Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a tesóimat...

Mit tegyek, ha a tesóimat jobban szeretik és több mindent megengednek nekik, mint nekem?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves húgom és egy 7 éves öcsém.


Én 7 évesen még csak nem is álmodozhattam arról, hogy legyen érintőképernyős telefonom. 10 évesen kaptam egy nyomógombosat. Az öcsémnek meg már 5 évesen kapott egy érintőképernyőset (Huawei y3).


A húgom már 13 évesen befestethette a haját, én most 16 évesen még mindig nem.

Neki meg az öcsémnek mindig a legjobb és legújabb cuccokat veszik, nekem általában mindig használtat vesznek.


Én nem járhatok fodrászhoz, mert a hajunkat apám vágja. És sose egyenes, sokszor belevág, nem is ért hozzá. De apám mehet fodrászho, szinte minden hónapban megy is, van, hogy az öcsémet is elviszi.


Nekem sose adnak zsebpénzt, csak hébe-hóba egyszer, míg a húgomnak heti rendszerességgel több ezret.


Én még mindig a 6-odik osztályos koromban kapott cipő van, a húgomnak és az öcsémnek két évente újat vesznek.


Tegnap előtt is ezen volt a vita: szerettem volna egy új cipőt, mert a tesómnak is vettek. Erre az volt a válasz, hogy nekem azért nem vesznek, mert én tudok vigyázni rá, és jó lesz nekem az még. (Nincs semmi baja, csak az orra van megkopva kicsit. De már látszik rajta, hogy több éves cipő, ezért akarok újat.)



2019. dec. 6. 19:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen:

Nekem 17 évesen nem volt mobilom, még nem is létezett :)

Általában anyukám vágta a hajamat - párszor elmentem fodrászhoz, de mindig elcseszték a hajamat. Amikor be akartam festeni középsuliban, elmentem és vettem színező habot vagy olyan hajfestéket, ami pár mosás után lekopik. A szüleim nem igazán örültek, de rám hagyták.

A ruháim jó része a nővéremtől és turkálóból származott. Utóbbiakat én vettem az összespórolt pénzemből, fillérekért. Néha azért kaptam újat is, de anyukám mindig beleszólt a választásomba, nem szerettem vele vásárolni.

Zsebpénzt alapból nem kaptam. Ha szóltam, hogy valamire kellene pénz, vagy kaptam, vagy nem. Nagyon extra, drága dolgokra biztosan nem.

A cipőimet én is évekig hordtam. Mi sem voltunk csórók.

Nem volt jó így kamasznak lenni, de nem haragszom a testvéremre, hogy ő több új ruhát, cipőt kapott. A szüleink egyformán szerettek minket, és - amiért nagyon hálás vagyok nekik a mai napig - támogatták az egyetemi tanulmányaimat és később segítettek a lakásvásárlásban is. Szerintem sokkal többe került nekik a továbbtanulásom, mint a testvérem ruhái (ő nem tanult tovább).

Amit előzőleg írtam, azzal az lett volna a célom, hogy kicsit próbáld a szüleid szemszögéből is nézni a dolgokat. Lehet, hogy a tesóidra többet költenek, mint rád, és hamarabb megengednek vagy megvesznek nekik ezt vagy azt, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem vagy fontos nekik. Lehet, hogy épp a jövődre spórolnak.

2019. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%

Nekem két gyerekem van, és nagyon odafigyelek arra, hogy mindenből ugyanannyit kapjanak.

Ennek ellenére gyakori a reklamálás, hogy a másik miért kap többet, jobban, nagyobbat, stb.

A megoldás nagyon egyszerű: a testvérek mindig azt jegyzik meg, ha a másik kap valamiből többet. Ha ők, azt másnapra elfelejtik.

Ez egy természetes emberi vonás, és biztos vagoyk benne, hogy Nálad is erről van szó.

2019. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!