Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az öcsém ennyire...

Mit tegyek ha az öcsém ennyire buta és vak?

Figyelt kérdés

Öcsém (25 éves) külföldön él a szüleimmel, talàlt magànak egy 20 éves kislànyt azidő alatt amíg hazalàtogattak és


aki néhâny hét ismertség utàn gondolkodàs nélkül kiment vele. (Ismerkedés estéjén mâr tesóm àgyàban aludt) Anyàêk bérlik kint a hàzat és fizetik a rezsit, ők nem adnak bele semmit. Öcsém dolgozik és eltartja a lànyt, aki arra hivatkozik, hogy azért nem dolgozik mert nem tudja a nyelvet. De nem csinàl semmi értelmeset. Délig alszik, délutàn csak nézeget meg fetreng, öcsém hazaér a 10-12 óra munka utàn, kiszolgàlja, aztàn nemi életet élnek és kezdődik az újabb 14 óra alvàs...

Nincsenek ambìciói a csajnak, nem csinàl semmit ràadàsul tiszteletlen a szüleimmel, öcsémet teljesen ellenük úszìtotta. Màr velem se beszél. A csaj úgy csinàl mintha ő tenne szìvességet azzal, hogy ott van. Mit tudok tenni, hogy kinyíljon a szeme a tesómnak?


2019. dec. 7. 21:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
16%

7: Hadd kérdezzünk már vissza, ha valami nem világos, nem lehet úgy segíteni.

És mióta élnek kint együtt?

Kinek posztolgat a kislány, kinek szánja? Talán csak az exének....?

A szüleivel mi van? Érettségizett a kislány?

2019. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi. Az szerintem egyáltalán nem relevàns információ hogy melyik orszàgról van szó. Fél éve van kint a làny. De ez miért fontos? Ìgy màr tudod is, hogy hogy lehetne észhez térìteni?

Nem, egyàltalàn nem vagyok féltékeny, van sajàt csalàdom. De tudod, ha az ember szereti a testvérét nem veszi jó néven ha kihasznàljàk, plàne ha az embernek az egyetlen kisöccséről van szó, akivel felnőtt és rengeteg mindenen együtt mentek keresztül.

Értem én hogy jó ez az anonim oldal, de elkeserìtő hogy sokan azért jàrnak ide hogy a màsikba belerúgjanak.

2019. dec. 7. 22:36
 13/32 A kérdező kommentje:
Érzéketlen vagy... El tudom képzelni hogy neked milyen csalàdi kapcsolataid vannak. Nem kìvánom, hogy légy olyan helyzetbe, hogy végignézd ahogy tönkreteszik az egyik szerettedet, de azért bìzom benne hogy valahogy megsejted majd amit érzek. Ja, és nem rinyàlok. Parasztkodj màshol! Nem vagyok ràd kívàncsi. Normális emberek válaszát várom.
2019. dec. 7. 23:01
 14/32 anonim ***** válasza:
32%
de hát kérdező! milyen tanácsot vársz? Egy felnőtt ember életébe hogy akarsz beleszólni? Nem mer senki ilyet tanácsolni, mert visszaütne rád. Hisz lehet, hogy SZERETI azt a lányt, úgy amint van.
2019. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
97%

Vajon a csaj mit gondol erről?


Exem öccse hasonlóan utált ki

engem, részben miatta szakítottam.

Akkor végeztem és frissdiplomásként nem találtam munkát, elkezdtem egy tanfolyamot. Az exemhez költöztem, a rezsibe valóban nem nagyon adtam be, de én vásároltam be, főztem, takarítottam.

Na ő azt látta, hogy én odamentem ingyenélősködni, gépezek, alszom, nem akarok dolgozni se, uszította ellenem a szüleiket, az exem. Állítólag látott engem itt-ott, hogy én szabadidőmben más pasikkal találkozom meg költöm a pénzt (kiét? A sajátom csak elkölthetem..). A legszebb ebben, hogy ő valóban rendszeresen csalta a barátnőjét.


Másrészről volt egy Japánba kivándorolt lány Masuda Eszter, ő volt ilyen, hogy férjhez ment egy japán sráchoz és a kawaii kávék, macik, tokiói helyszínek posztolásán kívül lof..szt se csinált, költötte a pasija pénzét. Úgyhogy létezik a jelenség, állítólag ők elváltak.

2019. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

Csak a szuleid tehetnek barmit is, ha veled mar nem all szoba az ocsed. (Ha jol ertettem.) Sajnos amig anyukadeknak jo ez igy, hogy ott henyel egy kis fruska, addig ugy is tovabb fizetek a berleti dija rajuk eso reszet es etetik is oket stb. Az ido azonban mindent megold majd. Ismertem hasonlo szitut es ott nem lanyrol, hanem fiurol volt szo, elkovette azt a hibat, hogy egyre szemtelenebb lett es vegul a szulok kihajitottak. Persze a "szerelme" az eleje ezt nehezen viselte, de be kellett latnia igaza van a szuloknek.

Tesodnak ha ez igy jo, akkor ha fejed tetejere allsz is, akkor se tudod eszreteriteni. Bar szerintem az a problema, hogy ha jol olvastam o se fizet bele anyudeknak a rezsibe...igy miert lenne neki azzal baj, ha a baratojenek se jut ez eszebe. En megertem, hogyte merges vagy es teged bant ez a helyzet, de annyit tehetsz, hogy 1. varod elmuljon a kezdeti langolas es magatol megoldpdjon a helyzet 2. Megirod/mondod tesodnak, hogy ideje felnonie es segitenie a szuleidlteknek, beszallni a rezsibe mert ugy illik es jo lenne ha erre rabeszelne a barinjet is, mert amenynire elnezed annak a szelfijei alapjan csak az a lenyeg, hogy ot valaki kitartsa😀. Ha van esze a tesodnak, akkor ezen elgondolkodik es zavarni kezdi.

Tesomnak soo sok eve szolnom kellett reszibe beszallas miatt. Elegge leszidtam, haborgott is, hogy dehat soha senki nem kerte, de aztan magatol adott bele utana.

2019. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, játsszuk azt, te olvasod, hogy valaki kérdezi: "hőn szeretett felnőtt testvérem egy lógós társat tart a nyakán egy másik lakásban, másik országban."

Te mit tanácsolnál neki?

2019. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
88%
Én azt nem értem, hogyha a szüleid fizetik a lakhatást és tiszteletlen velük a lány, hogy engedhetik meg, hogy továbbra is ott éljen.
2019. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
61%
Te nem tehetsz semmit. A szülőknek kéne kihajítani. Az mindjárt megoldaná a problémát. Az összeset egyszerre.
2019. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
87%

Az a helyzet, hogy nagyon sokat asszisztáltok a lánynak és családjának ahhoz, hogy kihasználhassa a családodat. Ezt kéne felismerni, mit tesztek meg neki és abbahagyni.

A tesódnak nem nagy kunszt eltartani a lányt, ha félig a szüleitek tartják el.

Érdemes lenne az öcséddel és a szüleiddel beszélgetni erről, hogy miért teszik, illetve meddig teszik.

Ha volt ilyen, mit mondtak?

A legtöbb, amit adhatsz nekik, egy új nézőpont.

Pl. ha egy 20 éves lányról van szó, aki nem önellátó, alapjában a saját családja kellene eltartsa, nem egy idegen család.

Én biztos nem venném magamhoz más gyerekét, vagy ha igen, az anyagi fedezetet is elvárnám a szüleitől.

De szülőként és testvérként is biztos, hogy nem engedném egy lány családtagomat elmenni egy idegen országba pár heti ismerősével! És pláne nem gondolnám, hogy annak az idegen családnak kellene eltartania őt. Nagyon nincsenek rendben ennek a lánynak a dolgai.

2019. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!