Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módon lehetne ezt úgy...

Milyen módon lehetne ezt úgy kiküszöbölni hogy ne legyen belőle vita?

Figyelt kérdés

Tudom még korai ennyire előtervezni de a karácsonyról lenne szó. Páromnak a szülei külön váltak.Az apukájánál 24.-én lenne ilyen családi vacsora (hozzám meg majd jönne este 10-kor) azzal nincs is bajom,hogy elmegy de Szenteste van és szeretném ha velem is lenne meg az én családommal is.

Hiszen 25.-én megyek vele a mamájához mert ott meg családi ebéd lesz az anyukájánál meg 26.-án lesz megint családi vacsora. Nem tudom hogy tudnám neki elmagyarázni hogy ez nekem milyen rossz.Ő akkor akar átjönni amikor már igazából alszunk.

Hogy tudnám kicsit megértőbbé varázsolni?



2019. nov. 24. 18:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Latom te sem vagy figyelmes olvasó a párom jonne 24.en este 10kor az apjatol es mivel nálunk nem all meg az elet a szuleim dolgoznak es muszaj nekik pihenni igy mar mindenki aludni fog mire o betorpan, teszem hozza semmit sem az en javamra csinalok úgy hogy jo legyen lany vagyok 24en en is a csaladommal vagyok o meg az apjaval de szeretnem hogyha nem este 10kor jonne at hozzam mikor mar alszunk hanem hamarabb hogy velem meg a szuleimmel is tudjon egy kis idot lenni masnap meg ugye megyek vele a mamajahoz azutan meg az anyukajahoz szoval nekem ebbol semmi elonyom nincs.
2019. nov. 24. 19:54
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Ezek szerint te a családoddal élsz még. Amikor én így voltam, kérdés sem volt, hogy szenteste mindenki a családjával van. A maradék két napban úgy oldottuk meg, ahogy tudtuk. Ti még nem vagytok egy család. Most, hogy már külön élek a párommal, “családként” funkcionálunk, közösen járjuk a rokonokat, közösen megyünk ide is és oda is. Miért kéne neki a barátnője családjával töltenie a szentestét? Ha ő mondaná azt, hogy náluk legyél 24-én este, néznél nagy boci szemekkel, hogy hát olyankor a családoddal szoktál lenni. Szerintem ezen ne legyél felháborodva. Majd ha olyan komoly kapcsolat lesz, szentestéztek együtt.
2019. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
3 éve vagyunk együtt es szeretne hogy 24en se legyek itthon.
2019. nov. 24. 20:00
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Szólj a párodnak, hogy 24.-én este 10kor már ne jöjjön. Mindenki legyen aznap este a saját családjával. Aztán 25.-én vacsorára vagy 26.-án ebédre hívjátok meg.
2019. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%

Miért, az év többi napján nem veled van?


Amúgy meg ünnepnap lesz, ha annyira akarnál, ébren tudnál maradni a pároddal éjfélig vagy akár tovább... vagy még általános iskolába jársz, hogy 10-re ágyban kell lenned?

Te sem vagy túl megértő, már nem azért. Ő nem tehet róla, hogy külön élnek a szülei. Mégis mit vársz? Hogy ne menjen el az apukájához karácsonykor, mert te inkább azt akarod, hogy a te családoddal legyen? Mégis milyen dolog lenne ez?

2019. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Senki sem lat bele a masik eletebe ahogy ti sem most vakeralhatnam hogy ez meg amaz de annyira mar nem szeretnem kiteregetni a dolgokat az a lenyeg megoldottuk a problémát este 10kor atjon hozzam masnap felalitjuk a kozos karacsonyfankat velem lesz harmadnap meg meglatogatjuk a mamat meg az anyosomat.
2019. nov. 24. 20:59
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Hiszti helyett azon kellene gondolkodni, hogy mit akarsz egy olyan embertől, aki ennyire leszrja, hogy mi van veled, és annyira az utolsó helyen állsz nála, hogy 3 napból egyet sem képes rád áldozni.
2019. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Náluk is évek óta hiszti megy a karácsonyon, főleg szenteste miatt. Mintha csak abból az egy napból állna az egész karácsony.

Mi úgy oldottuk meg, hogy 24-én csak mi vagyunk. 25 egyik család, 26 másik család. Anyósom és apósom elváltak, hozzájuk egy nap megyünk, így jártak.


Nem írtad, hogy együtt éltek-e, de úgy veszem ki, hogy nem. Amíg nem költöztünk össze, szenteste mindenki a családjával volt, aztán egyik nap együtt itt, másik nap együtt a másik családnál.

Este 10-kor nem lenne pofám sehova sem menni.

Én elgondolkodnék, mennyire vagyok fontos a másiknak.

2019. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

MÉG MINDIG NEM ÉRTEM A HISZTIT! Már bocsi,de külön éltek... Ti MÉG nem vagytok egy család! Nem kell együtt karácsonyozni.

Oke, megertem hogy vele akarsz lenni. És örülök h megoldást találtatok. De! En tuti h nem mennek a pasim csaladjahoz es ő sem jonne hozzánk...

Ha majd külön lesztek, ez akkor lesz lényeges kérdés. 24 egyutt. 25itt 26ott..kövi évben csere. Viszont az nem elvárható tőle h te menj minden nap, ő meg nem akar. Ez figyelmeztető jel.

2019. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha pasi lennék,simán kidobtalak volna karácsony előtt így egyúttal.Nem lett volna nehéz,16 éves csajok még totál értetlenek.
2019. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!