Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt akiknek sikerült...

Vannak itt akiknek sikerült elköltözniük otthonról, a rossz családi helyzetükből amint betöltötték a 18-at? Hogyan sikerült, és azóta hogy alakult az életetek, megérte meglépni ezt?

Figyelt kérdés

NEM az én élethelyzetemről van szó, én 21 éves vagyok, kollégiumban élek és jó a kapcsolatom a szüleimmel. Csak megihlettek az itteni válaszok, amiben minden 17-18 éves tininek akinek rossz a családi helyzete, azonnal azt mondják hogy költözzön el azonnal, hiszen semmi nem tartja vissza, nagykorú, vagy pár hónap múlva az lesz.


A saját tapasztalataim alapján ez nekem nem igazán lett volna kivitelezhető. 18 évesen még 11. osztályos gimnazista voltam, ha el is megyek dolgozni, kb heti 20-25 órában tudtam volna, és az is iszonyú fárasztó lett volna, hiszen 8-15/16 óráig bent voltam az iskolában, és még utána jártam volna dolgozni. Mivel nulla végzettségem volt, ez se fizetett volna úgy hogy Budapesten (ahol éltem) teljesen önellátó legyek, kollégiumba pedig nem vettek volna fel, mert túl közel laktam az iskolához. Megtakarításom szintén nem sok volt, és olyan barátnőm sem akihez átmenetileg beköltözhettem volna.

De ez csak az én életem nyilván, nem gondolhatok minden körülményre és nyilván aki megélte ezt, máshogy fogja látni. Úgyhogy ha van valaki akinek sikerült, kiváncsi vagyok hogy csináltátok, mit gondoltok erről?


(Főleg azokra gondolok akik az utóbbi 5-10 évben csináltak ilyet, igen, az én nagyapám is eltartotta 20 éves korára az összes testvérét '45-ben szakmunkásként, de ma ez már nem annyira reális)


2019. dec. 2. 21:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Màr koràbban is dolgoztam diàkmunkàsként, szóval volt megtakarítàsom amiből albiba tudtam menni. Nem sokkal a 18 szülinapom utàn bejelentettem és elköltöztem. Azóta esti suliba jàrok 2.éve, most vagyok érettségi előtt. A munkàmból még albizva is sokkal jobban élek mint eltartottként ezelőtt. Abszolút életem legjobb döntése volt
2019. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!