Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módon lehetne ezt úgy...

Milyen módon lehetne ezt úgy kiküszöbölni hogy ne legyen belőle vita?

Figyelt kérdés

Tudom még korai ennyire előtervezni de a karácsonyról lenne szó. Páromnak a szülei külön váltak.Az apukájánál 24.-én lenne ilyen családi vacsora (hozzám meg majd jönne este 10-kor) azzal nincs is bajom,hogy elmegy de Szenteste van és szeretném ha velem is lenne meg az én családommal is.

Hiszen 25.-én megyek vele a mamájához mert ott meg családi ebéd lesz az anyukájánál meg 26.-án lesz megint családi vacsora. Nem tudom hogy tudnám neki elmagyarázni hogy ez nekem milyen rossz.Ő akkor akar átjönni amikor már igazából alszunk.

Hogy tudnám kicsit megértőbbé varázsolni?



2019. nov. 24. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem elég ha 25én elmentek a mamához? Ott lesz gonolom az anyuka is. 24-én apuka letudva.

26-tól pedig végig együtt tudnátok lenni. Mondd el neki őszintén, hogy szeretnél vele lenni, nem csak az ő családjával. Aztán csináljatok valami közös programot.

2019. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Mivel külön éltek ezért mindenki legyen a saját családjával. 24-én az apjaval. Este már ne menjen hozzatok. 25en ha akarsz elmész..., de akkor veletek mikor van? 26-án tuti nem mennék...
2019. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hiába mondom meg neki hogy ez nekem nagyon rossz hogy pont velem nincs együtt Szenteste hiszen én is megértem őt hogy a család is ott van ugyan úgy meg érthetne engem is de ő egyből felháborodik és nekem esik azzal hogy nem tud ezzel mit csinálni mert ő a családjával akar lenni.
2019. nov. 24. 18:48
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

"ő egyből felháborodik és nekem esik azzal hogy nem tud ezzel mit csinálni mert ő a családjával akar lenni"


Ezek szerint te nem sokat számítasz neki!


Egy párkapcsolatban a 24-ét a pár szokta együtt tölteni, a szülöket meg a másik két napon látogatják meg, vagy mindenki a sajátját, vagy közösen, egyik nap az egyik családot, másik nap meg a másikat.

2019. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt érzem, én is ezt mondtam neki mert ha még számítanák is neki akkor legalább figyelembe vette volna azt hogy jo akkor gyere at 24.en de akkor ne este 10kor.
2019. nov. 24. 18:59
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem felesleges minden évben ezen hörögni, hogy ki kivel van 24.-én, az is csak egy nap, este érdemes a szülővel lenni, pláne ha egyedül van. Van még 364 másik nap, amikor együtt tudtok lenni. Had legyen már a családjával egy családi ünnepen. Nekem a férjem is átment mindig szenteste, nincs ezzel semmi baj. Tavaly a lányunkkal ment, én meg itthon maradtam az én családommal. Esetleg lehet délelőtt, délben, délután is karácsonyozni 24.-én, szerintem most nálunk is ez lesz, mert tuti átmennek férjem szüleihez idén is.
2019. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én ezzel nem értek annyira egyet van nekem is neki is csaladja, de a szenteste az a kettőnk ünneplése, a karácsony meg a masiknak a családjával történő ünneplés.
2019. nov. 24. 19:13
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Bocs de te is a csaladoddal vagy 24-én... Majd akkor kell másképp lennie ha osszekoltoztok. Akkor menj te is vele az apjahoz 24en. Ugye h neked sem tetszene, mert akkor a te szuleiddel nem vagy?
2019. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Most akkor ajanlom olvasd el megint amit kiirtam mert o nem csak 24.en van a csaladjvala hanem 25.en meg 26an is ennek ellenere velem meg a csaladommal semmikor sincs mert mire ide er hozzank este 10 van es addigra mar mindenki alszik masreszrol meg ha en elmennek 1 napot sem lennék a csaladommal mig o 3mat is
2019. nov. 24. 19:50
 10/20 anonim ***** válasza:
19%

A szomorú, több évtizedes tapasztalat szerint a birtokló magyar anyák-nagyanyák, nők és feleségek, barátnők és leendő feleségek - tisztelet a kevés kivételnek - hónapokkal előre bebetonozzák, némi szXrkavarás és iszpabirkózás után hogy ki hol fog - szerintük - karácsonyozni.


Ez már régen nem a Szeretetről szól, vagy a Családról, hanem egyszerű, ocsmány manipuláció és akaratharc, ja és úgy, hogy "ne legyen belőle gond". Lesz. Minden családi cirkuszban van gond, még ha a felszínen mindneki mosolyog, akkor is. A mélyben ott a seb.


Nézd, van, ahol megvannak a szokások: 24-én ez és ez itt eszik, 25 -én ez és ez ide vándorol, 26-én a maradék.

Nem kell itt magyarázkodni, hanem odafigyelve a másikra próbáljatok meg alkalmazkodni egymáshoz.


Jól értelek, hogy te úgy akarsz mindent megszervezni, hogy neked jó legyen és amikor a másik jönne, akkor te már alszol? Nem lehetne esetleg 27-én aludni inkább, a családi béke kedvéért?

2019. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!