Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatékkal kapcsolatos...

Hagyatékkal kapcsolatos kérdésem van. Hagyatéknak számít?

Figyelt kérdés

Anyukám november 22-én elhunyt. Nos én reggel amikor még nem tudtam a halála tényét felvettem a nyugdijából megmaradt pénzt, hogy hálapénzt tudjak adni az orovosoknak hogy megkapja a kellő kezelést. Igen ám de miután felvettem a pénzt, közölték velem pár órával később telefonon hogy anyukám meghalt. Az lenne a kérdésem hogy mivel anyumnak se ingatlan se ingó vagyona nincs csak banki tartozása, hogy bejelentsem e hagyatékként ezt a 35 ezer forintot ami sajnos elment a temetési egyébb kiadásokra...


Azért kérdezem mert az önmoris ügyintéző azt mondta nekem hogy mivel semmilye nincs ne inditsak hagyatékit...bár ezen csodálkozom am mert viszont van egy banki tartozása azzal mi lesz?



2019. dec. 11. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%

"Majd előbb telefonon majd írásban is közöltük a nyugdíjfolyósítóval, hogy a férjem apja meghalt."


Én 3 éve intéztem ilyet, mindenhova személyesen kellett menni és eredeti halottit vinni. Bankból elküldtek a másolattal, amit magammal vittem, hogy nekik látni kell az eredetit, és nekik kell lemásolni.


Szerintem az ügyintéző nem ismerte a procedúrát, aztán meg nem ismerték be, hogy ők a hülyék.

2019. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ezt mondták mindenhol...eredeti halotti anyakönyvit vittem mert másolatot nem fogadtak el...
2019. dec. 16. 21:42
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi buta választ rég láttam. (Hagyatéki ügyekkel foglalkozom).
2019. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ennyi buta választ rég láttam. (Hagyatéki ügyekkel foglalkozom)."


És leírod, hogy mi nem tetszik, miben tévedünk?

2019. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
85%

1. Az ügyintéző nem mondott hülyeséget.

2. Ha nincs az elhunytnak vagyona, akkor nemleges nyilatkozatot kell kitölteni, azaz nyilatkozni kell arról, hogy közjegyző előtt nem kéri a hagyatéki eljárás megindítását.

3. Az utolsó havi nyugdíj teljes összegére jogosult az elhunyt hozzátartozója/hozzátartozói.

2019. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!