Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyelőre nem szeretnék családo...

Egyelőre nem szeretnék családot, miért kell folyton azt hangoztatni, hogy "kifutok az időből"?

Figyelt kérdés

A szüleim 5 éves koromban külön mentek, 2 éven át ment a huzavona a válás miatt. Utána jött az utálkozás, az egymás ellen nevelésem. Aztán jött a nevelőapám, aki először maga volt a lovag fehér lovon, de az esküvő után nagyon megváltozott. Anyám válni akar már 5 éve, de ott van az, hogy egyedül hogyan tartaná fenn magát, semmi sincs a nevén és közel az 50-hez nem sokan kezdenek új életet.

A nagyszüleimnél dettó ez van. Anyukám szülei egymás mellett élték le az életüket, mindent közösen értek el, volt olyan időszak, amikor csak mama dolgozott. Aztán egyszer arra ment haza, hogy a lakásukra ki van írva nagy betűkkel, hogy eladó... Nem értette, aztán tata közölte vele, hogy neki elege van a városi életből és úgy döntött, eladja a lakást és vesznek egy csendes helyen kertes házat. És mivel az ő nevén volt a lakás, mamának ebbe nem volt beleszólása, nem érdekelte, hogy ő nem akar menni, nem szereti a vidéki életet, mi is ott voltunk a közelben, semmi. Tata menni akart, hát mentek... Azóta is átkozza mama a napot, mikor elköltöztek, mert csak a baj van a kertes házzal.


Mindenhol azt látom, hogy a házasságok tönkremennek, vagy ha nem, nyílt titok, hogy apukának 18-20 éves lányokkal van viszonya, vagy hogy anyuka is félremegy rendesen. Én nem szeretnék így élni, nem tudnék. 4 év alatt két kapcsolatom ment tönkre, az egyik azért, mert a barátom nem fogadta el, hogy rendes karriert szeretnék, a másik pedig azért, mert a barátom folyamatosan megcsalt a bulikban, és állította, hogy "a részeg szex nem számít megcsalásnak".


23 éves vagyok, úgy érzem, semmivel sem vagyok elkésve. Egyelőre a fő céljaim azok, hogy utazzak, dolgozzak, és emlékeket szerezzek. Ismerkedek nyilván, szoktam randizni és szexelni is, de nem gondolkozok olyasmiben, hogy összeköltözés, esküvő, család. Annyi minden van, ami boldoggá tehet. Közben otthonról azt kapom folyton, hogy mikor viszek már haza valakit bemutatni, bezzeg az unokatestvérem már a 3. gyerekével terhes, pedig csak pár évvel idősebb nálam, XY is férjhez ment a tavasszal, stb. Eddig azzal védtem ki, hogy egyetemre járok, hová házasodjak még. De most végeztem, és azóta van ez, hogy "mire várok". Előre félek a karácsonytól is...


2019. dec. 11. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

23 éves ember még maga is gyerek.

Ugyan minek kellene gyereket vállalni?


Előbb élettapasztalatot kellene gyűjteni,meg némi egzisztenciát alapozni.


Nem állatok vagyunk.

2019. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normálisan gondolkodsz, nem kell figyelembe venni az "elvárásokat" meg mások véleményét. Ha soha nem érzed szükségét hogy anya legyél, akkor az sem kötelező. Amúgy meg 23 évesen semmiről nem vagy lemaradva.
2019. dec. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
33%
Ki fog szikkadni a méhed!
2019. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

# 5


A hozzászólásodból ítélve nem vagy tisztában a 'nihilista' szó jelentésével.


[link]

2019. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nem vagy semmivel elkésve! Te pedig kedves "Mindenhol azt látom, hogy a házasságok tönkremennek, vagy ha nem, nyílt titok, hogy apukának 18-20 éves lányokkal van viszonya, vagy hogy anyuka is félremegy rendesen."



Bocs, de valahol nagyon rossz környezetben élsz, ha tényleg ezt látod magad körül!"

Nagyon sok helyen ez van! A nagyszüleim, barátaim, ismerőseim körében is gyakran hallok olyat, hogy egyik másik ismerősük elvált. Ezek gyakran annak a jelei, hohy vagy egy elsietett házasság volt, vagy a gyerek(ek) miatt az apuka folyamatosan dolgozik, az anyika pedig a gyerket hurcibálja ide oda és tíz éva alatt konkrétan semmi közös programjuk nincs, kettesben. Ez így van és kész. Vigyázni kell hogy saját magaddal ne történjen meg. Ennyi.

2019. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!