Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A buta öcsém lenyúlja a...

A buta öcsém lenyúlja a haveromat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kolis, de az én haverjaimmal barátkozik, és idegesítő, mert amúgy is mindenemet elveszi, elrontja. Buta és nem tud viselkedni általában, most meg felvett ilyen menősködő páva stílust is, amivel kikészít. A nyáron haveromat elhívta táborba, haverom hívott volna engem is, de nem mentem, mert nem éreztem jól magam, meg öcsém felhúzott és elmagyarázta, hogy engem nem szívesen látna. Szóval nem mentem, ott összehaverkodtak, kitaláltak idegesítő közös hülyeségeket, amit egész nyáron folytattak, amikor együtt voltunk. Most meg hívott minket haverom bálba, úgymond cserébe meghívott azért, mert sokat járt fel hozzánk és elláttuk vendégként - bár mondtam, hogy nem kell hálálkodnia. De nemvagyok bálozós, nem tudok és nem szeretek táncolni, úgyhogy semmi értelmét nem látom menni, pláne hogy öcsém is menne, aki multkor is ivott, mert mindig azt csinálja, amit a többiek... Nagyon szarul érzem emiatt magam, és félek, hogy elhülyíti a legjobb haveromat, mert én nem vagyok annyira "vicces" (idétlen) mint a buta, felelőtlen, páva öcsém. Most mit csináljak? Nincs kedvem menni, de nem hagyhatom, hogy a kedves testvérem mindentől megszabadítson ami kedves nekem.

2013. dec. 26. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Nálam is ez volt a helyzet: voltak barátaim, aztán hogy uncsim jobb nő és sokal dumásabb azonnal átpártoltak hozzá barátaim. Én amúgy 18, ő meg 16 lesz (csakhogy tudd mi hány évesek vagyunk). A napokban még örtént egy dolog ami szörnyen esett, bár mire is számíthattam volna, hisz uncsim a szebb, a vékonyabb a dumásabb, a jobb stb stb, én meg mellete egy sz*r vagyok. Szóval az volt hogy tegnap előtt átjöttek uncsimék, beszélgettünk meg minden, és egyszrcsak kap egy hívást és még teszi a nagy csodálkozót, hogy "jéé, Ervin hív"-mintha nem tudnék róluk pont úgy. Ő volt az egyik legjobb haverom amúgy, sajnálom hogy uncsim elszedte... Na és a lényeg hogy felvesi és kérdezi hogy uncsim mit csinál szilveszterkor, mert ők mennek ide meg oda h hívja őt... érted... én ott voltam uncsim mellett tőlem pedig meg sem kérdezte hogy csatlakozom-e. Itt telt be a pohár nálam és azt mondtam h őt többet látni nem bírm, mert komolyan megverem lány létemre (a fiút).


De ebből is lehet tanulni ha úgyvesszük, és lehet neked is új haverok után kéne nézni, mert aki ilyen vándorló haver és nem tiszteli a te barátságodat, az nem érdemli meg, ez az igazság. Tudod honnan veszem ezt ? Míg uncsim elvette tőlem a barátaim, én sosem tudtam. És ép azért mert ő nagyon az ujja közé csavarta őket, de az én barátaim sosem tartottak ki igazán mellettem.


Esetleg ha gondolod próbáld mg ultimátum elé állítani hogy te vagy öcséd, de ez sem fer, és nem szép dolog.

2013. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a legjobb barátomat nem akarom elveszíteni, meg nem is akarom számon kérni. Öcsémet kéne (köztünk is 2 év van) eltágítani onnét. Legjobb barátom az osztálytársam, rengeteget vagyok vele, de amikor öcsémmel vagyunk mindig mellőzve érzem magam.
2013. dec. 27. 21:47
 3/8 Dorkaaaaaaaaaa válasza:
nekem hugom van de tudom milyen ............ -_- !Hát én azt tudom mondani hogy közöld vele a tényeket stb.
2013. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én 17, ő 15.
2013. dec. 31. 11:29
 6/8 Dorkaaaaaaaaaa válasza:
Hát az cinkes....... :/
2013. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A helyzet még most is fennáll. Egy csomót lóg az öcsém a barátommal, már zenekart is csináltak maguknak. Ha valahova meghívnak, szólnak az öcsémnek, hogy szóljon már nekem is, mert nem tudnak elérni, persze ő nemszól nekem, hogy engem is hívnak, csak lelép és aszondja a többieknek hogy nem akartam menni. Ezt már 2szer is eljátszotta. A barátaimmal lóg, és ha ott vagyunk teljesen kiszorít, csinálja a műsört én meg nem tudok semmit se mondani, csak állok magamba, mert ő az érdekes. Harmadik kereket csinált belőlem, ezt elmondtam barátomnak, aki aszonta hogy gyerekes ez a testvérharc, és biztos nekem van bajom vele, de őt ne itélje meg senki azért mert az öcsém is a barátja már. Összevesztünk, megbeszéltük, de ma is hívtak, de öcsémet is, én ezért inkább nem mentem, mert csak szarul éreztem volna magam. De ezt nem csinálhatom mindig, mert akkor mindenből kizárom magam mert mindehova elhívnak mindkettőnket, de nekem már hiányoznak a barátaim és nem akarom se megbántani, se elhagyni őket... De nem örülök neki, hogy az öcsém elszedi a barátaimat, neki se tetszene, ha én az övéivel haverkodnék. Mit csináljak??? :(
2014. júl. 3. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:
1 barátot nem lehet lenyúlni. vagy a barátod vagy nem. nem lehet valakit kisajátítani. ha az öcséddel akar barátkozni, akkor tegye így.
2014. júl. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!