Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg észérvekkel...

Hogyan győzzem meg észérvekkel, hogy elmenjen pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Szóval, a kapcsolatunk eléggé mélyponton van. Depressziós, hangulatember miegymás. Talán segítene, ha elmenne pszichológushoz. Először azt mondta, nem akar.

Találtam valakit aki hétvégén rendel, arra gondoltam elmehetne párszor (havi 2 alkalom 6 E ft, ez is jobb mint a semmi).

Anyagilag nem lenne megterhelő neki. (Heti 2 alkalmat is ki tudna fizetni, ha nagyon akarná)

Szeretném ha elmenne. De nem tudom, mit mondjak neki? TEljesen titokban történne, sem a munkahelyén sem a baráti körében nem derülne ki. (Ettől fél, hogy majd mások megtudják!)


2010. júl. 19. 10:31
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Attól, hogy hangulatember, neki is kell alkalmazkodnia. Én is megtettem. És én nem azért akarom elküldeni dokihoz, mert nekem úgy könnyebb a lelkiismeretem.

Szeretem, és segíteni szeretnék neki. Mert segítségre van szüksége. Az, hogy benne hagyom a sz*rban, nem segítség.

Nem te élsz vele együtt, te könnyen mondod hogy "jajj ha meg akarod változtatni, nem szereted igazán".

2010. júl. 19. 12:41
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

De értsd már meg,hogy a depresszió betegség.Az pedig amiket Te leírtál nem utal semmiféle betegségre,csak egy nagyon nehéz természetű önző emberre.A párod nem beteg,hanem egoista!Ez sajnos nem gyógyítható.Alkalmazkodni bizony mindenkinek kellene aki párkapcsolatban él,de sokan mégsem képesek erre,és csakis a másiktól várják ezt el.Mi ez na nem egoizmus?Ha mondjuk megbeszélitek,hogy egy számára fontos helyre elmentek és Te behisztizel akkor otthon maradtok mindketten?Próbáld ki,hátha működik visszafelé is.Ordíts vele ha rossz kedved van,szidd őt ha mérges vagy tök mindegy kire,húzd a pörköltes lábast a fejébe mérgedbe ha beütötted a könyököd...stb.Elviselné ezeket tőled?

Egyszerűen kérdezd meg,hogy hajlandó-e változni.Ha úgy érzi nem tud,akkor hiába harcolsz,szélmalom harc lesz,és vesztesen kerülsz ki belőle megalázottan,boldogtalanul,csalódottan.

2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, de ha sikerül rádumálnod a pszichológusra, egy dologban biztos lehetsz: rá fog jönni magától azokra, amiket én leírtam, és úgy lelép, hogy csak úgy porzik utána a közös életetek.
2010. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Semmit nem veszítene....

Nőbe is szörnyű aki hisztis,de pasiba,ez apasas egy elmebajos egoista hisztérika a leírt jellemzés alapján.

Úgy elhajtanám,hogy utána sem néznék,belőlem aztán nem csinálna hülyét.

2010. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Észérvekkel sehogy. Az érzelmeire hass!
2010. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Este kiderül mit szól hozzá.

Én a párterápiára is vevő vagyok, ha neki úgy jobb, hogy együtt legyünk bent, én bevállalom.

2010. júl. 19. 16:35
 27/27 anonim ***** válasza:
Senkin sem lehet akarata ellenére segíteni. Ha neki így megfelel, legfeljebb hagyd magára a hisztis időszakokban.
2010. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!