Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért arra irigykednek, aki...

Miért arra irigykednek, aki nem is annyira gazdag?

Figyelt kérdés

Ismerősöm nem gazdag, Ő úgy mondja, hogy "jobban élek, mint az átlag ennyi." És mondja, hogy sokan irigykednek rá, ha nem is mondják neki, de volt már sokszor, hogy szomszédja célzott rá, hogy " de mi szegények vagyunk, te meg gazdag..."

Annyi, hogy van egy kis cége, és rendesen dolgozik benne, meg van egy középkategóriás kocsija, meg egy nagy háza.

A szomszédjának meg kis háza, használt suzukival, ja meg sokat költenek a cigire, alkoholra. Ismerősöm meg csak arra költ, ami tényleg feltétlen kell neki.

És nem érti, hogy miért Ő rá irigykednek, mikor nem is gazdag.

Azt mondja akkor megértené, ha a Rózsadombon laknak és 3 10 milliós kocsija lenne, meg quad, meg motorok, úszó medence.

Miért arra irigykednek, aki nem 8is IGAZÁN gazdag?


2011. márc. 20. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert az igazán gazdagok olyan elérhetetlenek.
2011. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert pl. aki olyan szegény mint a templom egere annak az átlagember is (vmi kicsi lakás, minimálbér) gazdagnak számít.
2011. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mert buták.nekem volt munkatársam(nem ugyanazt a munkakört láttuk el)aki arra is irigy volt,hogy jó kajákat eszem,és egy tizessel több a fizetésem az övénél,pedig gazdag én sem vagyok.a cigit meg a piát ő is megvette magának rendszeresen,de,hogy abból a pénzből egészséges kaját vett volna magának(amivel még az orvost is meg tudja spórolni)vagy más értelmes dolgot,áááá az hülyeség,inkább irigykedett....
2011. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is megkaptam már jó párszor, ráadásul barátnőimtől, pedig még diák vagyok, így nem is a saját keresetemre irigyek, hanem a szüleimére. Mindig azzal jöttek, hogy nekem mennyivel egyszerűbb, sosem voltak anyagi gondjaim, én nem érthetem ezt meg azt... külföldön nyaralok, ide megyek egy hétre meg oda, de azt mindig elfelejtik, hogy végig dolgoztam az összes nyaramat, amiből aztán elmentem két hétre külföldre táborozni, avagy egy hétre a párommal nyaralni... Nekem ezek iszonyat rosszul esnek, hiszen édesapám 250 km-re dolgozik értünk, édesanyám pedig a tanultságához képest abszolút "lekicsinylő" munkát vállalt el azért, hogy jó/átlagos életünk legyen, tanulhassunk stb. Bátyám és én is dolgozunk egyetem mellett, nyári szünetekben is. Nem vagyunk gazdagok, de jól élünk, mert teszünk érte. Az aki otthon ül, és nem is akar dolgozni vagy spórolni, ha szerez 5 ezer ft-ot azt rögtön elveri valami bulira, NE legyen rám irigy, mert abszolút nem csinálok/csinálunk olyat, amit más ne tehetne meg! Én azért tehetem meg hogy a spórolt pénzemből külföldön nyaraljak, mert azt a nagyon kevés keresetemet és ösztöndíjamat szépen összerakom, és nem bulizom el hétvégente. Így megtudom venni azt, amire éppen szükségem van. Ha erre valaki irigy, akkor csak büszke vagyok magamra, mert mint említettem semmi olyat nem teszek, amit más ne tehetne meg, egyszerűen csak spórolok/spórolunk. Inkább magyarázd meg ennek az ismerősödnek, hogy legyen ő is büszke erre, és ha leállna kötekedni a szomszéd, akkor mondja el neki még is hogy csinálta, és hogy nyitva a kapu előtte is...
2011. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóival teljesen egyet értek. Anyumra a saját főnöke irigy, azt mondta, hogy ő még soha nem volt all inclusive ellátáson, bezzeg anyáék meg csak oda mennek, szerintem ez már szánalmas, mikor minimum 3kocsija (köztük sportkocsi), nagy ház stb-je van, és még ő irigy.

De rám is irigy mindenki, mert minden évben megyünk nyaralni, és általában külföldre, pedig igen sokat dolgozom, mellette fősulira járok, és még a lakás hitelét is fizetem, igen szerencsés vagyok, hogy a szüleim ahol tudnak segítenek, de mindenért én dolgozok meg, és spórolom rá össze a pénzt.

Jó lenne ha ezek az emberek inkább a pénzhez való hozzáállásomat, a takarékosságot, a gyűjtögetést, a kitartást irigyelnék, mint a nyaralásokat, vagy más, más számára luxus dolgot.

2011. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy hajléktalan pedig, akit megszánsz 50 forinttal, terád irigy.
2011. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akinek már cége van az nem szegény, főleg ha jól megy a cég.

Az hogy középkategóriás kocsija van még nem jelent semmit, nekünk is középkategóriás van csak hogy 13 éves.

De van olyan ismerősöm akinek kis kategóriás kocsija van, de az övé 4-5 éves.

2011. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"Akinek már cége van az nem szegény" De nem is gazdag...
2011. márc. 23. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!