Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig számít normális dologna...

Meddig számít normális dolognak, ha a szüleim tőlem kérnek kölcsön rendszeresen?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, még itthon lakom, de dolgozom, most keresek másik munkát, hogy elköltözzek végre. Ahogy tudom, segítem a szüleimet, fizetésem egy részét rezsibe "beadom", meg ha kell, nagybevásárlásokba is beszállok. Ezzel így nincs is baj, ennyit nyilván megtehetek vagy meg is kell tennem. De pár hetente mindig kölcsön szoktak kérni tőlem (csak egyik szülőm dolgozik), és van, amikor több tízezer forintot. Van valamennyi félretett pénzem, amit az évek alatt gyűjtöttem össze, és ami arra lenne alap, hogy ha elköltözök, tudjak mondjuk kauciót fizetni, meg legyen tartalékom. Így kicsit nehézkes a helyzet. Nem érezném helyesnek, ha nem adnék, de mikor nem kevés pénzt kérnek (majdnem egy havi fizetésemet), akkor eltűnődöm. Ti voltatok már hasonló helyzetben? Mi lehetne az arany középút?

2019. szept. 1. 18:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem adnék. Miért csak egyik szülő dolgozik?
2019. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Arany középút.... Az pont a legnehezebb.

Max. úgy tudnám elképzelni, hogy mondjuk kér 80 ezret, akkor adod a felét, 40-et. Megmondod, hogy ennyit tudsz adni, és legközelebb már ennek is csak a felét. Mert kell az önálló életedre (bár ezt nem biztos, hogy most még az orrukra kötném.)

2019. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Biztos hogy nem adnék, azon kívül hogy fizetem mindenből a saját részem meg a kajám.
2019. szept. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Most kérnek, vagy kölcsönkérnek? Mert a kettö nem ugyanaz!

Ha kölcsönkérnek - és utána visszaadják, akkor nem probléma, ha csak kérnek, vagy elfelejtik visszafizetni, az gond.

2019. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%

Ez a "biztos hogy nem adnék" típusú válasz.......

Akkor nem kötelező ott lakni!

A saját részed meg a kajád mellett máshol van ám bérleti díj is, akkor lehet menni máshová.


Mondom ezt úgy, hogy eltartom az idős, beteg szülőmet, és sosem fogom rajta számonkérni, de ő meg felnevelt.


Kérdező: számomra egy kérdés van, bár kölcsönnek hívod a dolgot:

Visszaadják???

Mert erről nem esett szó.

Ugyebár ha van némi megtakarításod, amiből adsz, de fizetéskor ezt visszapótolják, akkor nincs mínuszod.

Ha meg nem adják vissza, akkor ez nem kölcsön.

Vagy gyűlik-gyűlik, számontartod, hogy majd egyszer megadják?

Mert ha hónapról hónapra élnek, akkor sosem fognak tudni több százezret visszaadni.


A másik szülőd munkát keres, azért zuhantak most meg egy picit, vagy nem is akar dolgozni? Esetleg beteg?

Annyi mindentől függ ez.

Vagy mondjuk nyugdíjas lesz hamarosan, arra vár?


Én úgy nőttem fel, hogy mi is hónapról hónapra éltünk, és a szüleimnek mindig kölcsön kellett kérniük. Szintén csak egyikük dolgozott. Nem is ismertem, akiktől kértek (kolléga), de én is szégyelltem magam. Egy fizetésből tényleg nem lehet, vagy nagyon nehéz fenntartani egy lakást, fizetni a rezsit, etetni és ruházni 3 embert, sőt még ha hitel is van, akkor főleg nehéz.

Miből fognak élni, ha elköltözöl? Kitől fognak kérni?

2019. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Változó, hogy visszaadják-e vagy sem, a kisebb összeget sokszor visszaadják 1-2 héten belül, de amikor többet kérnek (mint most is), azt nem mindig kapom vissza. Az egyik szülőm azért nem dolgozik, mert nem akar...
2019. szept. 1. 18:58
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
allj a sajat labadra, koltozz el
2019. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Ne adj, mondd, hogy nincs.

Menjen el dolgozni a másik szülőd.

És próbálj minél hamarabb lelépni, mert ez nem egészséges helyzet így. Eszembe nem jutna hátráltatni a gyerekem, főleg, ha azért nincs pénzem, mert nem dolgozok..

2019. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Ne adj. Mondd, hogy nincs.
2019. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Ja mert ha felnevelt akkor a gyerek köteles tartani a szülőket.. Hogyne.


Tudjátok az ilyen szülő rá van szorulva a gyerekére. Szégyen.


Ahogy a kérdező elköltözik, mi lesz velük?


Majd akkor talán megtanulnak dolgozni.

2019. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!