ott alszunk, arra kelünk, hogy "a k**** anyját".

A szüleim is szoktak káromkodni, csúnyán beszélni, de azért nem annyira durván, mint ez a papám.

Én is szoktam, főleg, ha ideges vagyok, csak úgy nem, de a szüleim előtt sose.

2018. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Funkcionálisan alkalmazzuk.
2018. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Apám folyamatosan káromkodik, és ami gáz, h nem csak otthon, hanem a interneten is, ahol nyoma marad annak h mekkora egy paraszt, anya soha, az öcsém ritkán, én sajnos eltanultam apámtól (arányaiban többet voltam vele mint az öcsém) de igyekszem leszokni róla (néhány normális hátterű barát segítségével)
2018. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk sose volt megszokott, kaptunk rendesen, ha káromkodtunk fiatalabb korunkban. Később, tizenéves kor után már elnézőbbek voltak a szüleim, de egy bizonyos korlátot akkor se léphettünk át.

Nálunk anyám volt az, aki ocsmány szavakat használt, apám nem. Sőt, a nagyszüleim se beszéltek csúnyán.

Érdekes, manapság "menőnek" számít, ha valaki folyamatosan káromkodik, kötőszavak helyett is trágár, ocsmány szavakat használ. Nem tudom, hogy alakult ki erre össztársadalmi igény, de hogy elég moslék dolog, az vitán felül áll.

2018. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
A 4 éves kislányom, ha valami nagyon csúnyát akar ránk mondani, azt mondja: Buta! És közben majd'felrobban.:) Néha az is kicsúszik a száján, hogy franc. Tőlem tanulta:( Van amikor elég csúnyákat mondok, de még nem sikerült őt elrontanom. Nagypapám tudta úgy cifrázni, bárcsak felvettem volna! Idézni se tudom már, de volt abban imádkozás meg szűzmária meg minden. A kutyáimat rohadt dögöknek nevezte, amikor kutyaházat ácsolt nekik, egész nap zengett az udvar, úgy cifrázta:D Én meg csak átöleltem, amikor megláttam a két csodaszép házikót...
2018. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem megszokott, és nagyon nagyon ritka amikor káromkodunk. A férjem vezetés közben szokott inkább.

Szerintem nagyon gáz ha valaki csak káromkodva tud beszélni. Van egy kollégám akinek minden második szava a B+. Pl: Elmentem a boltba B+ vettem kenyeret B+, és jó meleg volt még B+. Reggel majdnem elkéstem B+ etc.. A főnök már szólt neki, hogy kicsit figyeljen arra hogy beszél, mert amikor jönnek a céghez a megrendelők, ők is hallják, és nem egy jó pont a cégre nézve ha valaki így beszél. A válasz: OK főnök B+, figyelni fogok, hogy ne beszéljek csúnyán B+.. óó bocsi B+..

2018. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk teljesen megszokott. Nem az, hogy folyamatosan ilyeneket mondunk, vagy idegből ordítjuk ezeket, hanem csak simán használunk olyan szavakat, amiket ide le se tudok írni, mert fennakad a szűrőn :) Biztos le leszek pontozva, de ez van. Kisgyerek nincs a családban, felnőtt emberek vagyunk mind. Elég sok intelligens, értelmes, embert ismerek, akik szintén használják ezeket a szavakat, és én nem hinném, hogy bárminek a fokmérője lenne.
2018. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Metionin ***** válasza:
79%
Nagyon. A szüleim egy mondatot nem tudnak úgy elmondani, hogy ne lenne benne káromkodás, anyám konkrétan a legapróbb dolgokért 10 perces káromkodászuhatagot ereszt ki. Én is szoktam de kb. a tizedét használom annak amit ők, és azt is funkcionálisan.
2018. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
63%

#6 igen, pontosan erre gondolok :D manapság rengeteg embernél ez a standard kommunikáció, hogy "bmeg", minden szó után. De a ronda minőségjelzőket se hanyagolják el főnevek elől. Nem tudom, miféle nevelést kaptak - vagy inkább nem kaptak - de sok ember olyan ocsmányul káromkodik, mint a kocsisok, és egyáltalán nem feszélyezi a dolog, talán még büszke is rá, hogy megbotránkoznak rajta a jobb érzésű emberek.

Egy biztos: nekem ilyenre nincs igényem, én érezném magam szarul, ha mellettem valaki ezt művelné folyamat. Mit gondolnak rólunk az emberek???

2018. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk anyám, meg az anyai nagyszüleim szoktak káromkodni, más nem nagyon. Én sem, soha.
2018. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!