Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem beteges, hogy rajtam...

Nem beteges, hogy rajtam kívül az egész család napi 4-5 órát pofázik?

Figyelt kérdés

5-en vagyunk, és általában lent vannak a nappaliban, az én szobám fent, jól felhallatszik minden zaj.

Még nappal elmegy, de reggel is erre ébredek, hiába alszok füldugóval. Egyszerűen ez az egész napos duruzsolás elviselhetetlen, és olyan hangerővel, mintha egy forgalmas utcán lennének, csak mert nekik így kényelmes. Egyáltalán nincsenek tekintettel a másikra.


Szerintem beteges, hogy ennyire imádják egymást, ennyire egymáson csüngenek, ahelyett hogy inkább barátkoznának, ha már ennyire nincs életük.


2019. dec. 16. 10:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem beteges ,nap 24 órából áll ha 4-5 órát beszélnek belőle az nem sok.
2019. dec. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%

Hát azért elég durva pszichológushoz küldeni valakit, csak mert füldugóval alszik. Szerintem azért sokan ismerik az érzést, amikor valamilyen neszek miatt nem tud az ember elaludni, vagy felébred... Például rendetlenkedik a macska. De nem ez volt a kérdés.


Kérdező, részben megértelek, részben nem. Megértelek, mert a mi családunkban is van ilyen jelenség, a nagynénéméknél állandó ""buli"" az élet, nyíltabb emberek, az egész napot a lakás nappalijában töltik, ami össze van nyitva a konyhával és a két gyerekük szobájával. Ez ilyen! Megváltoztatni nem lehet őket. Nekem is kell az "én idő", a nyugi, a csend időnként.


De azért nem tudlak megérteni teljesen, mert egyrészt nem írtad, mettől meddig szoktak állandóan "pofázni", ráadásul azt nem említetted, hogy erőszakkal bevonnának téged a családi beszélgetésbe. Nekem a kérdés alapján nagyon úgy tűnik, hogy hagynak téged élni. Te is hagyd őket élni, szerintem este 9-10-ig nem kéne téged zavarjon a beszélgetés, ha már az egész napot végig dolgozták/tanulták...

Fordítva ülsz a lovon.


Nem azért kell neked pszichológus, mert füldugóval alszol, hanem mert lerí rólad, hogy magányos vagy és frusztrált. Mi lenne, ha néha beszállnál a beszélgetésbe? Mondjuk azt is értem, ha nem szállsz be, az ilyen " családi beszélgetésektől" nekem is a szőr feláll a hátamon, nem hagynak szóhoz jutni, gyerekként kezelnek, hülyének néznek (a távolabbi rokonok).

De ettől még nem leszek ilyen frusztrált.


19F

2019. dec. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
86%
#22 szerintem ha introvertált emberként folyamatosan a zajt kell hallgatnia valakinek, attól frusztrált lesz. Nekem az egyik melóhelyem volt ilyen, nyolc órán át ment a pofázás az aktuális celebpletykákról meg a másik irodában dolgozók magánéletéről, százszorosan bírtam értékelni, ha végre kuss volt körülöttem.
2019. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
30%

#23

Igen, ettől még a kérdező nem "őrült", vagy ilyesmi.

De sajnos nem ő van többségben, ha a család nagy része szereti ezt az életmódot, a kérdező nem tud tenni semmit

2019. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!