Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsunk nővérem...

Hogyan segítsunk nővérem kislányának feldolgozni, hogy meghalt az apukája?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van itt olyan aki gyermekkorában vesztette el az apukájat?

Nővérem kislánya 7 éves, elvesztette az apukájat a napokban. A kislány és az apukája nagyon közel álltak egymáshoz, nagyon jó apa volt és, mint ember is mindenki szerette. Már elváltak nővéremmel kB 3 éve, de a kislány az apukájaval szeretett volna élni, ezért úgy volt hogy hozzá fog költözni iskola végén. Ők is jóban maradtak. A kislány azt mondja, hogy a temetésig bízik hátha meggyógyul. Mondtuk neki, hogy mitortent a korának megfelelően. A korához képest jóval értelmesebb, viszont nagyon magába fordulós. Hogy lehet neki ebben segíteni, illetve megkönnyíteni a gyászt?



2019. máj. 12. 05:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most látom hogy rossz kategóriában van
2019. máj. 12. 05:42
 2/14 anonim válasza:
81%
pazichologus
2019. máj. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
68%
Erintem jo lenne neki pl.egy allat,sok beszelgtes stb. Egyik ismerosomnek meghalt az amyukaja es o pl.kapot ey kutyat es szerintem jot tett neki
2019. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos, hogy rossz kategóriában van a kérdésed !


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9501868-kuty..

2019. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
pszichológus. én egy ilyet megfelelő képesítés nélkül nem kezelnék az biztos (ez ugye kizárja a papot)
2019. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Foglalkozzatok vele sokat és hagyjátok, hogy kibeszélje. Legyetek ott neki és kicsit tereljétek el a figyelmét.

Részvétem :(

2019. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Mikor az én papám meghalt(nagyon nagyon közel álltunk egymáshoz, együtt is laktunk). Kaptam egy plüsst, amire azt mondták, ezt a papa küldte nekem, hogy vigyázzon rám, és bármit elmondhassak neki. Olyan plüss volt, amire hangot lehetett rögzíteni, és videófelvételről rögzítettek nekem pár mondatot, amit ő mondott, így olyan volt, mintha ő beszélne hozzám. Nekem rengeteget segített.


A másik, meg hogy nem erőltették hogy beszéljek róla, de ha én akartam, akár az éjszaka közepén, mindig meghallgattak, sosem ráztak le.

2019. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
60%

Én 8 éves voltam, amikor meghalt az édesapám. A hugom 4. Nyilván nagyon nehéz egy ilyet feldolgozni, mi világ életünkben valláossak voltunk, nekünk a hit segített...

Lehet el kéne vinni egy aranyos paphoz, de nem kell semmit erőltetni.

2019. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 1 éve halt meg a párom, a gyerekeim nevelőapja. A kisebb 10,5 volt. Hozzá kötődtek sokkal jobban, ezért nagyon megviselt mindannyiunkat. Én azt mondtam hogy ő mindig itt van velünk, lát minket, csak mi nem látjuk őt. Megnéztük együtt a Coco c. filmet (a tanító neni ajánlotta feldolgozáshoz), az sokat segített neki. Amig gondolunk rá, addig ő itt van.
2019. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat . Már van kutyája , mivel többen javasolták az anyukájának , hogy a személyisége miatt jót tenne neki .

Nagyon sajnalok mindenkit aki átélte ezt azt egészet .

A beszélgetést nem erőltetjük , elmondtuk neki , hogy ha valamikor is szeretne hozzánk bármikor fordulhat . Pl . Játszik vagy ebédel és akkor hozza fel eddig a dolgot . Hogy alszik az apukája meg , hogy meghalt és ez nem igazságos . Meg miért pont az ő apukájaval történt

Mi is vallásosak vagyunk

2019. máj. 12. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!