Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem ezért miért kell...

Nem értem ezért miért kell megsértődni, szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy aktív szervezésben van a gyermekünk keresztelője. Ezen "kaptunk össze" anyósommal. Már amikor pocakban volt, akkor beszélgettünk a témáról, és mondta hogy hát a keresztapa ugye a másik fia lesz? Én néztem egy nagyot, nem is mondtunk rá semmit párommal, majd folytatta az indokokat, 50 éves, gyermektelen, legalább egy keresztfia hagy legyen.

Nem olyan életvitel élt a sógorom, hogy az követendő példa legyen, de mindegy is.


Mi itthon megbeszéltünk párommal, hogy inkább legyen a nővérem és az ő nővére, vele mi is jól kijövünk, végtelenül kedves nő aki már két fiút felnevelt, elég jól.


Most, hogy aktuális lett a keresztelő, felkerestük a papot és hát kiderült, hogy csak az én nővérem alkalmas keresztszülőnek, ugyanis párom családjában senki sincs megkeresztelve.


Ezt így kerek perec elmondtuk, sajnos nem sajnos de ez van, senki nem lehet onnan keresztszülő, csak tanú.


Anyós majdnem elájult, hogy jaj az idősebbik fia nem lesz se apa se keresztapa, sírva hívta fel még másnap is a párom, hogy akkor meg se kereszteljük, mert ő nem tudja mit fog csinálni ha a pici fia semmiféle szülő se lesz.


Aztán elkezdett engem is hívogatni, hogy az én családomból bezzeg lehet, biztos én intéztem így.., egyszerűen nem érti meg hogy aki nincs megkeresztelve, már pedig egyik gyereke sincs, sőt a rokonságukban senki, az nem lehet..

Na és akkor én ugye megmondtam neki, hogy nyilván én írtam az egyházi szabályokat.., az hogy a fiának nincs gyereke, nem az én dolgom, lehet nem is akar, másik pedig hogy még 40 évesen is az volt a napi eletcelja hogy minél előbb betépjen, képtelen egy nőnél is megállapodni, hát ne csodálkozzunk, és amúgy is, egy év telt el a születéstől, de összesen kétszer volt őt meglátogatni.


És hát itt borult a bili, mint kiderült, a sógorom mindenféle kitalált sztorikat mesél az anyósomnak rólam, meg arról hogy én mennyire sakkban tartom a párom, ezt a fejemhez is vágta, hogy én semmit nem engedek meg itthon stb.


Én most beszéltem a párommal, hogy akkor ezt jó lenne tisztázni, hogy én engedem őt elmennia bátyjával kocsmazni, ő nem akar menni vele.

Igazat is adott nekem, de azt mondja nem akar ebből is veszekedést...



Szóval anyós nagyon pattog most ezen a keresztelőn, és én se tudom mit gondoljak, hogy a párom nem áll ki értem, mert nem akar veszekedést.



2019. nov. 21. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Párodnak kellene felnőtt módjára viselkedni.


Amúgy meg szimplán hülye az egész család, ha ilyenen megsértődnek. A szülőknek kell dönteni a keresztszülőről, nem a nagyszülőknek.

2019. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Amire rájöttem hogy nem normálisak, már megvolt a gyerek 🙈

Az van, hogy anyósom minden hulyesegre megsértődik, feltekenykedik az én anyumra, pl ha anyum feljon, segíteni vigyázni a gyerekre amíg pl orvoshoz megyek, akkor mindenféle kérdés nélkül, amint anyám elment haza, beállít, hogy ő jött aztán majd megy. Ha 5 napig van itt, akkor addig, de volt hogy 9 napig itt volt..

És a párom is olyan, ő se látja szívesen, mert ugye már ő is észrevette hogy valami nincs rendben. De nem szól! Nem mondja meg ha baja van anyjával, mert sírni fog, nem szól hogy most ne gyere, vagy ne szólj bele mert nem a te dolgod, hagyja hogy anyuci rendezkedjen..


És halál komolyan mondom, én egyszer szóltam rá anyjára, amikor helytelenül fogta meg a csecsemő fiam, és sírva ment a nagyobbikhoz, hogy én raszoltam, és nem csúnyán mondtam, odamentem és kedvesen megmutattam, minden rosszindulat nélkül...

Mondjuk azóta se jegyezte meg a helyes tartást🙄

2019. nov. 21. 14:40
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit off tudom de nálunk engedték ugyis hogy nemvolt megkeresztelve ...esetleg keressetek olyan papot aki rugalmasabban áll hozza.

Nem célom veszekedést szítani ezzel csak elmondtam ,van ahol engedik megoldani így :)

2019. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Ez az egyik oka annak, hogy nem költözünk abba a városba, ahol a szülők élnek... A párod meg egy muja fütyi, aki anyuci pici fia marad világ életében. Nem értem, hogy egy felnőtt férfi hogy nem képes arra, hogy a talpára álljon.
2019. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem élünk egy városban, ez a poén. Párom szülei Debrecen környékiek, szüleim Salgótarján mellett, mi Budapestiek vagyunk.

Összesen 16 db templomot hívtam fel, mert gondoltam én is hogy megelőzöm a vitát, de ebből kapasbol három mondta hogy csókolom, amikor kiderült hogy nem is vagyunk házasok. A többinél ugyanez volt, református, "pogány" nem lehet, csakis katolikus.


Úgyhogy úgy egyeztünk meg, hogy ami az utcánk végébe van templom, oda megyünk, párom is beleegyezett, ő is azt mondta ne hivogassam fel a fél világot, mert őt pl nem zavarja és érthető is a kritérium.


Egyedül anyós problémázik ezen a témán.

2019. nov. 21. 15:05
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ateistaként se értem, hogy ha ennyire nem vagytok vallásosak, akkor minek egyáltalán a keresztelő...
2019. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó megelőzott. Miért fontos ennyire a keresztelő? Inkább bízzátok rá a gyerekre, hogy ha nagykorú lesz, válasszon magának vallást, ha akar.
2019. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha az anyósnak olyan fontos és nagy dolog a keresztelő és a keresztszülőség, akkor neki miért nincsenek megkeresztelve a kölykei?

Egyébként meséld már el, hogy a hit szerint olyant kell választani keresztszülőknek, akik a gyereket képesek tisztességben felnevelni, ha a szülőkkel valamilyen baj történne. (Ne adj' Isten!) Erre pedig az 50-es alkesz férfi alkalmatlan minden szempontból.

Nekem is baromi primitív anyósom volt (szerencsére már múltidő), az meg a 6 hónapos gyerekemre azt mondta, hogy azért alszik sokat a baba, mert "megverték szemmel"!

Szóval vannak ilyen "főnyeremények", ne foglalkozz vele, füleden be-füleden ki, ne akard semmiről meggyőzni, mint ha ott sem lenne!

2019. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem fontos, hogy meg legyen keresztelve, az én családom vallásos, mi így nevelkedtünk és ezt a nevelési elvet szeretném alkalmazni én is. Tehát az nem is kérdés, miért kellene megkeresztelni. Mert az anyja apja így döntött. Inkább az a kérdés, miért zsarolja a saját fiát érzelmileg, vagy miért akar ebbe beleszólni, ő, aki egyetlen percet sem töltött katolikus templomban. Tehát, szerintem, vagyis én úgy gondoltam, amelyik családban (ami áll 16 tagból), egyik tag sincs megkeresztelve, nekik ez miért fontos vagy miért felháborító hogy tőlük senki se lehet keresztszülő?


Párom nincs, ő azt mondja, ha tehetné gyerekként megkeresztelkedett volna, most már felnőtt fejjel nem akar, de a gyermeknevelesi téren egyezik a véleményünk, és az ötletet ő is támogatja. Mármint a keresztelést.


Én sem értem, ha fontos anyosnak a keresztelő, hogyhogy egyik gyereke sincs megkeresztelve..

2019. nov. 21. 15:49
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"Igazat is adott nekem, de azt mondja nem akar ebből is veszekedést..."


Na ez itt a legfőbb probléma. Márpedig szépen erőltesse meg magát és álljon ki maga és te melletted a nem éppen ép eszű családjával szemben. Mi az hogy nem akar veszekedést? Ők már most veszekednek veled, az nem zavarja? Hogy a drága anyukája rajtad vergődik? Eszem megáll az ilyen férfiaktól. "férfiak"..... Aki a saját anyjával nem mer szembe menni az az én szememben nem férfi, hanem egy 6 éves anyuci szoknyája mögé bújó kisfiú.


Itt neked semmi további teendőd nincs, nem kell felvenni anyukának a telefont, stb, szépen irányítsd ha rajtad pattog a fiához, hogy beszélje meg akkor szépen vele, és ha szerencséd van egyszer megemberelni magát a férjed és megmondja a tutit anyucinak és a testvérének is.

2019. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!