Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém barátnője viselkedése...

Öcsém barátnője viselkedése kissé nekem kényelmetlen, néha úgy érzem, mint ha sznob lenne. Megmondjam neki?

Figyelt kérdés

Röviden: szerintetek elmondjam öcsém barátnőjének a véleményemet arról, hogy úgy érzem mint ha lenézne minket?

Öcsém 24 éves, barátnője 19. Keveset van nálunk, hisz mindketten külön élünk már a szüleinktől, és a lány 50km-re lakik tőlünk, sokat a városunkba se jár, inkább öcsém van náluk. Amikor nagy ritkán nálunk vannak akkor nagyon jól el van a gyerekeimmel(12, 10-10, és egy másfél éves gyermekem van), mesél nekik, játszik. Amikor elkezdték tőle kérdezgetni a matekot nem zavart, mert jobban ért hozzá mint én, de mostanában mindent tőle akarnak tudni. Tőle szeretnék megkérdezni, hogy hogy van ez az egyenlet, ez hogy van németül, ez mikor volt éstöbbi(persze vagy skype-on akarják elérni, vagy facebookon kérdezik meg tőle). Főleg a nagyobbik érdeklődik többet. Ez már kicsit zavar. Amikor itt vannak akkor is állandóan kérdezősködnek. Látom a lányon, hogy már ő is zavarban van, de szerintem nem mer nekik nemet mondani.

Idén érettségizik, szóba jöttek már a tervei. Sokáig gondolkodott az orvosin, de arról lemondott, fizioterapeuta szeretne lenni. Utána néztem ennek egy kicsit. Látom sokat kell tanulni, de nagyon jól el tudna vele helyezkedni. Amivel szintén nincs bajom, de míg én csak érettségiztem 14 éve, öcsém okj-s képzésen volt addigra ő akár egy igazán jól tudna keresni, és ő lenne a főkereső a családban (persze ha együtt maradnak öcsémmel).

Néha úgy érzem mintha sznob lenne, vagy beképzelt, nagyképű arra, hogy okosabb mint én.


2017. okt. 20. 20:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
99%

Tulajdonképpen MI a kifogásod ellene, mert amit írtál, az csak pozitív.

Itt nem ö néz le téged vagy sznob, hanem te vagy féltékeny rá, mert okosabb és ezt más is látja.

2017. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
99%

Ne haragudj, de (és tényleg nem bántásból írom) de szerintem inkább neked van kisebbségi komplexusod. Eddig amit leírtál a csajról nekem csak egy átlagos érettségi előtt álló diák jön le, aki kicsit "extrább" hivatást szeretne később. "ő akár egy igazán jól tudna keresni, és ő lenne a főkereső a családban (persze ha együtt maradnak öcsémmel)."

Szerintem zavar Téged, hogy neked csak érettségid van.

2017. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele semmi gond. Csak simán féltékeny vagy.
2017. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha itt valakivel gond van, az Te vagy kérdező! Nyugodtan mond meg neki, de csak magadból csinálsz majd hülyét. És mi a rossz abban ha pl. segít a gyereknek? Vagy mondja azt, hogy "Bocsi, Anyukád pont az imént szólt le, hogy neki ez kellemetlen, így nem válaszolhatok. A legjobb ha Anyukádat kérdezed"

"Jó, de mit csináljak, ha Anya sz@rt se tud????"

2017. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

nem értem a bajod...

De még neked se késő tovább tanulni ha akarsz!!! 3 gyerekkel 36 évesen szereztem meg a diplomámat.

2017. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Javaslom vegyél egy értelmező kéziszótárt, mert fogalmad sincs a sznob jelentéséről.
2017. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Meg lehet féltékeny vagyok, és kisebbségi komplexusom van, de hogy beszéljek vele erről? Vagy várjam meg míg ő meg nem kérdi, hogy zavar e? És mondjam rá, hogy igen?
2017. okt. 20. 21:24
 8/32 A kérdező kommentje:
A sznob kifejezést valóban rosszul használtam, mert ehelyett írhattam volna a nagyképű, beképzeltet is, bár nem lenne igaz rá, mert semmire sem veri a mellét, hogy mit ért el, de néha úgy érzem, mintha azt sugallaná "én okosabb, fiatalabb vagyok mint te!", mintha paranoiás lennék. Tudom, hogy többet tud mint én, és hülye lenne erről tudomást sem venni, de az hogy már a gyerekeim sem tőlem kérnek segítséget hanem tőle az zavar.
2017. okt. 20. 21:28
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Te vagy borzalmasan buta. Miből gondolod hogy egy diák szerelemből házasság lesz és ő lesz a kis családotok FŐ kenyérkeresője? Öccséd is képezhetné magát ahogy te is.
2017. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%

"én okosabb, fiatalabb vagyok mint te!"


De tényleg fiatalabb és okosabb. Ez nem "sznobság" meg "nagyképűség", hanem tény.

Ha ez zavar téged, akkor erre nem az irigykedés a megoldás, hanem akkor fejleszd te is a saját tudásodat, és tanulj tovább.


A rossz hír, hogy fiatalabb semmiképp nem leszel nála. De ha most születtél volna meg, akkor is 1 másodperccel később lenne már a Földön több ezer nálad fiatalabb ember, szóval erre baromság parázni.

2017. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!