Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik keresztszülők, számotokra...

Akik keresztszülők, számotokra mit jelent keresztszülőnek lenni, milyen a kapcsolatotok a keresztgyerekkel?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mivel messze élnek a barátnőmék, akinek a gyermeke a keresztfiam viszonylag ritkán (kb. évi 4 alkalommal) tudunk találkozni, a kapcsolat sem olyan szoros. A gyerkőc 2,5 éves, nem tudom, hogy ő tisztában van-e azzal, hogy én a keresztanyukája vagyok, vagy csak valami "cuki idegen, aki néha hoz ajándékot".

Karácsonyra, húsvétra, gyerek-, név- és szülinapokra persze veszek neki ajándékot (5-10ezer Ft körül), de nem tudom, hogy a jövőben hogy fog alakulni a kapcsolat.

2018. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém 3 gyermekének vagyok a keresztanyukája, a férjem pedig a keresztapjuk.3, 5, és 7 évesek.Tudják,hogy mi vagyunk a keresztszüleik,azt is,hogy mindig számíthatnak ránk.Havonta kétszer biztosan találkozunk velük,és ünnepekkor megajándékozzuk őket.Játszunk velük, szeretjük őket.Jó érzés,hogy ennyire sokat törődhetünk velük, de nagy felelősség is.Tesóm és sógornőm pedig a mi fiúnk keresztszülei , jó a kapcsolatuk, remélem így marad ez mindig.
2018. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Van egy "fogadott" keresztfiam. Azért fogadott,mert még nem ismertük egymást a férjemmel mikor Ő már a keresztapja volt. Keresztanya nincs bejegyezve. Őszinte leszek, nem nagyon tudtam eddig mit kezdeni vele. 13 éves és eléggé magánakvaló típus. Ünnepekkor ajándékoztunk, beszélgettünk. Kb 1 éve kerültünk közelebb egymáshoz. Beszélgetünk mindenről,nevetünk. Szeretnék kialakítani vele egy olyan viszonyt,hogy tudja bármi van Ránk számíthat. Idén lett még egy keresztfiúnk. Ő még picike, 7 hónapos. De vele is azon leszek,hogy közel legyünk egymáshoz. Számíthasson rám. Én azt gondolom, a keresztszülő olyan mint egy második apa,anya.
2018. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Jó annak,akinek tényleg a keresztszülője 2.anyja vagy apja.Nekem ilyenben nem volt szerencsém ilyen mértékben,sőt...
2018. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám régi barátnője a keresztanyám. Gyerekkoromban sokat látogatott minket, hozott ajándékokat ünnepekre, de amióta anyámmal összevesztek valamin 20 évvel ezelőtt, azóta tojt a fejemre a mai napig, meg messze is lakom már tőle. Ha találkoznék vele, már nem biztos, hogy megismerném. Az ő testvére a tesóm keresztanyja, vele tartjuk a kapcsolatot egymással, de csak a neten.
2018. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy keresztszülőnek lenni nem csak annyit jelent, hogy havonta egyszer posztolok egy képet Facebookra, hogy nézzétek, a cuki keresztfiam milyen nagyra nőtt! Hanem ez igenis felelősséggel jár. Én csak olyanra bíznám a keresztszülőséget, akiről tudom, hogy ha velem és a férjemmel történik valami, a gyerek keresztszülei magukhoz vennék és sajátjukként nevelnék fel.

És ez ráadásul a gyereknek is előnyös, például nekem anyukám és a kereszttestvére (ha létezik ilyen, anyu keresztszüleinek a gyerekei) nagyjából egy idősek és világ életükben mindent együtt csináltak, olyanok voltak, mint az édestestvérek. Anyának van egy bátyja is, de megkockáztatom, hogy a kereszttestévérvel még szorosabb volt és a mai napig is az a kapcsolatuk. Szóval én szerintem előnyösebb közeli hozzátartozót választani, aki akár napi rendszerességgel ott tud lenni a gyerekkel, akire rá lehet bízni, ha a szülők elmennének otthonról együtt és a gyereket csak átviszik a keresztszüleihez.

2018. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon szeretem a keresztfiamat. Igaz, évente csak párszor látom, de mindig írok neki, és ajándékokat is szoktam venni.
2018. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egy olyan kapcsolatot alakítottam ki a keresztlányommal, aki egyébként egyben az unokahúgom is, hogy tudja, rám bármikor számíthat, én mindig ott leszek neki. És nem csak a bajban, hanem úgy, mindig. Foglalkozok, játszok, beszélgetek vele, érdeklődök a napjáról, közös programokat csinálunk, tanácsokat adok neki, meg ilyenek.

28/F, ő 12 éves

2018. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mama testvére és férje a keresztszulom. Kicsinek sokat voltam náluk, viszont legalább 10eve nem hallottam róluk. Család többi tagjával tartják a kapcsolatot engem soha nem kérdeztek, úgy gondolom 10-13 évesen nekik kellett volna keresniük engem nem fordítva.... Én irigylem azokat akiknek jó a viszonyuk a kereszt szülőkkel
2018. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem sincs szoros kapcsolatom a keresztszüleimmel (anyum nővére). Gyerekként karácsonyra még kaptam az a tipikus olcsó parfüm+tusfürdő szettet de aztán anyuék megbeszélték, hogy nem akarnak többé egymásnak ajándékozni, mert "úgysem tudnak mit kitalálni". Azóta max fb-írnak az üzenőfalamra születésnapom, de már évek óta nem is láttam őket, holott 5km-re élnek.
2019. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!