Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utasítottatok már vissza...

Utasítottatok már vissza keresztszülő felkérést? Vagy titeket utasítottak-e már vissza?

Figyelt kérdés
Rosszul esett az illetőnek/nektek, vagy felelősségteljes döntésnek tartjátok?

2019. dec. 6. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én örömmel vállaltam, másik felkérés pedig még nem érkezett. Jó kérdés, hogy elutasítanám-e. Biztos lenne olyan extrém eset. De rokonságom nincs, a közeli barátaim, ahol ez felmerülne a gyerekük keresztelőjekor, ők meg mind hívők ugyanúgy.

Egyébként, nálunk katolikusoknál ez a felkérés vonatkozik a nevelésre is, nem csak tiszteletbeli. És lehetnek olyan helyzetek, bár adja Isten, hogy ne legyen. Ha keresztfiam szüleivel történne valami, akkor maradnak az idős nagyszülők, utána meg bizony én. Mert más rokon náluk sincs. És a keresztszülői felkérés vonatkozik arra, hogy a szülők megbíznak bennem, mert úgy gondolkozom én is, és úgy élek, hogy akár rám bíznák a gyereket.

Nekem nincs gyerekem még, de körültekintően fogunk ezért is választani. De ha visszautasítanak bármilyen okból, akkor meg tudnám érteni. Inkább legyen olyan,aki örömmel vállalja.

2019. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem, amikor született a nővérem fia, mondták, hogy nem keresztelik meg, de, ha mégis, én leszek a keresztanyja a fiúnak. Addig is nem hivatalosan maradok az. Majd lett még egy gyerek és akkor kitalálták, hogy megkeresztelik őket. Egyik gyereknek se lettem a keresztanyja.
2020. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Visszautasítottam az unokatestvérem felkérését, mert mi sem áll tőlem távolabb, mint a keresztény egyház és intézményei - annak ellenére lett kisebb sértődés a dologból, hogy a szülők hozzám hasonló mértékben (semennyire) vallásosak. Azóta persze megbeszéltük a dolgokat.
2020. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!