Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valaki nem kap szülői segítséget a saját lakásba?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy ki milyen házat kap, mennyi pénzt tettek félre a szülők a gyerek születése óta, vagy esetleg ha minden kötél szakad adnak önerőt...


De most ne gyertek ezzel a mai motivációs bullshit szöveggel, hogy minden csak rajtad múlik, meg bármit elérhetsz, amivel a sztárok teleszedik a zsebüket...


Bennetek nem törik össze egy világ, amikor ábrándoztok egy nagyon kompromisszumokkal teli házról, ami csak messzi álom, erre jön az áradat, hogy ez meg az a huszonéves a nagy semmire kapott ennyi meg annyi millió forintot a szüleitől, és költözhet be a lakóparkos lakásába.


Múltkor is láttam egy kérdést az emberek kategóriában, hogy szülők gyűjtögettek, és a fiatal diplomaosztójára szerették volna már a kész házat átadni... Ilyenkor teljesen összetörök, hogy nekem egy falusi parasztház is még milyen távol van, hogy összejöjjön.


*a kérdésem nem azokhoz szól, akik már rendelkeznek ingatlannal, hanem a fiatalokhoz, akik most próbálnak boldogulni*


2019. ápr. 25. 13:40
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Ja, és nem sajnálom tőlük. Inkább arra irigykedek (de nagyon-nagyon), hogy nekik milyen tudatos, sikeres, jó szüleik vannak, hogy így segítenek elindulni őket az életben. Főleg a mai katasztrófális viszonyok között.
2019. ápr. 25. 13:42
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Az én ismerősi körömben nem volt jellemző, hogy kaptak lakást vagy házat. Egy-két szerencsés volt, de ők sem a szülőktől kapták, hanem más rokon hagyta rájuk. Van, akinek segítettek bele, de nem tudtak neki egy lakást megvenni.

Szóval én is, és az ismerőseim nagy része is, magunk oldottuk meg. Nem kellett semmit sem feldolgozni, valahogy ez volt a természetes.

2019. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy vagyok vele, hogy ezen nekem nincs mit feldolgoznom, nem vagyok hajlandó ezzel terhelni az életemet, ugyanis ez a fajta hozzáállás semmin nem változtat. Elfogadom, tudom a miértjeit, a hátterét a dolgoknak, sosem gondoltam azt, hogy a szüleim hibája lenne, hogy nem jól gazdálkodtak volna a pénzzel, sőt, nekik is ugyanolyan nehéz volt, mint most nekem, és azt is felfogtam ésszel, hogy nekik is csak egy életük van, és nem az kell lennoe az életük fő céljának, hogy mindent alámtegyenek!
2019. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%
Egyetlen fillért sem kaptam az önálló otthonom megteremtéséhez. Igen, én is sokáig csak álmodoztam egy saját kis otthonról, amire kénytelen-kelletlen magam raktam össze sok évnyi munkával a rávalót. Nem kellett "feldolgoznom" ezt a helyzetet, mivel sok ismerősöm volt hasonló helyzetben. Viszont abban biztos vagyok, hogy most én sokkal jobban tudom értékelni a saját otthonomat, mint az a néhány ismerősöm, akik alá a szülők adták a lakást.
2019. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%

"arra irigykedek (de nagyon-nagyon)"

Ne tedd! Rengeteg kreatív energiád elmegy erre. És az irígykedés miatt csak úgy hussannak el melletted a lehetőségek, amiket ki is tudnál bontakoztatni, és sikeres és boldog tudnál lenni. De te begubózol az irígykedés langyos és biztonságos kuckójába - ahelyett, hogy hagynád magad alkotni és előre menni...


[Idős vagyok már, sok mindent láttam és megéltem már. Láttam az irígykedésbe tönkre menni volt évfolyamtársaimat. És láttam, hogy a jó mentalitáson és az önismereten alapuló tudatos építkezéssel mi mindent el lehet érni. Ne méricskéld a másikat. Magadat fejleszd helyette!]

2019. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
82%

MEgpróbálhatnád, hogy azt teszed amit kb 1 éves korodban. Földhözba.zod magad és toporzékolsz.

Akkor bejött. lehet most is.

2019. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Feldolgozni??? Ember, nem halt meg senki, nem történt tragédia. Szüleid felneveltek és megadtak mindent amit tudtak. Vagy nekik nélkülőzniük kellett volna egy életem át hogy lakást toljanak a popod alá? Nekik is csak egy életül van. Ha lett volna miből, gondolom tettek volna félre neked.
2019. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
84%
Ezen mit kell feldolgozni? Budapesten eltunk, jo korulmenyek kozott atlagban, de kb. talan egy ismerosom kapott egy teljesen atlagos 40 nm koruli kis lakast ugy, hogy ok az atlagosnal joval magasabb szinvonalon eltek mindig is. Mas rajta kivul nem kapott. En amit akartam, azt fogtam es magamnak elinteztem, mit keseregjek?
2019. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ezen nem volt mit feldolgozni, mert magamtól is tudtam, hogy lehetőségeikhez képest mindent megadtak nekünk.
2019. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom merre laksz, de nálunk nem divat lakást/házat kapni a szülőktől, max akkor ha nagyszülőtől örököltet kap az ember. Amúgy meg, nem, nem esik rosszul, nem várom el hogy azok után hogy felneveltek, kitaníttattak még lakást is kapjak, annak rovására hogy az ő életminőségük jelentősen romoljon. Hidd el, azok vannak kevesebben akik kapnak ingatlant.
2019. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!