Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az ha valaki gazdag,...

Miért van az ha valaki gazdag, mindjárt nagyképűnek, bunkónak hiszik? (fenyegtik. Irigykednek stb. )

Figyelt kérdés
Apámat nem valami sokan kedvelik.. Már fenyegették.. stb azért mert keményen dolgozik dolgozott valamiért, azért miért kell ezt csinálni? Sőt egyből megbélyegzik, pedig ha ismernék akkor rájönnének, hogy rendes. ő is szegény volt fiatal korában.. tudja hogy mit jelent az a szó. És Engem is elítélnek.. Kapok hideget meleget.. apuci kicsi elkényesztetett lánya .. Pedig én is segítek mindenbe, nem várom el csak adják a pénzt.. Pedig olyan jó lenne egyszer normális életbe bele csöppeni..:( Köszönöm a válaszokat. 17L
2010. júl. 19. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert féltékenyek.

Apukád is keményen dolgozik, talán ők is keményen dolgoznak, de mégse érnek el olyan dolgokat, mint apukád...

2010. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

mert 10-ből 8-9 tényleg az.

egyébként nem kell általánosítani,nem mindenki olyan azt tudom.

az emberek hülyék, azt nem értem ,hogy miért kell egyből fenyegetőzni hiszen nem is ismerik-.-

én max csak nem barátkozok velük mert azért egy tök átlagos vagy éppen szegény család,vagy személy-meg egy milliomos család/személy között nem is tudom hogy lehet barátság(?):S

nekem volt egyszer egy gazdag barátnőm, de megromlott vele a kapcsolatom pontosan emiatt-mert én vagyok az átlagos ,ő pedig a gazdag.

2010. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Hát figyi a mi szomszédunk is ilyesmi. Fiatal korában szegény, most már igen jómódú, és tény napi 20 órát kell neki melózni, tehenészete van, szóval neki tényleg nincs se szombat se vasárnap se ünnep. Viszont szemmel láthatólag rázza a rongyot ha kijön egy új bmw ő biztos az elsők között van, és ezzel nyilván irigységet vált ki. Meg aztán az tény és való, hogy a mai újgazdagok között nem sok a becsületes. Ha a te apád az, akkor egyszerűen egyik füleden be másikon ki, mást sajnos nem tehetsz.
2010. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ez h*lyeség!! miért nem lehet úgy kezelni egymást mint egyenrangút?? miért kell minjárt általánosítani, épp ezért nem hozzom el a 1-2 barátnőmet mert ők szegényebbek, mert ha megtudnák vége lenne a barátságnak.. máshogy állnának szerintem a dolgokhoz és ez zavar.. Anyuék is kérdezik miért nem jönnek ide? Mert nem akarom ennyit mondok, félek ettől.. hogy utána meg nem úgy viszonyulnának hozzám.. Értitek?
2010. júl. 19. 15:16
 5/20 anonim válasza:
83%

Így van, irígyek, féltékenyek, de ezért meg Te ne ítéld el őket. A páraommal mi is keményen megdolgozunk mindenért (főleg ő, én jelenleg itthon vagyok az egy éves kislányunkkal), és persze jókor voltunk jó helyen, de vannak olyanok, főleg a rokonság között, akik csak azt látják, hogy jól megy a sorunk, azt nem, hogy mi van e mögött. Pedig szegény férjem annyiszor fontolgatja, hogy a jó pénz nem éri meg ezt a hatalmas felelősséget, de abbahagyni nehéz lenne, sok a hitel (ház, autó), szeretnénk nyugodtan élni.

Te csak légy kedves, türelmes és őszinte: mondd el, hogy kőkemény munka van a pénz mögött, de ne légy kioktató, hogy másnak is menne, ha... Az nagyon szíven ütheti az embert, és nem tenne Téged vagy a családod szimpatikussá.

2010. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Apunak tiszteséges munkája van.
2010. júl. 19. 15:18
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
azért, mert az emberek általában rossz indulatúak és féltékenyek. van, aki jó szakmát tanult, van aki tehetséges, van aki jókor volt jó helyen, van akinek szerencséje volt-van és van aki mindez egyszerre. de van, aki semmi, hiába dolgozik. sajnos ez a világ ilyen. ha más vagy, ha jobb vagy, ha gazdagabb vagy, ha okosabb vagy, ha szebb vagy rögtön te vagy a rossz. sajnos ez ellen semmit nem lehet tenni, max elengedni a füled mellett és élni tovább boldogan úgy,hogy csak azokkal törődj, akik elfogadnak ilyennek, aki azért szeretnek, amilyen vagy.
2010. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ember nem tud túllépni a féltékenységen.

De azt kell hogy mondjam, hogy ilyenkor talán a gazdag embernek kell sokkal jobban odafigyelnie.


Magam nevében beszélek, mert nem túl jók az anyagi körülményeink, bár ezért sosem utáltam mást, akinek pedig jó, inkább próbálok örülni neki.


De rengeteg dolog van, ami bizony rosszul esik. Volt egy gazdag barátnőm, rengeteget voltunk együtt, szerettük egymást. (nem emiatt ért véget a kapcsolatunk, ezt az elején tisztázom).

De nagyon sokszor rosszul esett, amikor pl. órákon át beszélt arról, hogy milyen jó helyeken járt, miket látott, milyen fantasztikus volt, és hogy egy évben háromszor mennek nyaralni, miközben én soha nem voltam még Magyarországon kívül, pedig nagyon szeretnék (régész szeretnék lenni, és rengeteg helyre el akarok jutni), de nem tehetjük meg.

Vagy amikor elmentünk vásárolni, és ő 1000 db ruhát felpróbált, én is egyet-kettőt, de tudtam, hogy sosem vehetem meg őket, és ő elkezdett áradozni, hogy milyen fantasztikusan áll rajtam.


Ilyenek. Tudom, hogy nem akart rosszat, de nagyon tudnak fájni az ilyen dolgok. Óvatosnak kell lenni, sok ember erre nagyon érzékeny. Azt látják, hogy neked mennyivel könnyebb az életed, megteheted, amit szeretnél, olyan ruhákban járhatsz, ami tetszik, nem olyanban, ami olcsó, utazhatsz, tanulhatsz (én pl. ezért nem tanulhatok nyelvet , mert nincs pénz tanárra, vagy nem játszhatok hangszeren), majd ha dolgozni fogsz, akkor is könnyebb elkezdeni egy tőkével, vagy ha a szülők támogatnak a különköltözésbe, míg sokan 25-30 évesen is a szüleikkel élnek, mert egyszerűen nem tudnak elköltözni.


Neked kell megértőnek lenned, hogy a szegény embernek bizony sokkal nehezebb. Akkor is, ha a pénz nem boldogít. De ők azt látják, hogy mivel érdemelted ki te azt, amiért nekik vért kell izzadniuk, te pedig kérés nélkül kapod.


Próbáld meg ebből a szempontból nézni őket, és nem haragudni, amikor bántanak emiatt.


Barátkozni pedig olyannal barátkozz, aki el tudja fogadni, hogy gazdag vagy.

2010. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem is szinte a nyomorból küzdötték magukat fel a szüleim, és ránk is nagyon sokan irigyek, pláne a rokonság, de engem nem izgat.had irigykedjenek,ha jobb dolguk nincs.én meg büszke vok a szüleimre és próbálom meghálálni nekik azt a rengetek szeretetet és jót amiket adtak nekem.

szerintem ne foglalkozz az ilyen emberekkel

2010. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
2010. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!