Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rövid időn belűl elveszíten...

Rövid időn belűl elveszíten több hozzátartozót? Hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

3 hete halt meg a sógornőm,amit hatalmas tragédiaként élek-élünk meg,most pedig az anyukám haldokol.

Úgy érzem nem bírom ezt a terhet már.nem szeretnék gyógyszereket szedmi,van egy 8 éves kislányom akit fel kell nevelnem.

Az érdekelne hogy ski rövid időn belűl veszített el több szerettét az hogy bírkózott meg vele?

Hogy élte meg az egészet?


2019. dec. 3. 06:00
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Sajnálom. Sok erőt neked!

2 éven belül elveszítettem a férjem és anyukám. 4 év kellett összeszedni magam. Nem egyszerű.

2019. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem feldolgozni kell, hanem gyászolni. Mint régen. Sok erőt!
2019. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha valaki meghal,neki már csak jobb.Elvileg,ha nincs semmi a halál után.A saját halálom ezerszer jobban paráztat.

Túl kell lépni,és kész,ez sajnos az élet velejárója.Építs magad köré jó embereket,akik meghallgatnak,és tudsz velük társalogni,és ne legyél egyedül.

2019. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Hosszú idő kell a feldolgozáshoz.


Nekem ez a könyv segített valamennyit, ha gondolod, rendeld meg te is.


[link]

2019. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom és nagyon sok erőt neked!

Hagyd magadat gyászolni, de ahogy mondod, a kislányodat nevelned kell, tehát erősnek kell lenned. Emellett ha úgy érzed nem bírod, kérj segítséget szakembertől, nem szégyen. Nekem sokat segített, hogy ki írtam a fájdalmamat levelekben, amiket az elvesztett szeretteimnek írtam. Én 19 évesen elvesztettem az Apukámat és ugyanabban az évben az egyetlen nagymamámat is karácsony szenteste. Azóta 3 év telt el és nem mondom, hogy könnyebb, csak megtanultam megbirkózni vele, új hobbikat és új rutint vezettem be az életembe. Ez segített, meg hogy nem féltem segítséget kérni.

Meríts erőt a kislányodból!

Kitartás!

22/N

2019. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Majdnem napra pontosan egy év különbséggel halt meg anyukám és apukám, majd rá egy újabb évre keresztanyám (anyu testvére). Anyu beteg volt, apu viszonylag váratlanul. A család az ami átlendített a gyerekem, aki miatt folytatni kell és kezembe akadt egy nagyon jó könyv(ek), amit akkor olvastam el: dr.Michael Newton: Lelkünk útja I., II., III. A mai napig úgy gondolok rá, hogy valamerre előre mentek és most ott vannak (de nem haltak meg). Nem is tudom másképp, hogy lehetne ebből felállni.
2019. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom :( éppen ma van az apukám halálának az évfordulója, 13-án lesz anyué. Így haltak meg szinte egyszerre... iszonyú volt, sőt még most is az. pszichológushoz jártam, és sokat segítettek a gyerekeim.

meg kell tanulni gyászolnod, elfogadni a megváltozhatatlant . Együtt élni a fájdalommal, ami az évek során halványulni fog.

2019. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Az üresség ami fáj, anyám is szenved.. Már nem tud beszélni, le van benulva... Úgy érzem hogy a halálos ágyán fekszik...


már részben gyászolom, de a hiány az hogy nincs az a legrosszabb...


De van feleségem, a hónapban új házba költöztünk, dolgozni kell stb.. Anyám is azt akarná ne szenvedjek miatta.. Mikor este egyedül vagyok csak ő jár a fejemben. Szeretem nagyon, de sok választásom nincs.

2019. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Szakember segítségére van szükséged! Nélküle csak ideig-óráig maradsz talpon.


Nekem 3 éve kellett megszakítani a terhességem, mert az orvos kismedencegyulladással kezelt és nem vette észre, hogy terhes vagyok. Ekkor voltam 10 hetes. A beavatkozást követő héten meghalt a nagymamám. Rá egy évre a férjem nagymamája.


Azt hittem erős vagyok és megoldom magam. Eltelt 3 év és beleroppantam abba, hogy nem gyászoltam el őket. Terápiára járok és még fogok is.

2019. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
20 éves koromra már nem voltak szüleim. Csak mamám. Tesóm nincs,a barátok suli után eltüntek,de mindenkit egyedül gyászoltam,mégcsak nem is mutattak részvétet,nem élik át.végül mamám is meghalt,senkim nem maradt,szó szerint egy évig ügy éreztem szellem vagyok.mintha nem látnának az emberek. Aztán kapcsolatom lett .1 év múlva egyszerre halt meg anyja és mamája,nekünk még gyerekünk se volt. Csak egymás miatt éltük túl. Már 9 éve együtt vagyunk van egy 5 éves gyerekünk. Barátokat is szereztünk. De szó szerint mintha a sírból jöttem volna fel. Nehéz hogy nincsenek gyerekrokonok, nincs családunk,minden ismerősömnek voltak szülei,testvérei,nekem senkim.ebben az idő sem segít. De remélem nagy családom lesz.
2019. dec. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!