Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van akire irigy vagy a családo...

Van akire irigy vagy a családodban, vagy aki rád irigy? Hogyan lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés

Van egy másod unokatestvérem, 3 évvel idősebb nálam. A szüleim elváltak még 15 éve és apukám részéről van ez az unokatesóm. Nem tartottuk vele nagyon sokáig a kapcsolatot de a városunk melletti városba költöztek 2 éve és akkor megismertük egymást.

Ő az idősebb, és láthatóan már azonnal nem voltam neki szimpatikus. Eléggé lekezelően bánt velem, nem tudom mire fel, ezért nekem sem lett a szívem csücske.

2 éve apukám nagyon ráállt a témára hogy mi legyünk jóban, de sajnos állandóan össze hasonlít vele, hogy ő milyen ügyes, okos, mennyi mindent elért.

Nekem nagyon rosszul esik és már kb riválisomként tekintek rá, és ha megtudom, hogy valami jó dolog történt vele, vagy csak vett valami jót akkor elkap az irigység.

Pedig alapvetően nem vagyok egy irigy tipus, soha senki nem érdekel annyira.

2 év alatt már a család fele belém nevelte hogy ő a jó én meg a rossz. (Apukám részéről a rokonaim akik őt sokkal jobban kedvelik mint engem)

Valóban nem értem még el pàr dolgot amit ő igen, de 3 év van köztünk, és úgy állok hozzá hogy jelenleg is azon vagyok hogy mindent elérjek amit szeretnék, de mire annyi idős leszek mint most ő, addigra én is biztosan mindazt el fogom érni!

Leginkább ezzel az érzéssel szeretnék valamit kezdeni, hogy ne érdekeljen az amit csinál, ami történik vele. Ne legyek irigy ha ő is vesz pl egy jó cipőt vagy bármit. Ne kövessem nyomon hogy mit tesz és ne érezzem értéktelenebbbek magam tőle.

18L (ő 21L)



2019. febr. 21. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igy lehet elérni h rokonok uncsitesok tesok gyülöljék egymást életre szolóan,az összes testvér stb viszály mögött a szülő van vastagon..
2019. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, miképpen lehetne elmondani apukádnak, meg a családnak, hogy ez mennyire rosszul esik számodra, ha nyugodtan, higgadtan próbáltál beszélni vele erről, az nem segített?

Ez az "összehasonlítgatásos" módszer rendkívül káros, tanárok is szokták ezeket alkalmazni "nevelési célzattal", rendkívüli mértékben káros.

Kellene találni valami filmet, aminek hasonló a témája, te mondanád: "nézzzünk meg közösen egy filmet", ők nem tudnák milyen filmről van szó, hátha megnéznétek közösen és rádöbbennének, miket is tesznek valójában.

2019. febr. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológustól is kérhetsz tanácsot, miként tükrözheted vissza számukra azokat az érzéseket, amiket ez okoz, amikor mondják...
2019. febr. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Féreg banda, így bánni egy gyerekkel. Nem tudom van-e erre megoldás.
2019. febr. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy hány éves vagy,minden gyerek más. A felnőtteknél is mindenki vmi másban jó.

Én kerek perec kimondanám a helyedben apukádnak,h te más ember vagy,más érdekel,másban vagy jó. És ezzel a hasonlítgatással csak azt éri el,h te kevésbé érzed jónak magad. Ha nagyon felmérgesednék lehet,h a fejéhez vágnám azt is,h mielőtt hozzá hasonlítgat,jusson eszébe,h te az ő gyereke vagy és a gyerek mindig tükör egy szülő számára.

Te pedig ne nézd,h neki milyen cipője vagy ruhája van. Hidd el,nem a külsőségektől ember vki. Az életed pedig a tiéd. Azt csináld,amit szeretsz,mert abban vagy jó. Ne azt,amit mások elvárnak.

De apukádnak mindenképp mondd ki a véleményed.

2019. febr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd úgy hogy csak példaként állítja eléd.

"Majd megnézzük hol tartok mikor ennyi idős leszek"

VAGY

"Apa! Te miért nem vagy gazdag? Mások ennyi idősen már milliomosok! Hol rontottad el? Mihez voltál hülye? Csak hogy nehogy én is abba a hibába essek amibe te 20éve beleragadtál!"

2019. febr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben teljesen természetesek az érzéseid. A neked járó támogatást, elismerést szeretetet vonják meg tőled és másnak adják meg. Jelen esetben a saját családod, ezért alakult ki a féltékenység, irigység. Megpróbálhatod megbeszélni az édesapáddal, de nagy reményeket ne fűzz hozzá. A legjobb, ha teljesen ignorálod az unokatesód és bármilyen hírt amit hallasz. Te a saját életed éled, nem másokét és nem is kell másoknak megfelelned vagy versenyezned senkivel.
2019. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!